iPad mini

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Wamer
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2012 15:16
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od Wamer » 02 lis 2012 21:11

Také jsem se byldneska podívat :) Musím říct, že hmotnost naprosto nádherná a velikost displeje mě také vyhovuje.
Zdeněk Topič - Stormio - vývoj kvalitních iOS aplikací

Uživatelský avatar
elka_cz
Příspěvky: 127
Registrován: 31 črc 2012 13:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od elka_cz » 02 lis 2012 22:15

Vy, kdo jste koupili: taky vam pri doteku lehce chrasti home button?
Twitter
iPad Air 16GB Black
MacBook Pro 13" late 2011, 8GB RAM, 128GB SSD

scorpi
Příspěvky: 113
Registrován: 31 črc 2012 04:19

Re: iPad mini

Příspěvek od scorpi » 02 lis 2012 22:30

Mě teda nic nechrastí. Ani ani na iPadu mini :-)

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: iPad mini

Příspěvek od Tass » 02 lis 2012 22:34

Nene, nic nechrastí, naopak se mi zdá, že je to nejpevnější ios hračka, jakou jsem kdy měl v ruce:)
 Mac nemá konkurenci. 

Uživatelský avatar
terry
Příspěvky: 84
Registrován: 30 črc 2012 10:38

Re: iPad mini

Příspěvek od terry » 02 lis 2012 22:46

Sepsal jsem k iPadu mini nějaké ty první dojmy. Paradoxně klávesnice, které jsem se obával, poměrně překvapila. Retina je zkrátka znát, ale s tím se počítalo.

http://jablickar.cz/prvni-dojmy-ipadu-m ... bi-retina/
Šéfredaktor Jablíčkář.cz.

Uživatelský avatar
elka_cz
Příspěvky: 127
Registrován: 31 črc 2012 13:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od elka_cz » 03 lis 2012 10:03

Tak musím konstatovat, že jsem prostě smolař. Z celé dodávky pro Ostravu jsem prý jediný, kdo má problém s uvolněným a při dotyku chrastícím home buttonem. Když iPad obrátím displejem dolů, HB vyčnívá trošku nad povrch, což jsem ještě neviděl. Každopádně, chtějí to poslat do servisu, což je pěkně na houby, protože minimálně dva týdny budu bez :-(

Takhle to vypadá:
Obrázek
Twitter
iPad Air 16GB Black
MacBook Pro 13" late 2011, 8GB RAM, 128GB SSD

Uživatelský avatar
Laado
Příspěvky: 131
Registrován: 30 črc 2012 23:03
Bydliště: SK

Re: iPad mini

Příspěvek od Laado » 03 lis 2012 10:30

Podla mna ipad mini zmysel nema, pokial mam ipad a vyhovuje mi velkost. Snad ako druhe zariadenie pre deti. :)

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od iMe1980 » 03 lis 2012 11:11

To Elka: to je pekny tohle. :(
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
elka_cz
Příspěvky: 127
Registrován: 31 črc 2012 13:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od elka_cz » 03 lis 2012 11:15

No mě to moc pěkný nepřijde :(
Jak to vůbec je podle obchodního zákoníku? Koupím-li v kamenné prodejně zboží s výrobní vadou, kterou jsem zjevně nemohl způsobit, mám nárok na výměnu/vrácení peněz, nebo musí zboží na reklamaci?
Twitter
iPad Air 16GB Black
MacBook Pro 13" late 2011, 8GB RAM, 128GB SSD

SobikSaabik
Příspěvky: 205
Registrován: 03 zář 2012 12:52

Re: iPad mini

Příspěvek od SobikSaabik » 03 lis 2012 12:38

Mě se iPad Mini moc líbí a u mě asi nahradí stávající iPod Touch 2. Ten stějně používám jen na internet a nosím ho leda do školy a na hudbu mi vyhovuje můj stařičký 1. Shuffle. Takže až vyjde 2. generace s retinou - jdu do něj!

Honaa
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2012 19:52

Re: iPad mini

Příspěvek od Honaa » 03 lis 2012 12:39

Není to dle obchodního zákoníku, ale dle občanského zákoníku(tedy pokud nebyl koupen na firmu). Pokud má výrobek vadu a ta je odhalena do 6 m. Má nárok na opravu, nebo výměnu za nový kus - zákazník si to vybere sám - prodávající ho nemůže nutit. Pokud chce nový dostane nový. Ale zase má prodávající nárok na to aby např. autorizovaný servis posoudil že nešlo o vadu způsobenou kupujícím. Někteří prodávající mají i nad zákonou normu např vím že třeba Vodafone má záruku výměny věci do 48h, tzn že pokud jsem koupil MT na prodejně a později jsem zjistil, že MT má třeba flek pod displejem - na prodejně mi ho okamžitě vymění za nový.

Pěkně popsáno zde: http://www.dtest.cz/clanek-756/rozpor-s ... da-vyrobku

Doporučuji tedy si prostudovat reklamační řád - jestli prodejce nemá nějaké vylepšení. Ale zase vím že zákazník si vždy musí říci co přesně požaduje. Tudíž v šesti měsících žádat o rozpor s kupní smlouvou - vada výrobku a ne o reklamaci výrobku. A trvat si na tom, aby to bylo uvedeno v reklamačním listu. Protože se muže stát, že neznalý prodejce to tam nezapíše - a Vy pak máte smůlu a dostanete jen opravený kus.

Jo a jinak iPad mini 16GB white manželce pod stromeček - iPad 1 je pro ni moc velká na čtení.

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: iPad mini

Příspěvek od Tass » 03 lis 2012 17:58

Elka: To je mi tě líto, ze strany prodejců je to dost hnusné jednání.. Snad se to brzy vyřeší:( Mám jen doplňující dotaz, kupoval jsi to ve qstore nebo istyle? Ať vím, kterému obchodu se příště pro jistotu vyhnout.
 Mac nemá konkurenci. 

Uživatelský avatar
elka_cz
Příspěvky: 127
Registrován: 31 črc 2012 13:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od elka_cz » 03 lis 2012 18:04

Je to ostravský Qstore. A o jsem si naivně myslel, že když tam mám známého, že to bude ok. Bohužel asi tím, že už neměli žádný skladem, nepomohlo ani to, že jsem naléhal.
Twitter
iPad Air 16GB Black
MacBook Pro 13" late 2011, 8GB RAM, 128GB SSD

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: iPad mini

Příspěvek od lipon » 03 lis 2012 18:24

" ... vada výrobku a ne o reklamaci výrobku. " - říkáš jedno a to samé - uplatnění nároku z vady věci (formou buď opravy nebo výměny) <právničtinou> = reklamace <hovorově>

poupravil bych spíš tak, že z reklamačního protokolu musí být jasné, jakou formou jsi požadoval nápravu (oprava, výměna)
před návštěvou prodejny/servisi k teklamaci bych si to trochu na tvém místě prostudoval, buď v OZ, abys to měl z první ruky, nebo od někoho přežvýkané v nějakém článku . tam ale nikdy nevíš, zda si dotyčný načetl vše a zda jeho výklad ustanovení OZ není třeba v rozporu s jeho smyslem (doporučuju třeba články od Pelikána - advokát, který se spotřebitelskými věcmi zabývá, dále viz strýček G.)

a ještě jedna věc k reklamačním řádům - vemte na vědomí, že je to jen jednostranný úkon prodejce, který v žádném případě nesmí zužovat rozsah práv spotřebitele pod zákonnou úroveň (obvyklá odpověď na to, že to že mě nějaký reklamační řád vůbec nezajímá, neboť je v rozporu OZ je, "to ste ale první, kdo si na to stěžuje")

a opravdu trvat na zapsání veškerých svých tvrzení do reklamačního protokolu - později už je to slovo proti slovu, a ideálně s sebou mít ještě někoho jako svědka, pro případ, že by s vůbec s přijetím reklamace dělali ofuky anebo později tvrdili, že sem řekl něco jinak nebo neřekl nic ...

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: iPad mini

Příspěvek od Tass » 03 lis 2012 19:14

elka_cz píše:Je to ostravský Qstore. A o jsem si naivně myslel, že když tam mám známého, že to bude ok. Bohužel asi tím, že už neměli žádný skladem, nepomohlo ani to, že jsem naléhal.
Smutné. Mám jej z úplně stejné prodejny, takže doufám, že bude mini v pořádku. Je blbé, že z důvodu nedostatku kusů bude s reklamací problém. Ten prodavač mi sám řekl, že je v ČR ipadů jen pár, dodávka od applu byla údajně ve stylu "tak vám jich v tom zapadákově pár dáme, aby se neřeklo" :/
 Mac nemá konkurenci. 

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: iPad mini

Příspěvek od ric_smd » 03 lis 2012 19:22

dnes jsem byl v Drážďanech a iPad mini tam mají volne v prodeji v 16, 32 i 64 gb a obe barvy. dokonce 16 gb je v přepočtu na CZK o 350 Kč levnější než u nás...329 €. 32 už ne, ta je za 429 €.
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

Majkl
Příspěvky: 86
Registrován: 30 črc 2012 16:29
Bydliště: East End
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od Majkl » 03 lis 2012 19:29

Většina z nás se za 350 Kč do těch Drážďan ani nedostane. ;-)

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: iPad mini

Příspěvek od Tass » 05 lis 2012 09:09

Pro všechny, kteří mají miniho již doma, nemáte nějaké problémy s wifi? Zdá se mi dost slabá, tam, kde se macbook bez problémů připojí mini tu síť ani nenajde:/
 Mac nemá konkurenci. 

Uživatelský avatar
Dyron
Příspěvky: 7
Registrován: 01 zář 2012 11:59

Re: iPad mini

Příspěvek od Dyron » 05 lis 2012 18:06

U mého iPadu mini je dosah wifi cca srovnatelný s iPhonem 4s...s MacBookem bych to nesrovnával, bude mít větší anténu, proto to jde tam, kde se mini nechytá...

appletom
Příspěvky: 128
Registrován: 23 zář 2012 22:04

Re: iPad mini

Příspěvek od appletom » 05 lis 2012 18:31

iPad mini jsem měl 2x v ruce a vzhledem k tomu, že používám skoro denně displeje 2,2“, 3,5“, 9,7“, 13,3“, 17“, 24“ a 42“, (mimojiné iPad 2 a MBA) tak 7,9“ by mi nic nepřinesl, proto jsem si ho byl 2.11. prohlídnout jen ze zvědavosti. Líbilo se mi provedení, nízká hmotnost a věřím, že takové zařízení má smysl, hlavně pro někoho, kdo migruje k Apple a nemá iPhone / iPad. Podezřívám Apple, že právě tento scénář je největší motiv uvedení iPad mini na trh (čili převážil obchodní pohled, který rozmělňuje produktové portfolio ... cookovina). Daní za rozměry je pak menší čitelnost textů, vyzkoušeno v Safari a iBook, zde jsou fonty zbytečně malé. Na hry a přehrávání videa to bude dostatečné zařízení. Kdybych to měl hodnotit z poměru cena / výkon, tak bych víc jak 6 bodů z 10 nedal.
 AppleWatch Series 4 Gold Aluminium Case
 iPhone X 256 GB Space Gray
 MacBook 12" Retina (2015)
 MacBook Pro 15" (Retina, Late 2013)
 iPad Air 128 GB Cellular Black
 Apple TV4 64 GB
 iPod Classic 160 GB (7th generation)

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: iPad mini

Příspěvek od mikijoy » 07 lis 2012 07:27

Rad bych se zeptal tech, co uz iPad mini vlastni. Mate uz orientacne otestovanu vydrz v beznem provozu a dobu nabijeni? Diky moc za informace.
... even the very wise cannot see all ends

kubahucek
Příspěvky: 147
Registrován: 04 srp 2012 07:18

Re: iPad mini

Příspěvek od kubahucek » 07 lis 2012 07:41

iPad mini mam uz od patku. Vydrz jsem nijak nemeril, ale myslim si ze tech10 hodin pouzivani ci pise Apple je docela realnych.

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: iPad mini

Příspěvek od ric_smd » 07 lis 2012 20:00

také bych uvítal odpovědi k vydrži mini iPadu, kolik je to v reálu? kdo to už měřil, dejte sem info, dikec.
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

Uživatelský avatar
elka_cz
Příspěvky: 127
Registrován: 31 črc 2012 13:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od elka_cz » 08 lis 2012 12:54

Vlastníci iPadu Mini, máte i originál Smart Cover? Není s ním problém tím, že má o jeden prvek méně, při použití jako stojanku?
Twitter
iPad Air 16GB Black
MacBook Pro 13" late 2011, 8GB RAM, 128GB SSD

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: iPad mini

Příspěvek od Schumi » 08 lis 2012 13:49

Mrkni tady http://www.digit.cz/2012/11/05/digit-85-ipad-mini/, je tam o tom Smart Coveru zmínka ...

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: iPad mini

Příspěvek od Ladis » 08 lis 2012 16:08

Výdrž Ipad Mini 32 GB jen na internetu, četba a pod, bez her po druhém nabití cca 11. hod.

ric_smd
Příspěvky: 214
Registrován: 16 srp 2012 22:20

Re: iPad mini

Příspěvek od ric_smd » 09 lis 2012 23:37

Ladis... díky.
Macbook 12” 2017
Apple Watch 4 grey
iPhone 11 pro
iPad mini 2019
kdysi iPhone 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5, SE, 6S

Uživatelský avatar
hynecheck
Příspěvky: 148
Registrován: 15 črc 2012 20:44

Re: iPad mini

Příspěvek od hynecheck » 11 lis 2012 19:03

mikijoy píše:Rad bych se zeptal tech, co uz iPad mini vlastni. Mate uz orientacne otestovanu vydrz v beznem provozu a dobu nabijeni? Diky moc za informace.
ric_smd píše:také bych uvítal odpovědi k vydrži mini iPadu, kolik je to v reálu? kdo to už měřil, dejte sem info, dikec.
Pokud děláte běžnou práci jako internet, hudba, videa apod., tak je výdrž lepší, než u iPadu 2, 10 hodin je bez problémů. Pokud hrajete nějaké náročnější hry, jako Fifa 13, NFS: Most Wanted, GTA3..., tak nevím přesná čísla, ale výdrž je samozřejmě nižší, procenta padají mnohem rychleji. :) Odhadl bych to na 8 hodin? Opravdu jen hrubý odhad, nemám celý volný celý den, abych mohl vyzkoušet jen hraním her :D
elka_cz píše:Vlastníci iPadu Mini, máte i originál Smart Cover? Není s ním problém tím, že má o jeden prvek méně, při použití jako stojanku?
Ano, mám. Problém zatím žádný. Pokud dáš iPad mini se Smart Coverem na výšku, tak drží překvapivě dobře i pokud ho ovládáš prstem. I když se trochu hýbe (při ovládání prstem). Magnety co mají držet SC u displeje nejsou tak silné, ale zatím při používání nebyl s ničím problém. Uvidíme po pár týdnech.

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: iPad mini

Příspěvek od mikijoy » 11 lis 2012 19:50

Diky moc vsem za odpovedi ohledne vydrze.

Rad bych se jeste zeptal:
1) Mate tedy i zkusenost, jak dlouho trva nabijeni? (Cetl jsem, ze je pribalen adapter s mensim "vykonem".)
2) Jsou na cerne verzi hodne videt otisky (pripadne jdou snadno odstranit)? Kdyz jsem si jej prohlizel v prodejne, vypadal hodne "upatlane".

Tak jako tak jsem se definitivne rozhodl, ze si jej poridim :) Jen zvazuju barevnou variantu :)
... even the very wise cannot see all ends

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: iPad mini

Příspěvek od Tass » 12 lis 2012 00:20

mikijoy píše:Diky moc vsem za odpovedi ohledne vydrze.

Rad bych se jeste zeptal:
1) Mate tedy i zkusenost, jak dlouho trva nabijeni? (Cetl jsem, ze je pribalen adapter s mensim "vykonem".)
2) Jsou na cerne verzi hodne videt otisky (pripadne jdou snadno odstranit)? Kdyz jsem si jej prohlizel v prodejne, vypadal hodne "upatlane".

Tak jako tak jsem se definitivne rozhodl, ze si jej poridim :) Jen zvazuju barevnou variantu :)
Nabíjení cca 4 hodiny, ale přesná čísla opravdu neznám, všechny el. hračky vždycky strkám do nabíječky přes noc, čili tohle neřeším.

Mám černou variantu a navzdory tomu, že je opravdu nádherná /dle mého soukromého názoru je to nejhezčí ios zařízení, co kdy z applu vypadlo/, otisky jsou poměrně znatelné. Zejména má-li člověk zpocené ruce. Většinou po chvíli zmizí, ale i tak ipad co druhý den přetřu vlhkým hadříkem, je to potřeba. Ovšem tablet sám o sobě je ještě v pohodě proti lesklému logu na zadní straně, to se patlá přímo zázračně, ale obávám se, že tento problém bude mít i bílá varianta. Čili na jablíčko nesahat!(:
 Mac nemá konkurenci. 

Ladis
Příspěvky: 130
Registrován: 01 srp 2012 07:16

Re: iPad mini

Příspěvek od Ladis » 12 lis 2012 10:47

Nabíjení je fakt tak do 4. hod, záleží i jak je vybitej.
Mám černou variantu a je to fakt šperk, spolu s iPhonem 5 v černé, mají stejné záda, je to opravdu krásný pohled. Zpracování je super, škrábance nemám a to jej používám běžně, mám jen cover na displeji. Pouzdro si pořídím jen takový futrál, v Datartu je myslím za 250 kč. Upatlání zadní strany je normál, občas vlhký hadřík a je to. Rozlišení displeje je v pohodě. Závady - nula.

Uživatelský avatar
mikijoy
Příspěvky: 208
Registrován: 27 zář 2012 07:47

Re: iPad mini

Příspěvek od mikijoy » 13 lis 2012 12:36

Tak jsem po konzultaci (diky vsem za pomoc) zvolil cernou variantu a od vcerejsiho vecera jsem rovnez hrdym majitelem iPadu Mini :)

Vse se mi zatim zda perfektne vyhovujici (rozmery, vaha, velikost ovladacich prvku, kvalita displeje, fce smartcoveru).

Chtel bych se ale ostatnich majitelu zeptat na jednu vec:
- prijde mi, ze oproti iPadu 2, ktery jsem mel drive, je o mnoho mekci kryci sklo displeje. Vsiml jsem si toho u psani - jde mirne "promacknout/prohnout". Je to lepe viditelne, kdyz iPad polozim na tvrdou podlozku, podivam se na nej s rovinou displeje a mirne zatlacim prstem. V miste dotyku, je velmi melka "prohluben". Je to bezne, nebo jsem "vyhral" nejaky divoky kus?

Diky moc.
... even the very wise cannot see all ends

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od Alisczech » 13 lis 2012 13:11

Je to běžné. Apple změnil technologii a uspořádání krycí sklo, dotyková vrsta a displej je úplně jiné.
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
elka_cz
Příspěvky: 127
Registrován: 31 črc 2012 13:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad mini

Příspěvek od elka_cz » 13 lis 2012 14:17

Jak dlouho vám většinou trvala reklamace výrobku zakoupeného u APR?
Twitter
iPad Air 16GB Black
MacBook Pro 13" late 2011, 8GB RAM, 128GB SSD

Odpovědět