Rozbitý Iphone

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
KevinPrince
Příspěvky: 76
Registrován: 07 lis 2014 10:02

Rozbitý Iphone

Příspěvek od KevinPrince » 25 led 2015 10:57

Dobrý den,

podařilo se mi po necelém měsíci používání prasknout displej u Iphonu 6. Všechno je fuknční jen na displeji je větší pavouk. Chtěl bych
proto požádat o radu s tím, co je výhodnější. Nabízí se buď vyměnit Iphone za nový v exchange programu nebo opravit displej v servisu.
Servisem si nejsu moc jistý, bojím se neoriginálních součástek a zmrhané práce. Popřípadě jestli mě můžete nějáký doporučit. Dále nevím, zda-li u exchange programu dostanu uplně nový v krabičce zatavený kus nebo dostanu samostatný iphone jen? Nikdy se mi to ještě nestalo. Díky za rady.

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od emkei » 25 led 2015 11:14

nejak nerozumim, jak po rozbiti iphone svou vinou, lze uzit exhange program?
life sucker × air consumer

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od treysand » 25 led 2015 13:44

emkei píše:nejak nerozumim, jak po rozbiti iphone svou vinou, lze uzit exhange program?
Exchange program využít můžeš pokud se v telefonu nikdo nevrtal a pouze ti třeba spadnul.. Pak si ten exchange program zaplatíš... na iphone 6 to stojí myslím něco přes 10 tisíc a dostaneš pouze nový iphone zafoliovaný. Nikoliv novou krabičku.

Exchange program totiž není nic jinýho než repas přímo od applu. Záruka pokračuje dál jako by se nic nestalo.

Pokud ti nějaký servis vymění jenom sklo tak to většinou myslím stojí kolem 7 tisíc u iphona 6tky a ještě ke všemu ztratíš záruku a budeš mít záruku jenom na ten displaj a nevím jestli 3 nebo 6 měsíců.
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od Hajnejch » 25 led 2015 16:24

Pokud to udělá autorizovaný servis tak o záruku přijít nemůže.

Ideálně zavolat do Apple a oni vám servis zprostředkují. Za mě Český servis

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od treysand » 25 led 2015 17:25

Famtex píše:Pokud to udělá autorizovaný servis tak o záruku přijít nemůže.

Ideálně zavolat do Apple a oni vám servis zprostředkují. Za mě Český servis
Já jsem psal do iRoomu což je autorizovaný servis pro Apple. A tahkle mě to tam řekli.
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od Schumi » 25 led 2015 18:05

iRoom, ale přeci není autorizovaný servis Apple, ne ?

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od treysand » 26 led 2015 01:09

Je to autorizovaný servis co se týká oprav. Když napíšeš do autorizovaného servisu jako je česky servis a iopravna tak řeknou ze displej na iPhonů na záruku nemění a používají furt jenom exchange servis. Aspoň tak jsem byl informován ;-) chtělo by nám to někdo osvětlil jak to opravdu je ;-)
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
Tiger Woods
Příspěvky: 24
Registrován: 30 črc 2012 21:23
Bydliště: Jupiter Island, Florida

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od Tiger Woods » 27 led 2015 14:47

OT: Pokud je iphone 6 koupen na IČO(u alzy, czc atd.), lze reklamovat přímo v českém servisu bez dokladu? fakturu nemám u sebe.
Díky za info

KevinPrince
Příspěvky: 76
Registrován: 07 lis 2014 10:02

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od KevinPrince » 28 led 2015 20:26

Pokud využiju cokoliv jiného než exchange program, záruka mi končí. Tudíž mě teď vrtá hlavou zda je pro mě výhodný exchange program. Telefon mám ze zahraničního apple storu přímo, takže mám záruku jen 1 rok. Ale asi do něj půjdu. Nevím, zda jsou telefony repasované nebo uplně nové ? Nevím jestli to chápu správně, ale repasovaný telefon je telefon opravený, tudíž co byl jiný reklamovaný ale spravený applem ?

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: Rozbitý Iphone

Příspěvek od treysand » 29 led 2015 16:25

KevinPrince píše:Pokud využiju cokoliv jiného než exchange program, záruka mi končí. Tudíž mě teď vrtá hlavou zda je pro mě výhodný exchange program. Telefon mám ze zahraničního apple storu přímo, takže mám záruku jen 1 rok. Ale asi do něj půjdu. Nevím, zda jsou telefony repasované nebo uplně nové ? Nevím jestli to chápu správně, ale repasovaný telefon je telefon opravený, tudíž co byl jiný reklamovaný ale spravený applem ?
Správně :-) ještě bych teda osobně zavolal do českýho servisu jak to s tou zárukou opravdu je :-) ale podle mě jak se použije něco jinýho než exchange program tak záruka končí
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Odpovědět