Reklamace a oprava iPhone 6 plus - Český servis

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kasi
Příspěvky: 66
Registrován: 20 dub 2014 12:29
Bydliště: Jesenice u Prahy

Reklamace a oprava iPhone 6 plus - Český servis

Příspěvek od Kasi » 12 srp 2015 18:38

Zdravím,
měl bych na Vás dotaz. Minulý týden se u mého iPhonu 6 plus nějakým způsobem porouchal vibrační motorek. Projevovalo se to tím, že vibrace byly hrozně hlasité, jako by to tam rezonovalo nebo tak něco. Volal jsem tedy na linku Apple, aby mi doporučili nějaký servis. Z doporučených servisů od Apple jsem měl nejblíže Český servis, kam jsem ho tedy minulý pátek odvezl. Popsal jsem závadu, dostal reklamační protokol s tím, že mi přijde info na mail, až bude iPhone hotový a bylo mi řečeno, že nejspíš bude vyměněn za nový (vím, už jsem tu četl, že to nejsou nové telefony, ale repase). Dnes mi přišel od nich skutečně mail, ale v protokolu je napsáno, že byla provedena výměna vibračního motoru. Všude na fórech jsem četl, že vždy mění při reklamaci telefon za jiný kus a že snad ani opravovat iPhony nemohou. Tak jsem trochu znejistil. Je to takto v pořádku? Trochu se po přečtení některých zkušeností bojím, aby nebyl po servisu odřený atd. Moc děkuji za Vaše názory. Zítra bych si ho měl jet vyzvednout.....
MacBook Air M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Space Grey
Mac Mini M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Silver
iPhone 12 Pro 128 GB Graphite
iPad Pro 11inch 2018, 256 GB, Space Grey
iPad 2018 128 GB WiFi black
iPad 2, 16 GB
Apple Tv 4th generation

Uživatelský avatar
Tomas02
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2015 13:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace a oprava iPhone 6 plus - Český servis

Příspěvek od Tomas02 » 24 srp 2015 08:24

Co vím, tak v určitých případech díly měnit mohou. Spíš když se jedná o závadu na základní desce, tak neopravují i pokud by to uměli. Ale myslím, že se nemáš čeho bát, ale raději při prvním kontaktu důkladně prohlédni vzhled.
iPhone, iPad - Opravy základních desek
iPhone, iPad - Opravy nejzávažnějších chyb, které Vám jinde neopraví

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Reklamace a oprava iPhone 6 plus - Český servis

Příspěvek od Jadro » 24 srp 2015 08:49

Pokud vim, tak Apple zmenil politiku servisu a uz nemeni automaticky kus za kus a nektere zavady opravuje

Uživatelský avatar
Kasi
Příspěvky: 66
Registrován: 20 dub 2014 12:29
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Reklamace a oprava iPhone 6 plus - Český servis

Příspěvek od Kasi » 26 srp 2015 06:21

Tak se podělím krátce o své zkušenosti. iPhone jsem si v Českém servise vyzvedl, ale byl jsem zklamaný. Jednak problém stále přetrvával i když v reklamačním protokolu bylo vedeno, že proběhla výměna vibrační jednotky. A za druhé mi můj iPhone přinesli tak, že jednak nebyl v ničem zabalený (chráněn) a za druhé měl na sobě nalepený lístek s reklamačním protokolem nějakou izolepou, která mi po sundání nechala stopy lepidla na zádech iPhonu, která jsem pak musel očistit. To mě docela naštvalo. Člověk se o iPhone stará a pak vidí tohle v servise.... Každopádně jsem již neměl chuť to s Českým servisem již řešit a raději jsem zkusil dát do servisu iStyle. Zde spokojenost. Závada se již dle mého názoru neprojevuje (i když se mi stále zdá, že jsou vibrace hlasitější než je zdrávo, ale někde jsem četl, že u iPhonu 6 plus to tak je) a oprava proběhla rychle. Akorát mě dorazilo, když mi řekli, že po předešlé výměně vibrační jednotky v Českém servisu tam nejsou žádné stopy a že je to dost zvláštní....Tak tolik mé zkušenosti....
Naposledy upravil(a) Kasi dne 26 srp 2015 11:53, celkem upraveno 1 x.
MacBook Air M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Space Grey
Mac Mini M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Silver
iPhone 12 Pro 128 GB Graphite
iPad Pro 11inch 2018, 256 GB, Space Grey
iPad 2018 128 GB WiFi black
iPad 2, 16 GB
Apple Tv 4th generation

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: Reklamace a oprava iPhone 6 plus - Český servis

Příspěvek od majkom » 26 srp 2015 06:25

After sales sluzby apple v cr je jedna velka tragedia a hanba pre apple, platime europske (vyssie) ceny a dostavame horsie sluzby. Pre apple sme druhoradi zakaznici, vitajte v realite;)

Odpovědět