iPhone 5 – maily přestanou fungovat

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

iPhone 5 – maily přestanou fungovat

Příspěvek od Hyrogen » 31 srp 2015 20:33

Ahoj, mořím se s jedním problémem už nějakou dobu a nedaří se mi přijít na to v čem může být problém. Na první pohled to vypadá zcela nelogicky, až záhadně.

Nedávno jsem změnil hosting pro některé mailové účty. Přesunul jsem je na Savanu. Přestože těch účtů tam mám více, tak jeden z nich přestal asi po týdnu fungovat. To znamená, že se pošta přestala do iPhonu stahovat, aniž by se objevila jakkákoli chybová hláška.

Kontroloval jsem všechna myslitelná nastavení, porovnával s ostatními účty na které pošta chodí, a žádný rozdíl, žádný důvod proč by to fungovat nemělo, jsem nenašel. Na desktopu se pošta stahuje korektně po celou dobu.

Požádal jsem o pomoc Savanu, ale z jejich pohledu funguje vše jak má. Dospěl jsem do fáze, kdy smažu všechny účty, pak je tam hodím zpátky a všechno zase pár dní funguje. Pak se problém objeví znovu. Jedna jediná mailová schránka přestane fungovat.
Takže jsem před několik dny smazal všechny účty a nastavil do telefonu jen ten jeden, problémový. Několik dní opět pošta fungovala, ale dnes ráno přestala. Bylo tomu tak po celý den a teď když jsem začal psát tento příspěvek a ještě jednou na maily v telefonu kouknul, tak najednou začalo vše opět fungovat. Očekávám ale že se problém opět brzy objeví.

Chci se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost, a hlavně zda přišel na to v čem je problém.

Nějaká data: iPhone 5, iOS 8.2, POP3

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: iPhone 5 – maily přestanou fungovat

Příspěvek od Jadro » 31 srp 2015 20:44

Zkousel jsi to prehodit na IMAP?

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: iPhone 5 – maily přestanou fungovat

Příspěvek od Hyrogen » 31 srp 2015 20:55

Nezkoušel, IMAP používat nechci...

Teera
Příspěvky: 12
Registrován: 17 zář 2014 15:56

Re: iPhone 5 – maily přestanou fungovat

Příspěvek od Teera » 31 srp 2015 21:08

Mam stejny problem. Vlastni hosting. Pouzivam IMAP. Staci ukoncit aplikaci MAIL a zase to chvilku funguje. Reset telefonu jsem zatim nedelal, nechce se mi vse nastavovat.

T

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: iPhone 5 – maily přestanou fungovat

Příspěvek od Hyrogen » 01 zář 2015 08:30

Staci ukoncit aplikaci MAIL a zase to chvilku funguje.
U mě nezabírá ani tohle :cry:

Koby
Příspěvky: 210
Registrován: 12 bře 2015 19:49

Re: iPhone 5 – maily přestanou fungovat

Příspěvek od Koby » 06 zář 2015 16:14

Dělá mi to samý Iphone i mail na os x... Outlook.com pracovní mail přes Exchange jde OK 😻

Uživatelský avatar
Hyrogen
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2012 01:05

Re: iPhone 5 – maily přestanou fungovat

Příspěvek od Hyrogen » 06 zář 2015 17:06

A zjistil někdo příčinu, nebo je to nějaký neřešitelný problém mezi nebem a počítačovým světem?

Odpovědět