Jaký servis na iPhone ?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od sallvator » 15 říj 2015 08:14

Zdravím, mám iphone 6 Plus od Vodafonu v záruce, dost mě zlobí homebutton a odchází i touch ID...bylo mi ve Vodafonu řečeno že když to dam jim maj na to 30 dní.... ale že si to mužu dat i rovnou do nakeho AAS, zajímá mě který doporučujete a kde bude jednání ideálně co nejrychlejší přecijenom bez telefonu bych byl trochou "out"...

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Hajnejch » 15 říj 2015 20:03

Český servis a nebo radši VSP data http://web.vspdata.cz

Brcko
Příspěvky: 91
Registrován: 26 čer 2015 09:33

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Brcko » 15 říj 2015 22:23

Ja len chcem pripomenut,ze ked ti vymenia homebutton,uz ti nebude fungovat touch ID,cize uz musiet mat iba kod,bohuzial :(
iPhone SE 64GB
iPad Air 16GB
MacBook Air 2017

Uživatelský avatar
Kasi
Příspěvky: 66
Registrován: 20 dub 2014 12:29
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Kasi » 16 říj 2015 06:08

Doporučuji iStyle - perfektní komunikace, rychlé vyřízení. S Českým servisem nemám dobré zkušenosti.....
MacBook Air M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Space Grey
Mac Mini M1 2020, 16 GB RAM, 256 GB, Silver
iPhone 12 Pro 128 GB Graphite
iPad Pro 11inch 2018, 256 GB, Space Grey
iPad 2018 128 GB WiFi black
iPad 2, 16 GB
Apple Tv 4th generation

Brigadnik
Příspěvky: 99
Registrován: 03 led 2015 15:06

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Brigadnik » 16 říj 2015 06:59

Brcko píše:Ja len chcem pripomenut,ze ked ti vymenia homebutton,uz ti nebude fungovat touch ID,cize uz musiet mat iba kod,bohuzial :(
Cože? Snad když reklamuji, že nefunguje Touch ID, tak to opraví tak, aby fungovalo ne? Vždyť to je jedna z nejpodstatnější funkcí iphonu.
iPhone 11 Max (iOS 14.3) | MacBook Air (Big Sur 11.0.1) | MacBook Pro M1 (Big Sur 11.0.1) | iPad Pro (iOS 14.2) | Apple Watch 3 (watchOS 6) | Apple Pencil | AirPods Pro | Apple Mouse | Apple Keyboard

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Schumi » 16 říj 2015 07:07

On asi spíše myslel výměnu kterou prováděl nějaký neautorizovaný servis, nebo někdo sám doma na koleně ...

Brcko
Příspěvky: 91
Registrován: 26 čer 2015 09:33

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Brcko » 16 říj 2015 09:02

Ak sa vymeni homebutton(aj v autorizovanom servise),tak odtlacok uz fungovat nebude,pretoze iba ten original je sparovany so zakladnou doskou. Opravte ma,ak sa mylim,ale myslim si,ze sa nemylim. Ja viem je to na ho*no ale bohuzial 😞
Ale ako som povedal,bodaj by som nemal pravdu...
iPhone SE 64GB
iPad Air 16GB
MacBook Air 2017

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od PatkaJR » 16 říj 2015 09:07

Tak jestli je touch ID v pytli, tak by ti měli dát novej iPhone, když je to neopravitelný.
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od sallvator » 16 říj 2015 09:08

Brcko píše:Ja len chcem pripomenut,ze ked ti vymenia homebutton,uz ti nebude fungovat touch ID,cize uz musiet mat iba kod,bohuzial :(
Tak předpokládám že pokud opravdu touch ID nepujde zpravit tak v rámci záruky budu mít narok na nový kus, nedaj mi snad nefunkční telefon z5 když mám záruku,

Kevšemu přemýšlím zda nezajedu rovnou do draždan do listopadu mam ještě Roční zaruku přímo u applu, ověřoval sme si to na webu applu.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Jadro » 16 říj 2015 10:05

Tak to bych nevahal. Mohu jedine doporucit. Jen se objednej na Genius Bar at nemusis cekat ;-)

Brcko
Příspěvky: 91
Registrován: 26 čer 2015 09:33

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Brcko » 16 říj 2015 11:18

Ja osobne som reklamoval pred asi dvoma tyzdnami iPhone 6 v predposledny den zaruky(kvoli posunutej prednej kamere). Hned na druhy den,mi dali uplne novy ale aj ten som musel reklamovat,lebo mal vadny displej.Skusili ma obrat o 320€ bez DPH ale tak stava sa 😊 Takze znovu som dostal novy kus a ten uz bol(teda zatial aj je) v poriadku.
A jasne,pokial ho mas v zaruke,tak si nelam hlavu,mal by si dostat novy.
A ja som bol iba v autorizovanom servise,lebl telefon som mal kupovany v anglicku. Tym chcem povedat,ze ak mas Drazdany daleko nemusis sa zbytocne motat,ale tak to uz je na tebe. Ale daj si pozor ked ti daju novy,poriadne si ho popozeraj.
iPhone SE 64GB
iPad Air 16GB
MacBook Air 2017

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od sallvator » 16 říj 2015 12:10

Volal jsem do istyle a první rok zaruky mužu reklamovat tam a pokud je to touch id tak dostanu prý nový kus

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od MICKI2701000 » 22 říj 2015 22:33

A nepomohlo by, znovu nadefinovat otisky prstu, ze jako ty puvodni sou nejak ulozene v te ctecce a vymenou logicky by nefungovala? Vim blbost, ale..
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 26 lis 2015 13:39

Kasi píše:Doporučuji iStyle - perfektní komunikace, rychlé vyřízení. S Českým servisem nemám dobré zkušenosti.....
Tak to jsem asi udělal někde chybu, ale iStyle bych tedy nedoporučil ani omylem :-) Minulé úterý jsem dával do servisu u nich kupován 3 dny starý 6s 128GB. Už předtím jsem byl emailem nepříjemně překvapen, že musí jít do servisu a že ho nevymění za nový, že běžně je o tak 2-5 dnů, ale že se v tomto případě budou snažit. V úterý jsem ho tedy předal, pán s radostí oznámil, že zákonná lhůta je měsíc, ač jsem se na to ani neptal. Minulou středu přišel email, že byl odeslán do Prahy (z Prahy) do servisu. No a máme pryč 8 dnů a stav je stejný, pořád odeslán do servisu. Psal jsem jim 3x email, nereagují. Dnes po 9h jsem volal na Pankrác, kde jsem ho předával. Pán mi řekl, že stav je odesláno do servisu. Říkám, že to vidím taky, ale že bych rád, aby se někdo podíval přesněji, kde je problém, že snad nemůže 8 dnů cestovat do servisu. Chvilku trvalo, než byl ochoten tím trávit čas, ale vzal si na mně číslo, že to jde ověřit a zavolá zpátky, což se, kupodivu, nestalo :-)

Naopak, iOpravna, tam jsem reklamoval iPhone pár krát a bylo to do druhého, nebo třetího dne, Macbook taky. ITS taky bez problému.

scorpi
Příspěvky: 113
Registrován: 31 črc 2012 04:19

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od scorpi » 26 lis 2015 16:20

Dovolím si reagovat.
Nevím, zda všechny APR v ČR mají stejný servis, ale iStores odesílají do Českého servisu. Čili lze předpokládat, že tak dělají i ostaní Premium reselleři.

Ke špatné zkušenost s Českým servisem.
Osobně jsem využil jejich služby dvakrát. Poprvé, když jsem reklamoval klávesnici na Macbooku. Zavolal jsem do servisu, kde jsem technikovi závadu popsal Po domluvě tedy technik objednal servisní díl, následně mi určil datum, já osobně přivezl macbook do Brna a tam mi klávesnici na počkání vyměnil. Samozřejmě v rámci záruky zadarmo.

Druhá zkušenost: Reklamoval jsem iPad asi týden po zakoupení v iStores, protože spodní část displeje kolem home butonu vydávala při dotyku zvláštní rušivé zvuky. Po dohodě s iStores jsem iPad odvezl osobně do Českého servisu Brno, tím jsem ušetřil minimálně 2-3 dny, které je potřeba na objednání svozu a vlastní svoz. V servisu na příjmu iPad přijal technik s tím, že dostanu nový kus. iPad jsem tam vezl ve čtvrtek odpoledne. V pátek objednali nový kus a v pondělí odpoledne jsem si pro něho jel. Volali jestli mi ho mají poslat nebo zda si přijedu.
Takže moje zkušenosti s Českým servisem jsou velmi pozitivní

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 26 lis 2015 16:30

Jako u všeho, je to případ od případu. Třeba v ITS jsem jednou taky chtěl, aby objednali klávesnici, ale nešlo to bez kontroly, ani nešlo donést, nechat ověřit, vzít a počkat na díl, abych mohl pracovat. Ale i tak jednali korektně a rychle. iOpravda, jeden den přivezu iPhone a druhý den mám vyměněný kus. Nebo přivezu Macbook, že je nanic display, ale že už nechci LG, ale Samsung panel. Zařídili. iStyle, pokud tomu rozumím, mají vlastní servisní středisko. Chápu, že to může trvat, ale nechápu tu nekomunikaci. Na dotaz, jak dlouho trvá reklamace reagovali a na další 3 emaily nikoliv. Prodejce z pobočky se neozval. Teď jsem tam volal už asi 4x, pak přímo na telefon jejich servisu, vyzvání, ale nikdo nebere. Kdo ví, možná krach, ale už nikdy tam nic nekoupím. Ne proto, že iPhone nebyl v pořádku, to se stane a je to vina Apple a jejich "kvality", ale díky přístupu. Uznávám, nakupuju běžně hlavně v Alze, kde reklamaci řeší okamžitou výměnou, nebo dobropisem a jsem asi zhýčkaný, ale toto jsem nezažil ještě nikdy s ničím (no, jednou s botama, ale to je prkotina :-) ).

EDIT: Když už jsem tady popisoval ten iStyle, tak jelikož se nedalo dovolat ain do prodejny, ani do servisu, zajel jsem si tam. Prodejna skoro prázdná, telefony fungují, ale prej mají hodně lidí a pak nezvedají telefony. Nebyli schopni cokoliv zjistit, chtěl jsem alespoň, že si telefon vyzvednu v servisu a dám do jiného servisu, ale oni ho dle všeho neuměli najít, v jejich servisu asi nějak netušili, kde je. Od keců, že mají na to měsíc, přes zítra je černý pátek, tak máme moc práce a podobně jsem viděl pomalu rudě. Email, který jsem psal, jim taky nic neříkal. Nakonec vedoucí prodejny po odsouhlasení nadřízeným otevřel nový kus, dobropisovali mi fakturu a na novou dali ten nový kus bez krabičky a příslušenství (to jsem neodevzdával, ač jsem chtěl). Omluvil se, údajně jsem jeden z 1000 případů, kdy to prostě nedopadne. Smutné je, že jsem doma zjistil, že i tento kus lupe při zmáčknutí uprostřed:(

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 01 pro 2015 16:05

Jeden aby se z toho .... . Ten nový iPhone 6s byl ještě horší, než původní. Takže jsem ho, již "chytřejší". nenesl do iStyle, ale do iOpravny. Dával jsem ho tam včera ráno. No a dnes odpoledne už mám email a SMS, že je připraven nový kus. Tomu se říká rychlost. Snad bude už v pořádku.

Mimochodem, při kontrole servisní zakázky u iStyle na ten první kus, je pořád stav "Odesláno do servisního centra".

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 01 pro 2015 18:03

Repasovaný?
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 01 pro 2015 19:10

Jednak nevím a jednak tady ty povídačky o woodu ala repas nevnímám. Nic to nemění na tom, že i tento kus, kdž zmáčku uprostřed, lupne. Buď jsem opravdu já vadný, nebo je Apple horší, než jsem si myslel a to už si o nich nic dobré nemyslím :-(

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 01 pro 2015 20:05

Nechtěl sem narážet na téma repas ano či ne, ale jen jsem chtěl vědět, jaký jste dostal. Jen otázka, když jsem iPhone zakoupil v Německu u Apple, mám roční nebo 2 roční záruku? Díky
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 01 pro 2015 20:12

To nejde poznat. iPhone z Německa má 2 letou záruku, 1 rok kdelikov, 2 rok v Německu.

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 01 pro 2015 20:14

Mám zato, že pokud by to byl repas, dostal by jste ho jen v bublinkatý folii, ale nejsem si jist.
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 12 pro 2015 01:48

To si nemyslím, že by dle balení šlo poznat.

Jinak doplňuji pro legraci. Jak jsem psal, 17.11.2015 jsem dával do iStyle do reklamace iPhone starý 3 dny. Asi 10 dnů na to mi po osobní návštěvě dali nový kus, tedy ten reklamovaný již není můj (i ten nový jsem pak reklamoval, ale jinde a i ten je vadný, ale to je věc jiná). No a 11.12.2015 jsem obdržel email, že ho právě diagnostikovali a závada se projevila. Se vsadím, že mi pak přijde email, že si ho můžu vyzvednout a nedivil bych se, kdyby se mi to i povedlo, kdybych si po něj šel. No a to, že kdybych se neozval a čekal měsíc na reklamaci zařízení, které jsem měl 3 dny, no, k tomu ani nemám co dodat. Ale budu věřit, že jsem jeden z 1000 případů, jak říkali. Ale i tak u nich už nic, ani nakoupit, ani servisovat.

Dezod
Příspěvky: 68
Registrován: 28 říj 2013 20:40

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Dezod » 20 pro 2015 21:33

Ahoj, máte někdo zkušenost s reklamací u T-mobile. Zcela nový kus, chybka v čočce - je unitř malá nečistota - chloupek.. A)řešit přes T-mobile B)zajít přímo do Českého servisu (nebo jinde). Díky

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 20 zář 2018 10:35

swenak píše:To nejde poznat. iPhone z Německa má 2 letou záruku, 1 rok kdelikov, 2 rok v Německu.
Jenom doplním další zkušenost. Měl jsem iPhone 7 z Německa a chtěl jsem ho reklamovat (flek na displayi, byť tam byl už od začátku, nechtělo se mi to dříve řešit) v ČR, abych nemusel do Německa, protože mu končila 2letá záruka asi za 10 dnů. Napsal jsem do iStylu, iOpravny a ITS dotaz, jestli to nejde u nich řešit. iStyle mě odpálkoval, nejdříve tedy napsali úplný nysmysl, po tom, co jsem je opravil, mě odpálkoval. ITS nereagovali vůbec. iOpravna reagovala, že pokud mám doklad, není problém (kupoval jsem Apple store v Drážďanech). Tak jsem jim telefon přivezl týden před koncem záruky, za 9 dnů display vyměněn (přímo Applem). A aby toho nebylo málo, mám zdarma i novou baterku, kterou jsem chtěl taky brzo řešit za peníze, měla myslím 86%. Takže když se chce, jde to.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od pavliczeck » 21 zář 2018 14:20

Mezinárodní záruka je 1 rok. Ty jsi řešil problém v tom druhém. Že se s tebou iStyle nebo ITS nechtěli bavit mi nepřijde nic nekalého. iOpravna to asi řešila jiným způsobem, za což má samozřejmě plusové body, ale ukazovat "tyty" na iStyle nebo ITS? Spíše se divím, že ti dali nový displej a nedostal si rovnou nový (refurbished) kus.
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 21 zář 2018 14:26

Zkus přečíst, co jsem psal;) Nedělám tyty, konstatuji fakt, jak to je taky vím, viz můj vlastní citovaný příspěvěk. A taky poslední věta snad taky říká své. Ano, nárok nemám a ano, lze to, když se chce. Dle mého to řešili naprosto normálně, poslali to do servisu Applu, technik říkal, že obecně to problém nebývá, když je to kupováno v Apple store, bývají problémy s "šedivkami".

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od pavliczeck » 21 zář 2018 14:35

Však v pohodě, já to chápu, jen ti nabídli nadstandardní servis. Pokud by to platilo běžně, byla by z toho mezinárodní záruka na 2 roky. Měl si štěstí :)
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od swenak » 21 zář 2018 15:56

Spíše EU záruka, protože všude jsou 2 roky celkem.

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký servis na iPhone ?

Příspěvek od Kohyx » 28 zář 2018 12:43

Homebatn je problém, raději bych doporučil nový mobil. :)
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Odpovědět