Chyba při aktualizaci

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Chyba při aktualizaci

Příspěvek od Juras. » 18 úno 2016 21:33

Před chvílí jsem spustil na iTunes ve Win7 aktualizaci iPhone6 na iOS 9.2.1. Po rozbalení aktualizace se telefon začal aktualizovat, ale proces skončil s chybou. Podle pokynů iTunes jsem dal obnovit iPhone. Pravděpodobně došlo k obnově a poté začala znovu instalace upgrade ale ta zamrzla. Na iPhone je čárka zaseknutá ani na 3mm od začátku, iTunes pak asi na 60%. Co s tím mám dělat? Je tohle na záruční opravu? Telefon nemá žádnou úpravu, není hacknutý a je z oficiálního českého prodeje kupovaný před vánoci v ElektroWorldu. Poradíte nějaký rychlý servis v Praze. Autorizovaný kde mi to zprovozní obratem? Telefon potřebuji nutně. Spoléhal jsem, že takové problémy u iPhone nebudou ale začínám být značně rozmrzelý.

Dal jsem restartovat počítač a teď už to vypadá líp a ...nechci to zakřiknout ale aktualizace pokračuje....
Aktualizace doběhla, telefon se restartoval a zamrzl s logem...co teď ?

Napadlo mě, že jsem možná (manželka) moc spěchala do postele (spát) a já nečekal dlouho na to až se aktualizace přeskládá v iPhone, že jsem měl čekat s logem dýl, ne jen 2 minuty. Jenže teď, z práce to nevyřeším protože tady nemám ani kabel a ani počítač připojený do netu bez ochran, zdí, přístupových hesel a proxy cedičů paketů...a hlavně, potřebuji radu, zda jsem to schopen opravit sám a nebo mám honem hledat servis co mi to za 15 minut za pár stovek udělá...
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Chyba při aktualizaci

Příspěvek od Juras. » 22 úno 2016 07:25

Tak výsledek. Musel jsem s telefonem do autorizovaného servisu. Problém byl v tom, že jsem měl systém nabořený, respektive i aktualizaci uloženou na vadném disku. Divím se, že není možno data která v počítači iTunes ukládá přesměrovat klidně na NAS disk. A divím se, že u androida to jde abych na play našel vždy seřezaný software co jsem instaloval do připojeného (prolinkovaného) zařízení. Tady to dopadlo tak, že jsem musel de fakto nastavit telefon znovu. Vzal jsem adresář itunes a celý ho překopíroval na datový disk..a příšel jsem o úplně všechno, zejména o to co mám na telefonu nainstalované. Nechápu tedy, že synchronizace nezjistí co tam mám v telefonu a nestáhne kopii softu i do počítače.
No nebudu napínat, koupil jsem nový ssd disk a v neděli na 2x přeinstaloval počítač. Běhá jak z praku. Tak holt nové nastavení...nikdo a nic není dokonalé kromě sněhové vločky.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Chyba při aktualizaci

Příspěvek od Hajnejch » 22 úno 2016 08:16

Ono by stačilo zálohovat na iCloud. A při nastavování nového telefonu dát obnovit ze zálohy iCloud. Tak se vám nainstalují i aplikace co jste používal i s daty která obsahovala v době zálohy.

Jak prosté a jak jednoduché.

A občas pro jistotu kliknout na tlačítko zálohovat které udělá zálohu do počítače. Je třeba mít zaškrtnutou volbu Šifrovat zálohy aby se vám zazálohoval kompletní obsah telefonu. Nikdy se nezálohují fotky, muzika a videa.
CapturFiles.png
A co se disku v PC týče je jen na vás jestli si ten disk zazálohujete na NAS nebo taky nikam. A pokud jste zálohoval nikam tak se nedivte že jste přišel o všechna data.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Chyba při aktualizaci

Příspěvek od Juras. » 22 úno 2016 08:25

Zálohy byly na icloudu i v počítači. jenže v servisu měli tragicky pomalou wifinu a já neměl čas (byl jsem v práci) čekat dalších minimálně 40 minut než se všechno zaktualizuje...potřeboval jsem mobil používat protože jsem měl za sotva hodinu dvě schůzky a údaje o nich v telefonu...takže jsem počkal jen na natažení nastavení o účtech a pádil pryč..většina softů tak byly jen šedivé čtverečky...doma jsem to napojil na stále ještě havarovaný pc a dal synchronizovat...šedivé zmizly, natáhly se mi tam čisté softy či jak, už přesně napamatuju..teď mám třeba problém s appstore v mobilu, nechápu ale apka je v angličtině a nic není na okně, jen bílá plocha, vyhledávání, aktualizace, nic, prostě jen bílá plocha...
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Chyba při aktualizaci

Příspěvek od Hajnejch » 22 úno 2016 08:43

Tak ho smažte a obnovte ho znova a v klidu. Ono stačí pokud nemáte čas neobnovovat ze zálohy ale jen zapnout iCloud a máte komplet Adresář, maily, poznámky i kalendář a zabere to pár vteřin. Pokud tedy používáte aplikace Applu a ne třetích stran.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Chyba při aktualizaci

Příspěvek od Juras. » 22 úno 2016 08:50

Famtex píše:Tak ho smažte a obnovte ho znova a v klidu. Ono stačí pokud nemáte čas neobnovovat ze zálohy ale jen zapnout iCloud a máte komplet Adresář, maily, poznámky i kalendář a zabere to pár vteřin. Pokud tedy používáte aplikace Applu a ne třetích stran.
Používám jen aplikace z appstore. no nic, nastavím si to znovu..o nic nejde...jen aby mi třeba appstore v mobilu fungovalo...kdyžtak zase servis...
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Odpovědět