Nahle vypnuti pri nizkem stavu baterie - iPhone 6s

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Nahle vypnuti pri nizkem stavu baterie - iPhone 6s

Příspěvek od likethis » 23 dub 2016 18:15

Zdravim, popisi problem a zajimalo by mne, zda nema nahodou nekdo stejny. Deje se mi to cca posledni mesic, je mozne, ze od aktualizace na iOS 9.3 a pri stavu soucasneho Apple SW bych se ani nedivil, ze muze byt pes zakopany zde.

Pokud je iPhone 6s nabity na nejakych 10 % ci mene, stava se mi, ze jej proste chytnu do ruky, neco zacnu delat a najednou se vypne, jako kdyby mu dosla stava.

Vim, ze tady drive byl nejaky SW problem s neaktualizaci stavu baterie na displeji, ktery byl realne nizsi, nez zobrazovany, ale to uz by melo byt v aktualnim iOS vyreseno. Navic pokud telefon pripojim k nabijecce a on se tedy zapne, tak ukazuje procenta, pri kterych se vypnul.

Ted mi napr. zdechnul pri 7 %, pripojil jsem jej na nabijecku a po zapnuti ukazoval opet 7 % a nabijeni. Takze vystaveny na dno nemohl byt. K tomu se mi ted navic jeste poprve stala dalsi podivnost, a sice ze po pripojeni k nabijecce se 3x restartoval. Po pripojeni k nabijecce (resp. k MacBooku) se standardne objevilo jabko, najel do mista zadani kodu a jak jsem jej zadaval, pod rukama se mi restartoval. Podruhe to same a az napotreti zustal zapnuty a ted se normalne nabiji (viz screen).

Diky za pripadne postrehy.
Přílohy
iphone-baterka.png

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Nahle vypnuti pri nizkem stavu baterie - iPhone 6s

Příspěvek od Mironet » 23 dub 2016 19:04

Z používání rok starého iPhonu 6 vím, že čím nižší úroveň nabití baterie, tím méně přesné je procentuální zobrazení. Před pár dny mi například telefon držel dlouho 15% a pak spadl rovnou na 5%. Řekl bych, že řešením je prostě nenechat spadnout baterii pod 20%. Cokoli pod tím už je nouzovka.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Nahle vypnuti pri nizkem stavu baterie - iPhone 6s

Příspěvek od Josef F. » 23 dub 2016 22:52

A nemohl být podchlazený? Mě se toto stává když je telefon studený. To ztrácí výrazně kapacitu a když už mu zbývá málo procent baterie, tak se vypne.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Nahle vypnuti pri nizkem stavu baterie - iPhone 6s

Příspěvek od likethis » 24 dub 2016 05:52

Diky za reakce. Prave ze jsem pouzival nejakou dobu 3 ruzne iPhony 5s a 2 ruzne iPhony 6 a nikdy jsem se nesetkal s tim, co mi to ted specificky vyvadi. I na 6s se to deje teprve mesic, do te doby temito nahlymi blackouty netrpel. Proste se mi nikdy nestavalo, ze bych vzal iPhone do ruky, ten mel kolem 10 % baterky a sotva se toho chytnu tak cerno a slus. Take proto uvazuji, zda to zase nahodou neni nejaky SW spek z posledni aktualizace.

Navic bych ocekaval, ze po opetovnem startu se tedy bude nabijet prakticky od nuly, pokud byl tedy opravdu tak vystaveny a indikator ukazoval zavadejici udaj, ze si zkratka indikace stavu baterky po restartu uvedomi/refreshne realitu, jenze to se nedeje. Tvari se, ze se nabiji od tolika %, pri kolika chcipnul, coz je divne.

No a spolehat se na ukazatel do 20 % to je teda krasa, takhle si tipovat pri 20 % (jeste petina uz tak male baterky), zda si jeste zavolam, ci ne, mi neprijde jako normalni akceptovatelny stav. Pokud to je fakt tak nepresne, potom resenim hlavne je, aby ukazatel ukazoval co ma, a ne hlouposti. Tedy aby to Apple vratil do stavu, nez to podelal.

Jinak telefon podchlazeny nebyl a ani tomu neni obecne vystavovan. Klidne se tak chova, jak je cely den v baraku.

Uživatelský avatar
ceskymac_cz
Příspěvky: 156
Registrován: 07 úno 2015 09:56
Bydliště: Teplice

Re: Nahle vypnuti pri nizkem stavu baterie - iPhone 6s

Příspěvek od ceskymac_cz » 24 dub 2016 07:48

Resil jsem podobny problem. Apple Store Dresden resil problem vymenou za novy kus, tam uz je baterie v poradku.

Odpovědět