Odemčení iphone?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Sqrjuvi
Příspěvky: 35
Registrován: 28 říj 2014 18:23

Odemčení iphone?

Příspěvek od Sqrjuvi » 16 čer 2016 09:11

Ahoj, po ztrátě iPhonu 6, se opravdu nikdo do telefonu nedostane? Na internetu jsem nasel navody, kde lide popisuji, ze telefon se přes iTunes a mackanim kombinaci tlačítek home buton a power da telefon vymazat a nahrat novy iOs a pouzivat...? je tomu opravdu tak? Nebo je iPhone opravdu super chraneny a nikdo jiny nez vy s heslem nebo otiskem jej uz nikdy nepouzije?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od SteveJSF » 16 čer 2016 09:25

Dá se vymazat, ale ani tak se nedá používat. Bez hesla se nedá k datům uvnitř dostat a po vymazaní ani nejde aktivovat pro používaní jako nový.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od lulu » 16 čer 2016 09:27

Takrka nikdo se do nej nedostane, zcela urcite nepujde telefon nikomu novemu pouzit.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od rony » 16 čer 2016 10:54

hlavna podmienka je, ze bolo zapnute touchid a je zapnute find my iphone. dolezite je teda vediet aj model iphone. spominane navody fungovali kedysi. dnes ak neurobis vyslovene blbost, tak vstup do iphone je len pre teba.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od MichalM.Mac » 16 čer 2016 12:51

rony píše:hlavna podmienka je, ze bolo zapnute touchid a je zapnute find my iphone. dolezite je teda vediet aj model iphone. spominane navody fungovali kedysi. dnes ak neurobis vyslovene blbost, tak vstup do iphone je len pre teba.
Poopravim: Passcode + optional Touch ID

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od Tomas1334cz » 16 čer 2016 14:49

No ... Zase bych s tím nebyl tak spokojený. V případě, že má člověk nastavený čtyřmístný kód a nemá zapnuté smazání telefonu po deseti pokusech, tak stačí zkoušet. Je to 10 000 kombinací, což při troše snahy (a bohužel i zlodějova štěstí), je maximálně na jeden, dva dny práce. A který kapsář má 20k během pár dnů?

Sqrjuvi
Příspěvky: 35
Registrován: 28 říj 2014 18:23

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od Sqrjuvi » 16 čer 2016 15:24

To jsem chtel vedet! Takze zaheslovany iphone pres tezsi heslo - pismena a cislice + touch ID a je to v suchu! Diky

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od Mironet » 16 čer 2016 15:36

Tomas1334cz píše:No ... Zase bych s tím nebyl tak spokojený. V případě, že má člověk nastavený čtyřmístný kód a nemá zapnuté smazání telefonu po deseti pokusech, tak stačí zkoušet. Je to 10 000 kombinací, což při troše snahy (a bohužel i zlodějova štěstí), je maximálně na jeden, dva dny práce. A který kapsář má 20k během pár dnů?
Nooo a co z toho, že ho takto odemkne? Já ho zablokuju vzdáleně a pak zloděj bude potřebovat heslo k mému Apple ID. A good luck with that...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od Tomas1334cz » 16 čer 2016 15:43

Mironet píše:
Tomas1334cz píše:No ... Zase bych s tím nebyl tak spokojený. V případě, že má člověk nastavený čtyřmístný kód a nemá zapnuté smazání telefonu po deseti pokusech, tak stačí zkoušet. Je to 10 000 kombinací, což při troše snahy (a bohužel i zlodějova štěstí), je maximálně na jeden, dva dny práce. A který kapsář má 20k během pár dnů?
Nooo a co z toho, že ho takto odemkne? Já ho zablokuju vzdáleně a pak zloděj bude potřebovat heslo k mému Apple ID. A good luck with that...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Přiznám se ... Nevím, jak přesně funguje vzdálené uzamčení. Uzamkne se telefon na mnou zvolené heslo (zvolené při vzdáleném uzamčení) i v případě, že ho uzamknu poté, co zloděj vyndá SIM kartu a dá letecký režim?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od SteveJSF » 16 čer 2016 16:50

Pokud nalezený iPhone odřízneš od sítě, pak ho vzdáleně nijak nejde ovládat. Ale taky ti k ničemu nebude. Pokud se tedy do něj náhodou dostaneš, můžeš nahlížet do jeho obsahu. Kdo má hesla a jiné citlivé údaje uložené např. v 1P, pak nemá o co přijít. iPhone půjde smazat, ale pak už bude nepoužitelný - bez hesla k iCloudu majitele nepůjde aktivovat.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Odemčení iphone?

Příspěvek od Mironet » 16 čer 2016 17:13

Ok, modelová situace: někdo mi ukradne můj iPhone. Hned jak to zjistím, sednu k internetu a vzdáleně ho zablokuji.

1) Zloděj jej neodpojil od internetu a příkaz k zablokování dorazil na telefon. Nyní potřebuje zloděj znát heslo k mému Apple ID, jinak nemůže vůbec nic.

2) Zloděj stihl odpojit internet a vyndat SIM a příkaz k zablokování na telefon nedorazil. Pořád ale potřebuje můj otisk prstu nebo číselný kód k odemčení. Řekněme, že můj čtyřmístný kód opravdu metodou pokus omyl prolomí. Má teď přístup k mým datům, ale nikoli k heslům uloženým v Safari. K jakékoli manipulaci a přenastavení telefonu potřebuje ale pořád heslo k mému Apple ID. A k tomu se potřebuje opět připojit k internetu –> příkaz k zamčení dorazí a já budu schopen telefon lokalizovat.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Odemčení iphone?

Příspěvek od SteveJSF » 16 čer 2016 18:21

Je to trošičku jinak. Když vzdáleně zamykáš iPhone, žádné heslo si nevolíš, ale je to zamčeno tvým standardním heslem, takže např. tím čtyřmístným číselným kódem. Pokud ho nálezce zná, pak pokaždé, když iPhone vzdáleně zamknete, on si ho zase odemkne. :-)

Kdo používá automatický zámek po nějaké krátké době, tak to je přesně ono uzamčení. Kdo má zámek nastaven třeba až po hodině, ten může přistroj rychleji uzamknout takhle vzdáleně - v aplikaci FMi.

Kdo používá TID, ten má nejspíš nastavené okamžité zamykání, protože odemknutí otiskem prstu je naprosto jednoduchá a rychlá záležitost.

Odpovědět