Zvuk notifikace během tel. hovoru

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Mironet » 04 čer 2017 19:54

Tahle věc mi na iPhonu dlouhodobě vadí a obávám se, že nejde nikde v nastavení změnit, ale zkusím se přesto zeptat...

Když telefonuji a během hovoru mi přijde mail, spustí se připomínka, nebo dojde jakákoli zpráva, ozve se mi ve sluchátku zvuk notifikace, který je sice tlumený, ale přesto je to rušivé. Stalo se mi například, že během důležitého telefonátu mi opakovaně chodily rychle za sebou IM zprávy a rozptylovaly mě od hovoru.

Řešením by bylo například automatické zapnutí režimu Nerušit pro telefonní hovory, ale taková možnost v nastavení není. Nějaké nápady, jak toto chování tedy změnit?

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Honza.Mac » 04 čer 2017 20:24

Systémově nijak a pokud na to existuje aplikace třetí strany nevím.
Je to vlastnost iOS, pokud tedy máte v notifikacích aplikací nastavený zvuk.
Pokud zvuk v notifikaci vypnete stane se něco ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Mironet » 04 čer 2017 20:28

Pokud zvuk u notifikací zcela vypnu, pak samozřejmě nebudou znít ani během hovoru, ale to není řešení. :) Zvuk chci mít zapnutý.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Honza.Mac » 05 čer 2017 03:24

Tak pak pro vás řešení není leda pokud existuje aplikace třetí strany.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od MICKI2701000 » 05 čer 2017 10:11

Nepomuze v tu danou dobu hovoru dat tel do ticheho rezimu tim prepinacem?
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Honza.Mac » 05 čer 2017 10:39

To si může rovnou vypnout zvuky ve všem ... :D
Nicméně již historicky to já mám nastavené tak, že mám zvuky i vibrace u messengerů (whatsapp, fakebook messenger, skype) vypnuté a mám jen oznámení v aplikační ikoně.
Zprávám jsem nastavil jen vibrace a oznámení v ikoně aplikace a nic mě při hovorech neruší a vím že mi sms přišla díky zavibrování.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od swenak » 05 čer 2017 10:49

Taky mě to štve, k tomu se ještě zapne vždy display. Když mám delší hovor, vypadám jako ..., pořád něco
vibruje (když si zapnu vibrace), k tomu se neustále zapíná display a tak pořád telefon oddaluju od ucha a dávám zpátky. Reportoval jsem to jako chybu, nebo požadavek na zlepšení, ale jak víne, Apple na takové věci ....

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Mironet » 05 čer 2017 10:50

Já se právě o nastavení notifikací na svém telefonu dost starám. Nechápu lidi, co hořekují, že je v mobilu pořád ruší vyskakující nesmysly, co je nezajímají, ale nikdy si v klidu nesednou a nenastaví si to tak, aby jim to vyhovovalo. I Petr Mára se tomu věnoval v několika svých posledních videích a já také správné nastavení notifikací považuji v dnešní době u telefonu za opravdu stěžejní věc. Mám na zprávy nastaven nízký tón, který i opakovaně není nepříjemný a svou práci odvede (je to defaultní tón Bambus). Právě proto mi více vyhovuje mít zvuky zapnuté.

Manuální řešení tedy existují (ztlumit přepínačem nebo DND před hovorem), ale na to nikdo neustále myslet nechce, že... Tohle je tedy drobnost, kterou Apple zřejmě nemá ještě úplně dotaženou k dokonalosti.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Mironet » 05 čer 2017 10:51

swenak píše:Taky mě to štve, k tomu se ještě zapne vždy display. Když mám delší hovor, vypadám jako ..., pořád něco
vibruje (když si zapnu vibrace), k tomu se neustále zapíná display a tak pořád telefon oddaluju od ucha a dávám zpátky. Reportoval jsem to jako chybu, nebo požadavek na zlepšení, ale jak víne, Apple na takové věci ....
Proximity senzor tedy podle mě funguje bez problémů. Je možné, že je něco špatně jen u vašeho kusu.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od swenak » 05 čer 2017 11:34

Já se o notifikace taky starám, ale nemá to žádné systémové řešení. Já třeba mám přes den v práci telefon na vibrace, resp. téměř vždy to tak mám. Mám ho ve stojánku, takže vidím, když něco přijde/někdo volá. Notifikace mám pouze email/sms/viber/hangouts/telefon. Jenomže je jedno, co a jak si nastavím, prostě je to nanic, protože u hovoru se to chová, jak jsem psal a to, že si zapnu vibrace, nebo mám nerušit, nebo tiché zvuky (a co když si zapomente ztišit po tom, co jsem měl zaplou navigaci), není řešení, když na to musím myslet. Mám i vlastní tón, ale to není řešení.

Co se týče senzoru, nemyslím si, že to s tím něco má a chovalo se mi to tak i na iPhonech předtím. Ono se display vypne, když mluvím a mám ho u ucha. Ale pokud mi přijde notifikace (ty mám zase jenom kvůlu blbosti iOS na Upozornění a nikoliv Bannery) a mám zapnuto, aby notifikovali i na uzamčené obrazovce, tak se display zapne. K tomu vibrace (nebo zvuk, pokud bych ho měl).

Celé toto notifikování je dle mého zastaralé a špatné, ale to je již OT. Třeba přijde 5 zpráv od stejného člověka na viber, mám zaplý telefon, notifikace začnou postupně vyskakovat, až tam zůstane poslední. Takže čtu konec, ale nevím, že mu předchází 4 jiné zprávy. Pokud zároveň píše někdo jiný, tak vidím konec od toho posledního, pokud to je to něco "nedůležité", tak to chvilku neřeším, protože nevím, že mi psal i někdo jiný. O tom, že vím díky Upozornění pouze to poslední, ale že přišel mail, nebo SMS nevím nemluvě. V nějaké betě se mi notifikace chovali chvilku tak, že jsem viděl info, že přes Viber přišlo 6 zpráv, ale je možné, že se to tak chová, poku nemám zapnutý náhled, to nevím. Popravdě toto a pak jěstě blbé animace a piktogramy mě nutí přemýšlet o Jailbreaku :-(
Naposledy upravil(a) swenak dne 29 pro 2017 13:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Honza.Mac » 05 čer 2017 12:23

Nemám notifikace zapnuté, gro u mě hrají hovory.
SMS notifikaci mám nastavenou tak jak jsem popsal. Ono poslouchat "cinkání" notifikací z Nagios kde mám cca 3000 monitorovaných serverů je voser když popadají služby ... a ostatní messengery využívám sporadicky, asi patřím mezi lidi "co je ruší vyskakující nesmysly" tak to mám nastavené tak jak jsem to popsal.
Nechci mít z telefonu řvoucí a blikající bestii. :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od swenak » 05 čer 2017 12:42

Takže k čemu je to pak dobré, když, abych se při tomto nastavení něco dověděl, musím vžít telefon a podívat se?:) Jasně, každý to má jinak, ale mně postačí, že mi dá telefon vědět, když je něco k řešení. Všechny ty uvedené app používám i pracovně, takže aby telefon mlčel mi nic nepřinese. Hlavně by se Apple měl zamyslet a poslouchat uživatele, to by stačilo:)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Honza.Mac » 05 čer 2017 14:36

swenak píše:Takže k čemu je to pak dobré, když, abych se při tomto nastavení něco dověděl, musím vžít telefon a podívat se?:) Jasně, každý to má jinak, ale mně postačí, že mi dá telefon vědět, když je něco k řešení. Všechny ty uvedené app používám i pracovně, takže aby telefon mlčel mi nic nepřinese. Hlavně by se Apple měl zamyslet a poslouchat uživatele, to by stačilo:)
Dobré je to na to když se zblázní Nagios a pošle 3000 sms a emalů ve 2 hod ráno. :D
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od swenak » 05 čer 2017 14:47

No jo, ale to se řeší nočním režimem, ne? :-) Resp. předpokládám, že ty SMSky je potřeba vnímat a obecně toho tolik nechodí, takže noční režim nemám (resp. je odesílatel - 1 server? v oblíbecných, nebo VIP, nebo jak se to jmenuje, snad to tak funguje) a začnou chodit. Buď se vzbudím na hluk a zapnu noční režim a jdu "řešit", nebo neřeším, protože chrápu a nic mě nevzbudí a pak je to jedno :-) Ale tak to už je OT, prostě je to celé na .... a uvidíme, co iOS11, ač moc nevěřím ve vylepšení, spíše očekávám dalších bambilion emoji a alespoň 14 nových pozadí :-)

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Zvuk notifikace během tel. hovoru

Příspěvek od Mironet » 17 lis 2018 08:18

Novinka v iOS12: Tón zprávy už se během hovoru do sluchátka neozve; telefon jen zavibruje.

Odpovědět