iPhone X dojmy, pojmy, názory

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 20 lis 2017 16:13

Lze.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SharkeeCZ » 20 lis 2017 19:26

Tak jsem měl konečně šanci vyzkoušet X. Po chvilce hraní, jsem konstatoval, že jsem udělal dobře výběrem 8. Proč? X už lze jednou rukou ovládat jen velmi obtížně, především u dolního okraje, který je základ všeho. Display při běžných činostech není jinak úžasnější než u 8, rychlost mi přišla snad stejná. Zůstávám u 8. Pokud bych nechtěl bezdrátové nabíjení, šel bych do 7, nebo zůstal u 6S.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavliczeck » 20 lis 2017 19:31

Fotit tlačítkem hlasitosti mě nenapadlo, protože to ani nepoužívám :/ Ale díky za tip :)

Ohledně ovládání telefonu jednou rukou, já mám zvyk držet telefon oběma rukama (mám většinou Plus), takže chytám i SE oběma a vypadá to kolikrát vtipně :D
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavelprucha » 21 lis 2017 15:44

Vzhledem k tomu, že jsem se naučil více méně ovládat Plusko jednou rukou, s X nemám problém :) zvyk je železná košile.

Mám jinou orázku, jak udělám hard restart aplikace? Na starých telefonech to bylo: při otevřené aplikaci držet power button a po zobrazení přepínače na vypnutí držet dlouze home button do restartu aplikace. Zde jak?
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Kuba
Příspěvky: 251
Registrován: 07 říj 2012 00:48

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Kuba » 21 lis 2017 16:35

Tak po delší odmlce jsem zpět.

Z xka jsem zatím pěkně naštván, resp. ani ne tak z xka, ale z věcí, které nefungují okolo.

Za 1)Počítač mi z ničeho nic xko nenajde. Furt mi to píše, že device je unreachable. Ale ostatní iphone v pohodě jdou i xko šlo první týden a teď ne. Vždycky se to chytí třeba na dvě minuty a pak konec, furt jak debil vyndavám a zandavám kabel abych si ty věci přetáhnul a mám obavy, že takhle akorát zničim baterku totál. Nevíte si někdo rady? Zkusil jsem pár základních věcí, ale nic nepomáhá.

Za 2) Můžete mi někdo doporučit přehrávač, kde bych si mohl pouštět videa s normánlí kvalitou? Neustále se mi videa sekají a když mám efekt slow motion, tak prostě v přehrávači nefunguje. Navíc mi přijde, že videa jsou rychlejší než realita. Nevíte čím to je? Normálně z GO PRO mi slow motion funguje normálně i normálně videa, nechápu to. To samý z 6tky videa taky normálně fugovaly.
Zatím jsem zkusil BS Player, iTunes, QuickTime, VLC, Window Media Player a všechno naprostá, ale naprostá katastrofa, je to absolutně nedívatelný...
Nemáte někdo podobný problémy?

Díky

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavelprucha » 21 lis 2017 19:24

Nemám, čili nemohu sloužit. Na Macu v pohodě, dokonce i na PC také.
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 21 lis 2017 19:57

Hard restart aplikace, resp. její vypnutí - nedělá se to jen vyhozením aplikace nahoru, ale nejdřív na ní musíš podržet prst, až se na jejím rohu objeví křížek. Pak tu aplikaci teprve vyhodíš, případně stiskneš ten křížek.

Kuba
Příspěvky: 251
Registrován: 07 říj 2012 00:48

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Kuba » 21 lis 2017 20:13

Jaký aplikace? Já hard restartnul celej telefon a furt nic....

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavelprucha » 21 lis 2017 22:18

SteveJSF píše:Hard restart aplikace, resp. její vypnutí - nedělá se to jen vyhozením aplikace nahoru, ale nejdřív na ní musíš podržet prst, až se na jejím rohu objeví křížek. Pak tu aplikaci teprve vyhodíš, případně stiskneš ten křížek.
To není hard reset. Při hard resetu aplikace se vyčistí i z RAM. To co popisuješ, je “násilné” ukončení.
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 21 lis 2017 22:53

Ptal ses na restart, ne na reset. Popsal jsem ti tedy restart, resp. vypnutí, po kterem to nastartujes znovu. Zatim mi to vzdycky stacilo.

Kuba
Příspěvky: 251
Registrován: 07 říj 2012 00:48

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Kuba » 22 lis 2017 07:14

To asi odpovídáš někomu jinému....

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 22 lis 2017 10:10

Přesně tak, viz toto:
pavelprucha píše:Mám jinou orázku, jak udělám hard restart aplikace?

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavelprucha » 25 lis 2017 15:44

Sečteno podtrženo to sle nevíte 👍🏻
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 25 lis 2017 17:22

Ne, něco jako hard reset aplikace jsem nikdy nepotřeboval. Vždycky pomohlo její ukončení a nové nastartování, v případě nejvyšší nouze pak její přeinstalování.

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Kohyx » 26 lis 2017 16:11

Zajímalo by mě, jak dopadne problém s iPhone X a jeho displeji, je evidentní, že s tím má Apple tak trochu problémy.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od rony » 26 lis 2017 16:41

a mas aj nejake novsie poznatky? tieto veci sa spominaju uz dlhsie ako od vcera, nic nove nepribudlo, len sa to stale objavuje na inych weboch ako novinka alen recykluju starsie clanky.

takze kolko pripadov tych problemov sa eviduje?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 27 lis 2017 08:28

Máte nějaké novinky v podpoře Face ID v aplikacích? Vím, že 1Password to vyřešel velice rychle, to potěšilo, ale jinak v našich podmínkách se to často týká bankovních aplikací a v tom mám bohužel smůlu. Raiffka nepodporuje ani Touch ID, natož Face ID (ta na tom byla s novými technologiemi vždycky špatně), u smartbankingu Fio banky jsem úspěšně používal TID, ale s příchodem FID jsem zpátky u zadávání hesla a vyskakuje tam chybová hláška - tím jsem jejich smartbanking prakticky přestal používat. Aplikace Sejf to taky ještě nepobrala - graficky se trochu rozsypala a FID neumí, přitom TID bylo tak praktické.

U jiných 3rd party aplikací to zatím nijak zvlášť nepotřebuju, takže radost mám zatím jen z 1P. Jak jsou na tom ostatní naše banky?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od mberdych » 27 lis 2017 09:55

ČSOB funguje v pohodě.

skreci
Příspěvky: 94
Registrován: 31 črc 2012 15:15
Bydliště: Zlínský kraj

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od skreci » 27 lis 2017 10:07

Moneta funguje také bez problémů ;)
 Macbook Pro  iPhone  iPad Pro  Watch

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od casesik » 27 lis 2017 10:59

Co Mbank?

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 27 lis 2017 11:13

mBank funguje, teď jsem to zkoušel. Sice to tam pořád zmiňuje TID, ale s FID to jede pěkně.

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Anndy » 27 lis 2017 12:25

Ak to ja dobre chápem - tak apka nemusí podporovať priamo FID. Ak podporuje TID tak bude aj FID fungovať (OK bez úpravy apky môže ostať zmätočný text v apke). Lebo API rozhranie by malo ostať rovnaké. Apka si proste len pýta identifikáciu cez biometrické zabezpečenie a os/hw dodá to aktuálne. (Teda zhruba takto to vnímam).

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Maaara » 27 lis 2017 13:34

KB to taky umi.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od rony » 27 lis 2017 14:22

SteveJSF píše:Máte nějaké novinky v podpoře Face ID v aplikacích?
Vsetko, co vie touchID automaticky vie aj FaceID. Pre aplikaciu je to neviditelne, transparentne, dostane len info, ze uzivatel je ok.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
pavelprucha
Příspěvky: 123
Registrován: 30 črc 2012 10:36
Bydliště: Brno

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavelprucha » 27 lis 2017 14:30

Přesně tak, např. AirBanka v nastavení má neustále "Používat k otevření otisk prstu", ale odemykání funguje i s Face ID. Ověření je řešeno na systémové úrovni.
 15" MacBook Pro 8.2  iPhone X  iPad Pro 9,7"  Apple Pencil  Apple TV 4  Apple Watch Nike+ s3  AirPods 

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 27 lis 2017 16:25

Nemáte vůbec pravdu - viz např. aplikace Fio banky a aplikace Sejf. Obě umí Touch ID, ale ani jedna neumí Face ID. Sejf sice Face ID aktivuje, ale pak vyhodí chybu o délce hesla, které mám v pořádku, pro jistotu i změněné, ale vždycky to dopadne takhle. U Fio zase vyskočí chyba s Keychain. Nenaděláš nic.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od rony » 27 lis 2017 17:36

tak to je potom skor chyba appky a priznak pokusu o nejaku prasarnu.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

emko2001
Příspěvky: 3
Registrován: 14 kvě 2014 10:59

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od emko2001 » 27 lis 2017 18:31

Mě aplikace fio banky funguje i s face id


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 28 lis 2017 00:45

Tak pak teda nevím, kde je chyba. Můžu to zkusit smazat a nahrát znovu, ale to prakticky proběhlo už nahráním do nového iPhonu. Ale zkusit to můžu.

Edit:
Zabralo to. Fio smartbanking jsem smazal, všechny aplikace pro jistotu killnul a restartoval jsem iPhone. Teda nejdřív jsem musel vygooglit, jak se to vlastně vypíná. Obrázek
Po nainstalování aplikace jsem ještě musel v internetovém bankovnictví nastavit nové heslo pro smartbanking - teď někdy mi vypršelo. V průběhu přihlašování jsem nedával zapamatovat login, ale šel jsem pak do nastavení v aplikaci, kde jsem zapnul volbu používat Touch ID. Objevilo se upozornění, že na to aplikace ještě není aktualizována, ale šlape to v pohodě.
Obrázek
Edit 2:
Tak aplikaci Sejf taky trochu pomohla tahle procedura, vyskočila podobná hláška jako u “fíčka”, Face ID teď funguje, ale funkčnost aplikace není stoprocentní. Koupit jízdenku možná půjde, vyzkouším někdy jindy, ale podívat se na zůstatek kreditu s Face ID nejde - nezobrazí se. Po zadání PINu vidět jde.

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od JirkaT » 28 lis 2017 08:17

SteveJSF píše:............ Fio smartbanking jsem smazal, všechny aplikace pro jistotu killnul a restartoval jsem iPhone.........
Dotaz k terminologii: Předpokládám že restartem se "killnou" všechny aplikace a není je nutné killnout před restartem. Co je přesně míněno pojmem killnout? Díky.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 28 lis 2017 15:42

Pokud iOS zařízení jen vypnu a zase zapnu (zkrátka restartuju), tak předpokládám, že některé aplikace budou pokračovat ve své činnosti na pozadí, nebo zkrátka budou načtené v paměti. Taková je moje představa, možná to někdo potvrdí nebo vyvrátí. Pokud chci alikaci úplně zavřít (killnout), tak u starších zařízení je stačilo vyhodit gestem nahoru, na X je potřeba nejdřív podržet prst a až pak vyhodit nahoru. Aplikace by tím měla uvolnit paměť a přerušit procesy, které by jinak mohly běžet na pozadí. Může to mít svůj význam, proto se to občas hodí.

V seznamu naposledy spuštěných aplikací není nijak poznat, jestli jsou ty aplikace ještě živé na pozadí nebo ne. Apple holt s něčím takovým uživatele nezatěžuje a nemělo by ani být potřeba ty aplikace takhle ukončovat. Přesto je to občas jeden ze způsobů řešení problémů.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 29 lis 2017 00:55

Aplikace Sejf dostala aktualizaci, o nějaké úpravě s ohledem na FID se tam nepíše, ale už to funguje tak, jak je potřeba. Jen ten vzhled by to chtělo přizpůsobit, ale tady by to chtělo spíš komplet předělat design. Vypadá to jako z doby před 15ti lety.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od swenak » 02 pro 2017 16:37

KB dnes udělala update.
IMG_9037.JPG

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od sallvator » 11 pro 2017 17:51

Jak moc drsný je přechod z Pluska? Jsem navyklej na plusko, mam velkou ruku a krasne mi sedí, mam velkou ruku a npř 6 zaklad mi skoro až vadí jak je malinkatej. Budu u Xka chodne trpet? Da se zvyknout? Pocitove je prej menší i když jsem ho chvilku zkoušel tak pusobil menší.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od mberdych » 11 pro 2017 18:58

Je menší a pokud plus vyhovuje tak bych neměnil. Pro mě je to, ze je menší jeden z hlavních důvodu proč přejít. Plus už bylo moc.

Odpovědět