iPhone X dojmy, pojmy, názory

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Benny55
Příspěvky: 162
Registrován: 01 úno 2013 11:46

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Benny55 » 05 lis 2017 18:04

Za mě teda Xko naprostá bomba. Super displej, super barvy. Trošku jsem si musel zvykat na menší displej oproti plusku, u videa to je přímo do očí bijící, ale jinak se vším naprostá spokojenost. Nejvíc mě baví face id a gesta místo HB
Bylo:
Macbook Air 2012,2015. Macbook Pro Retina 13,15, Macbook 12" Macbook Pro TB 13
iPad mini 2, 4, AIR 2, PRO 9.7
iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6+, iPhone 6s, iPhone 6s+, 2x iPhone 7+
Je:
iPad PRO 12.9
iPhone X
Macbook Pro TB 15 2016 16/256GB

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Maaara » 05 lis 2017 18:52

Ještě mám jeden poznatek k Face ID - nefunguje když je telefon otočen na šířku Takže když si ho dáte v autě do držáku a pak ho zapnete tak dřív stačilo přes TouchID odemknout a pustit navigaci. Tady smolik, vyndat otočit odemknout vrátit zpět.... To už je stejně dementni jak TouchID na zádech tlf.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od swenak » 05 lis 2017 19:21

Taky je škoda, že se Xko chová jako 4,7" verze a ne jako 5,5" co do landscape režimu.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od majkom » 05 lis 2017 19:33

Za mna par zasadnych minusov:
- form faktor - proste je to moc uzke k nahradeniu plus a zbytocne dlhe ako nahrada klasickej 7/8 - uz to nie je one handed mobil
- control centrum z vrchu, neprakticke
- modry nadych displaya pri inom ako idealnom uhlu
- klavesnica posunuta vyssie koli emotikon klavle - mozno lze vypnout, nenasel sem to

Inac vidno ze to je future tech, ale ten form factor je zasadne minus pre mna. Keby to malo rozmery se alebo aspon ale 7 (pomer stran), bola by to pecka, mozno za rok ten vetsi, to by aspon mohla byt slusna nahrada za plusko

A este jedna vec, to jak ios zmenili koli absencii home button je masterpiece, ocakavam ze android bude hodne kopcit... klobuk dole ui designerom...

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 06 lis 2017 12:11

Mám tmavou verzi a tady je ten kovový rámeček v pohodě - má barvu skoro stejnou jako je barva té zadní části a nevypadá nijak rušivě. Když jsem procházel tapety, tak jsem nakonec skončil u černé - celá černá plocha na tom vypadá dobře už i proto, že černou tenhle displej opravdu umí. Za to ta bílá fakt není nic moc. Aspoň to tak působí vedle nejnovějšího iPadu Pro.

Uživatelský avatar
piXie
Příspěvky: 641
Registrován: 20 zář 2012 09:11

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od piXie » 06 lis 2017 12:42

Nemám. Nejak ma vôbec nebere a je to další produkt od Apple, ktorý “nevyhnutne nemusím”, podobne ako AW. Neviem prečo. Práve včera zahaprovala baterka manželke tak moc, až som dostal povolenie kúpiť nový iPhone. Samozrejme ja som hneď v plnej pohotovosti a ochoty vyrazil do Nay, kúpiť iPhone 8, mali tam aj X (pozrel som si ho, povedal uhm a to bolo asi tak všetko, jednoducho “nič”). Nakoniec som jej kúpil SE 128 GB. Neviem. Asi je to to čo som nemal sme písať, ale je to moj tretí dojem.
iPhone 4S 32GB ❯ iPhone 5S 64GBiPhone 7 Plus 256GB ❯ iPhone 11 128GB
NEW iPad 32GB, WiFi, Cellular, Black, iOS 9.3.5
MacBook Pro 15-inch, Mid 2012 ❯ Mid 2015 ❯ 2017 ❯ MacBook Pro 16-inch, 2019, i9 2,3 GHz, 64 GB, 1 TB

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 07 lis 2017 08:36

Už mám na zádech pěkný škrábanec. Vůbec nevím od čeho, ale vypadá dost drsně. 🤭 Nejsem z těch, které by to nějak extrémně trápilo, ale vypovídá to něco o odolnosti toho skla.
Obrázek

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od sallvator » 07 lis 2017 11:09

To sklo muze bejt sebeodolnejsi ale na cerne variante bude vse hned videt proto apple rozeslal na recenze jen bile a vsude prezentuje tu. Jako kazdy apple produkt s cernou barvou bude i tento podlehat rychle zkaze

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od casey » 07 lis 2017 11:36

Tak se dívám, že číňani už jsou připravení... :-) Řešením problému drahého neodolného skla je nalepení dalšího levného odolného skla :-) https://www.ebay.com/itm/9H-Premium-Tem ... Sw4-hZuidI

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Maaara » 07 lis 2017 11:50

Jj to sklo na zadech bude stejny smejd jako je na iP8, me spadnul na drevenou podlahu z asi 30 cm ze sedacky placakem na zada a sup, krasne prasklo tak 2cm Spodni hranu skla uz mam dojebanou jak u telefonu z trznice... Po mesici normalniho pouzivani. Jako je fakt ze se tim nemazu a kam ho polozim neresim, ale tohle neni kvalita hodna pouzivani ale max vystaveni do vytrinky nebo obaleni centimetrem gumy dokola.

Jako je to vec na pouzivani ale odolnost ip8 a iPX bude bez hnusnych pouzder maximalne rok. Kdyz vim co mi vydrzel ip5S za pady na dlazbu a hrube zachazeni pokladani mezi naradi a pod to uz by byl iPX a iP8 na vyhození....

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od casey » 07 lis 2017 12:01

Tak jsem si za dvacku objednal zadní sklo na 8+ a uvidíme :-)

Ale zajímavý poznatek s tím 5S... Nedávno jsem koukal na manželčiny 5S a SE.
5S (bílý) má o rok déle a je pořád jako nový.
SE (černý) po necelém roce používání vypadá, jako by ho vytáhla z popelnice :-)

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Maaara » 07 lis 2017 12:21

Jak z popelnice vypadaji i cerne iP7 mych dcer takhle dojebany telefony nejdou prodat ani nahradni dily, protoze to uz skoro zadny dily nemaji... Moje stara ip5S sice taky vypada jak po utoku tyranosaura ale vydrzela fakt vsechno. Jsem zvedav jak za rok bude vypadat iPX me drahe polovicky ktera k temto vecem nema vubec zadny vztah a pri pleti zahonu je schopna telefon pouzit jako klin pod kybl nebo s nim prihrnout hlinu Do dneska jeste stale pouziva ipad mini ktery vypada jak po navratu z Afganistanu a podle jejich slov je to jeste v pohode, vsak funguje ne ( predni sklo pres displej mega pavouk zadni strana jak prejeta smirglem a hrany jak po uderu sekerou ...)

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Honza.Mac » 07 lis 2017 12:40

Tak díky chlapci @maara @casey zůstávám u 5s, 6s, 6s+ a u iPadu mini 2 a Air 2, žádná obměna za iP 8, 8+ a iPad Pro nebude ... ;-)
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Maaara » 07 lis 2017 12:58

IPad Pro je v pohode, doporucuji. S Macem moje nejoblíbenější zarizeni na praci. Na jednání k zakaznikovi chodím uz jen s iPrdem

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od rony » 07 lis 2017 16:32

Honza.Mac píše:Tak díky chlapci @maara @casey zůstávám u 5s, 6s, 6s+ a u iPadu mini 2 a Air 2, žádná obměna za iP 8, 8+ a iPad Pro nebude ... ;-)
moj iPhone z roku 2007 bez skrabancov. Moj iPhone 4 z roku asi 2010 bez skrabancov. Moj iPhone 5S bez skrabancov. Moje iPhone 6Splus bez skrabancov. Moje iPady, tie predane, bez skrabancov. Sucasny iPad Pro 10" bez skrabancov.

Predpoklad iPhone X bez skrabancov :-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od casey » 07 lis 2017 17:13

To mi řekni, jak to děláš... :-)

Pro mě jsou všechny "jabko věci" pracovní nástroje. Ne, že bych s nimi schválně házel o zeď, ale živí mě, takže musí makat v každé situaci... Teda nepoužívám je jako @Maaarova žena :-), ale moc se s nimi nemazlím.

Jsem odpůrce pouzder a donedávna i skel. Teď jsem zkusil sklo z eBay na iPad Pro (poslední iPad doma, který nemá prasklý displej :-) ) a dobrý.. Takže odpor ke sklům jsem asi překonal. Jen jsem ještě nezkoušel, jestli to nějak pomůže, když iPad spadne rohem na beton :-)

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 67
Registrován: 24 zář 2013 08:21

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od JirkaT » 07 lis 2017 17:50

casey píše:......Pro mě jsou všechny "jabko věci" pracovní nástroje. Ne, že bych s nimi schválně házel o zeď, ale živí mě, takže musí makat v každé situaci.......Jsem odpůrce pouzder a donedávna i skel.........
Právě proto pouzdra a fólie používám... :)

Golf
Příspěvky: 2
Registrován: 30 črc 2012 15:19

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Golf » 07 lis 2017 18:47

OT: Když tady čtu některé jedince, tak jen musím podtrhnout motto, které používám na jiném fóru:

“Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...”

Prostě vyjadřovat se ke všemu a všelijak, tedy čím hůř tím líp, nejlépe negativně a jako dement, bravo!

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od casey » 07 lis 2017 20:27

JirkaT píše:
casey píše:Právě proto pouzdra a fólie používám... :)
S pouzdry mám jeden osobní problém. Apple věci jsou z velké části i o designu. Spousta inženýrů tráví hodiny a dny vymýšlením, jak udělat něco, co by (mimo to, že je pro prostě funkční) bylo také hezké.... A uživatel potom přijde, řekne: "Wow, pěkný" a flákne to do pouzdra... :-) To je jako bych si na ladné křivky auta tavnou pistolí nalepil gumové ochranné prvky... :-)

Na druhou stranu, je to můj pohled a nikoho od používání pouzder neodrazuji... A nemám žádný problém s lidmi, kteří je používají

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 07 lis 2017 20:32

Přesně tak to mám i já a iPhony používám jedině bez pouzder. Ale jinak nekritizuju, i sám Apple dělá vlastní pouzdra a chápu i řadu situací, kdy prostě je pouzdro nutnost.

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Kohyx » 07 lis 2017 21:42

Mám pouzdra rád, je dobré, že je pak na zádech optika krytá. Pro mě výhoda.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od mike-biker » 07 lis 2017 23:15

Je to trochu kontraproduktivní - v některých pouzdrech telefon a jeho design zcela zanikne.
Ale u iPhone X nelze myslet jen na to, aby při prodeji neztratil příliš na ceně, ale hlavně na to, že pád může znamenat mnohatisícovou škodu, nehledě na dobu strávenou bez oblíbeného telefonku.
Takže za mě ano, původně jsem na něj nechtěl sklo, ale rychle jsem názor přehodnotil.
Koupě telefonu za 35.000 si holt vyžádala investici do TOP skla a TOP krytu. :oops:
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 07 lis 2017 23:53

Jaký kryt sis vybral?
Já bych asi taky našel kryt, který by mě zaujal a líbil by se mi, ale celé by to pak pro mě bylo už moc velké do ruky, do kapsy, do přihrádky v tašce nebo v batohu atd.

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od majkom » 08 lis 2017 00:07

Jediny case ktory znesiem je apple leather case

Lifeplus
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2013 22:59

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Lifeplus » 08 lis 2017 00:24

Já celou dobu co použivám iPhony zkoušel různé kryty a nikdy jsem nebyl spokojený. Potom jsem si ještě když jsem něl šestku zkusil koupit leather case přímo od Applu a od té doby jsem si na telefon nekoupí jiný kryt.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od Jirka_S » 08 lis 2017 06:31

Asi jsem barbar, ale design je mně celkem ukradený, co mě zajímá především, je funkčnost. A mně ty kovové placky v ruce prostě kloužou, proto je strkám do obalu. Apple leather case mám dva roky a ten úchop je pro mne bezvadný. Nikomu ovšem nevyvracím jiný přístup k věci.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavliczeck » 08 lis 2017 09:24

Telefony s kovovým tělem kloužou, o tom žádná. Tady je téma o iPhone X a podobně jako 8 a 8 Plus, díky skleněnému tělu telefon konečně v ruce neklouže. Mně osobně je jedno co kdo používá, ale já si oblíbil silikonový průhledný obaly, které nekloužou, ochrání telefon před škrábanci, ťukanci, apod. a při ceně do 30 Kč / kus je po pár týdnech vyhodím a vezmu nové. Krom toho, stále jde vidět design telefonu. Leather case v podstatě zakryje tělo telefonu a "leze" jen displej a čočka.

Navíc díky obalu konkrétně u X nedochází k "houpáním" při používání na stole. Takže to je takový bonus.

Ale je to věc názoru :)
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

majkom
Příspěvky: 840
Registrován: 26 úno 2013 16:07

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od majkom » 08 lis 2017 09:34

8 kliuze vicemene stejne jak 7 - hrany jsou zaobleny lesteny hlinik stejne jak 7

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 08 lis 2017 09:47

Po pár dnech používání to můžu potvrdit. Skleněné X s leštěným kovovým rámečkem drží dobře v ruce a neklouže tolik, jako 6S s matným kovem. Co se týče houpání na stole, tak ležící 6S se opírá celou spodní hranou, nahoře kamerou a při ťupání na klávesnici a většinu plochy se nehoupe. Oproti tomu X se opírá jen dvěma body - levým spodním rohem a kamerou, takže se houpe pořád, ať už píšete nebo ťupete kamkoliv - docela zklamání. Tady udělá pouzdro velkou službu.
Originál Apple pouzdra se mi líbí, kožené je příjemné do ruky a láká mě si ho pořídit, jen bych dost bojoval s tím celkovým zvětšením rozměru telefonu. Už tak se mi to X zdá zbytečně velké a já bych ho uvítal v rozměru SE, to by byl ideál. Takhle, když ho srovnám s 6S, tak se zvětšily mezery mezi ikonama a přínos nikde. Určitě nejsem sám, komu by zmenšení na formát SE vyhovovalo.
Kromě těch kožených Apple pouzder jsem míval občas v ruce i iPhone s jejich silikonovým pouzdrem a taky je fajn, v ruce sedí skvěle a možná až moc brání klouzání - když je potřeba přístroj do něčeho zasunout nebo vysunout. Ale fajn výrobek.

Edit:
Po pár dnech používání X musím přidat jeden poznatek. Když ho máte teprve krátce, tak je jeho odemykání možná trochu zdlouhavé - vezmete ho do ruky, koukáte na něj, sledujete symbol zámečku, uvažujete nad tím, jak dlouho mu trvá než se přepne ze zamčeného na odemčený, pak jdete udělat to gesto odspodu nahoru... A po pár dnech je dost osvobozující, když už tohle neřešíte, jen to vezmete do ruky a uděláte to gesto a nějakým zámečkem se vůbec nezabýváte - najednou je to docela rychlé. A když ho mám na stole před sebou ve stojánku, tak stačí ťupnout a swipnout, je to hned a je to jednodušší než s TID - tam jsem musel zatlačit a posouval se mi tím stojánek, pokud náhodou nebyl otisk rozpoznán, tak jsem to musel opakovat, někdy zkusit druhý prst a tak divně ho tu zalamovat... Tady to FID fakt oceňuju, super.
Naposledy upravil(a) SteveJSF dne 08 lis 2017 10:10, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavliczeck » 08 lis 2017 09:58

majkom:

6, 7, 8 má stejné hrany o tom žádná, ale telefon předpokládám drží každý nejenom za rohy, ale i zadní tělo telefonu, tzn. kov, kov, sklo a to už neklouže.

SteveJSF:

Já zase očekával, že díky "většímu" displeji bude obraz telefonu ještě větší a ono prd. Landscape režim v čudu, videa jsou menší než na Plusku. Já osobně raději Plus. Když musím mít 5s nebo SE tak to používám jenom na volání, protože psát na tom je s mými prsty nereálné a nekomfortní.

BTW... asi 2 měsíce v kuse mám 7 nebo 7 Plus, den jsem si hrál s X a teď přecházím na 6s Plus a ten mačkatelný Home Button je hrozný peklo. Díky za Face ID a softwarové tlačítko..
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 08 lis 2017 10:20

Já jsem měl párkrát 7 a to “nemačkací” tlačítko mě trochu rozčilovalo. Ale asi jde o zvyk.
Co se týče toho rozměru displeje, tak u videa není tak docela pravda, že je to malé. Záleží na tom, na co koukáš a jak to máš nastavené. Viz můj screenshot. Dokážeš si představit, jak malé by to bylo na plusku v porovnání s X?
Obrázek

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od pavliczeck » 08 lis 2017 10:46

Jasně, je to síla zvyku, jen přechod z "mačkání" na "nemačkání" byl pro mě příjemnější :D

Co se týče videí, tak jasně, záleží na poměru stran samotného videa :)
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 08 lis 2017 11:29

Ještě pro srovnání celkové velikosti a využití toho displeje - 6S vs. X. Všechno se to v pohodě vešlo na menší formát, teď je to jen roztahané a plocha nevyužitá. Fakt bych ocenil zmenšení rozměrů na velikost SE a zoptimalizování využití toho displeje. Velikost SE mi u telefonu naprosto vyhovuje a kde by to bylo málo, tam používám iPad Pro. Dobře, velikost 6S už jsem taky překousnul, ale X už je zase o něco málo větší.
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od rony » 08 lis 2017 12:06

neposudzoval by som asi homescreen ako skor Safari a aplikacie. Mensia sirka znamena automaticky mensie pismo, ktore si musim zvacsit a tym padom sa ich proti plusku vojde na sirku menej.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: iPhone X dojmy, pojmy, názory

Příspěvek od SteveJSF » 08 lis 2017 12:27

To bohužel nemůžu porovnat, protože tady plusko nemám, můžu srovnávat jen s 6S. Co se týče Safari, tak mezi 6S a X nepozoruju významnější rozdíl ve velikosti písma a při otočení do landscape dojde k přelití textu v řádcích. To samé třeba v aplikaci Poznámky. Pokud bych teda vzal něco s pevně rozvrženým textem, třeba pdf soubor, tak tam samozřejmě ta šířka displeje hraje roli. V portrait to bude lepší na plusku, v landscape zase na X. U aplikací záleží na tom, jak ten který displej dokáží využít.

Odpovědět