iPhone 8 upgrade?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
bobishood
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2018 11:50

iPhone 8 upgrade?

Příspěvek od bobishood » 16 říj 2018 18:24

Dobrý den,

Chci se zeptat - mám normální iPhone 8, rád fotím přírodu, krajiny, myslím si, že fotky mám dost povedené. Stojí za to upgrade na iPhone XS? Co jsem tak pochopil, tak ten druhý objektiv slouží jen pro efekty na portréty, liší se nějak výrazně hlavní objektiv od iPhone 8?

Jediný důvod upgrade je foták, jinak mě iPhone dostačuje.


A ještě otázka XS vs XR - jak říkám, fotím jen krajiny atd, nejde mě o blbosti s portrétem.

Díky

souko
Příspěvky: 148
Registrován: 21 úno 2015 19:56
Bydliště: Olomouc

Re: iPhone 8 upgrade?

Příspěvek od souko » 17 říj 2018 08:22

Posun díky smart HDR nějaký je. Koukněte na recenze.
Druhý objektiv slouží i pro 2x zoom.
Xr bude nejspíše fotit stejně jako Xs, jenom ten zoom a nějaké funkce okolo portrétu mít nebude.

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: iPhone 8 upgrade?

Příspěvek od Pavlas » 19 říj 2018 08:49

Jestli vás baví fotky, vemte ven radši zrcadlovku.. :) Neberte to jako rýpání, teď vážně. Mám X-ko, fotím prakticky stejný žánr jako vy a můžu prohlásit, že fotky z něj lezou špičkové. Přešel jsem taky hlavně kvůli foťáku, na takové ty "rodinné" výlety, kdy zastane práci víc než výborně. Dá se z něj udělat výtisk na A4 a prakticky nic nepoznáte, když to proženete samozřejmě nějakýma úpravama v PC. XS na tom bude určitě o něco lépe, jak zmiňuje pisatel přede mnou, zejména díky vylepšenému neuro enginu. Druhý objektiv je klasická "padesátka", zoom, akorát s menší světelností. Ten Xr nemá, takže záleží na vás, jestli zoom využijete na krajinné detaily, či jiné, což se může hodit.
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Odpovědět