Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od sallvator » 31 říj 2018 09:28

Jen mě zajímá váš nazor na to že opět apple využívá dva výrobce displeju (LG a Samusng) a je mezi nimi docela znat kvalita obrazu. Podle toho co čtu na netu tak LG displeje mají docela problem s effektem změn odstínů do modra při pohledu z uhlů, samsung panely by měli být bezproblemu krasně stejně ze všech uhlu.

Muj lonský iphone X ma na prví pohled mnohem lepší displej než X Max který tu ted mám, X max mi mění barvy jak duha jen stačí trochu změnit uhel. Muj starej iphone X má stejné barvy ze všech uhlu. Docela mě to štvě ale nedá se stím asi moc dělat blbě se vychytává "lepší" kousek když to nejde ovlivnit co vám prodají. Ale je fakt že kolega si kupoval X v době kdy ja před rokem jen u jineho prodejce a ten displej mu taky hazel odstíny uplně jinak než muj a muj dokonce na max jas znatelně lepe zářil, měl jsem loni fakt štěstí na dobrej kousek.

Celkově mě ale stve ta problematika že člověk za stejně peníze dostava ruznou kvalitu výrobků.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od Mironet » 31 říj 2018 09:37

Čistě můj osobní názor: Neřešte to. Kdybyste se o tom nedočetl nebo nesrovnával detailně dva telefony vedle sebe, nikdy Vás ani nenapadne o něčem takovém uvažovat. Jestli Vás štve jen ta skutečnost, že někdo může mít něco lepšího než já, je to na přehodnocení priorit. Za sebe můžu říct, že kdybych měl čas řešit takovéto detaily, tak bych nejprve začal uvažovat, co dělám se svým životem, že zaměstnávám hlavu takovými nepodstatnými drobnostmi. (nemyslím to útočně, opravdu to mám takto nastavené) Byl byste šťastnější/váš život lepší, kdyby Váš telefon neházel modrý odstín při naklonění displeje, nebo co...?

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od sallvator » 31 říj 2018 09:59

Me osobne tohle vadí celkem dost sem na kvalitu displeje docela vysazenej a od zarizeni za 33k ocekavam uplně top kvalitu a i mi to příjde usmevne v kontextu toho ze displej iphone XS ma podle applu být ještě lepší než u X ale ne když chytnete horší varku a to už apple neřekne :-D

Tohle vnímá každý jinak někdo si toho ani nevšimne přítelkyně má na iphone 6s žlute fleky po krajích, vysvícene pixely a nevidí...

Take vim že s tím moc nezmužu a ani apple toho moc nenadělá když chce pokrýt velkou potavku musí využít více výrobcu a pak se rozchází kvalita, ale toto je diskzní forum tam sem na tohle tema chtěl jen podebatovat...

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od ra3662 » 31 říj 2018 10:47

Tak bych to reklamoval a poslechl bych si výsledem od odborníklů.
Myslím že by se dost lidí zasmálo. :lol: :lol: :lol:

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od sallvator » 31 říj 2018 10:54

Resil jsem podobnej problem s LCD u iphone 6s, měl jsem ho nažloutlej a nerovnomerne podsvícenej byl sem v Drazdanech v apple storu kde to bylo na první pohled videt kdyz to dal clovek vedle jejich peknejch vystavenejch s displejem o uroven jinde, apple "genisu" mi řekl že to je bežná výrobní odchylka která je OK a že to je i o subjektivním vnímání že někomu naopak ten meně nažloutlej příjde špatně a naopak.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od ra3662 » 31 říj 2018 11:28

Přesně tuto odpověď jsem čekal. A i jsem se zasmál.
Dle mého každý vnímá barevné spektrum trošku jinak. Takže co je pro někoho nepředstavitelný problém, jiný bere s rezervou.
Buhožel jseš asi ten co má zrak sokola. Smolík pro tebe. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
pavliczeck
Příspěvky: 803
Registrován: 13 bře 2015 13:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od pavliczeck » 31 říj 2018 23:25

Po 6 mesicich jsem si koupil druhy monitor od dell a reklamoval jsem ho kvuli barevnosti, ktera byla odlisna od toho prvniho. U dalsiho monitoru to bylo opet jiny. Nakonec jsme zjistili, ze kazda serie ma jiny barvy. Takze jsem ho vratil. Co tim chci rict?

Kdyz pouzivam jedno zarizeni tak mi to je jedno. U mobilu bych to neresil. Prijde mi to stejny jako dnes lidi resi ze maji po mesici kapacitu baterie na 96%...
Půjčovna iPadů https://www.iPadPujcovna.cz  BLOG http://www.APPLIK.cz

 iPhone 15 Pro MAX  Macbook Pro 16" M1  Apple Watch 7  Display Studio ....

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od czhook » 12 lis 2018 08:47

Podle článku začíná LG dodávat malé množství displejů až od prosince ... https://www.macrumors.com/2018/11/07/lg ... ed-panels/
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od Anndy » 13 lis 2018 19:29

Ale toto je normálne. Tapety, obklady, dlažby, omietky - všade tam sa farebnosť líši šarža od šarže. Proste zdroje na výrobu, pomôcky, nástroje nie sú nikdy rovnaké ...

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od sallvator » 13 lis 2018 21:50

Ale jak npř pak tedy funguje certifikace zobrazení rozsahu RGB/P3 když dám vedle sebe dva stejne modely a každej reálně ukazuje na první pohled odlišně barvy a podání...a oba mají "garantován" nějáký rozsah zobrazení...

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od czhook » 14 lis 2018 18:08

Jak přesně to funguje nevím, ale teď jsem třeba v Alze a každý iP má trochu jiné barevné podání, některé více do žluta ... při naklonění jsou do modra ale všechny
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od Anndy » 14 lis 2018 18:29

Plus každý z nás inak vníma farby. Ale samozrejme rozdiely vidí každý. Len do modra sa môže niekomu zdať do inej farby :-)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Dvojí kvalita displeju iPhone Xs/SX max

Příspěvek od ra3662 » 14 lis 2018 18:42

@sallvator, tomu se říká odchylka a má jí každé zařízení. Přál bych ti se dohadovat se zákazníkem ohledně digitánlího nátisku. On donese svůj my máme svůj z jeho dat a oba dva mají certifikaci a přitom je každý jiný. A teď babo raď. :lol: :lol: :lol:

Odpovědět