iPad a propojení s externím diskem

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od maniakovzostravy » 02 lis 2018 20:57

Zdravím ve spolek,

zvažuji pořízení iPadu pro 12.9. Jelikož bych jim rád nahradil PC, tak je pro mě důležité tam nějakým způsobem přenášet data z externího disku či z flashdisku. Existuje nějaký způsob jak toho docílit? Nějaká speciální redukce či něco na způsob Wi-Fi krabičky s připojením k externímu disku a flashdisku?

Dále bych se rád zeptal, zda umí na pozadí přehrávat filmy a zároveň být na internetu či pracovat v Office.

Všem díky za rady.

pajasXS
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2017 16:54
Bydliště: Slaný

Re: iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od pajasXS » 02 lis 2018 21:43

No, třeba mě někdo opraví ale obavám se, ze tak jak si to představuje to nejde. Filmy bych osobně řešil pomocí nákupu nebo půjčenou on-line, případně přes SD karty nebo flash disky (pozor musí mít aplikaci přes kterou se bude film přehrávat). Externí disk si myslím ze nepůjde předně kvůli proudové náročnosti. Zjednodušeně iPad nezvládne napájen takhle energicky náročné zařízení přes lightning. Možná by fungovala nějaké úložiště typu NAS. Myslím ze Synologi by to mělo zvládat ale nejsem si 100% jistý. Pokud má někdo jiný názor tak sem s nim


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook PRO 13'' (mid 2011, High Sierra, 2,3 GHz i5, 8 GB RAM, SSD Samsung 250GB)
iPhone 6S (iOS 12, 64GB)
Apple Watch 42mm Series 2

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od rony » 02 lis 2018 22:59

nejaku podporu prehravania filmu v miniokienku to ma ale pochybujem ze je to prakticke - to okienko je celkom malicke a vadi pri praci.

a hlavne nie vsetko ide takto prehrat

ak ti ide o filmy na celej obrazovke tak app Infuse. samozrejme nutnost je mat sietovy disk typu NAS, vtedy je to skvele pouzitelne (a aj na obcasne odcestovanie s moznostou vybrat si filmy z NAS, ktore si Infuse stiahne k sebe - pochopitelne pre bezne pouzitie je lepsie prehravat z pripojeneho NaS)

kolega vyssie vsak upozornuje, ze iPAd nesmies chapat ako “moje doterajsie pc s mojimi doterajsimi predstavami). To nie je klasicky pocitac.

Radsej si kup macbook air, ak nie si ochotny ci schopny hodne zmenit pristup).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od Mironet » 02 lis 2018 22:59

Existují nějaké flashdisky s připojením přes lightning, ale je to vždy takový kompromis, např. číst data z nich umí jen aplikace od výrobce. A pokud je aplikace špatná, pak s tím není zrovna radost pracovat. iPad je primárně bezdrátové zařízení, drátem se jen nabíjí, na vše ostatní se předpokládá cloud. Pak je ještě možnost počkat na nový. USB-C tomu možná dá nové možnosti.

Ohledně přehrávání na pozadí, iPad to umí, ale musí to umět i daná aplikace a ty se chovají opravdu každá jinak, alespoň z těch co používám. Např. Youtube neumí přehrávat na pozadí záměrně, DVTV appka ano, ČT24 ano, iVysílání ne, Netflix jen jako picture in picture, Infuse sice oficiálně PiP umí, ale často mi v něm padá. Pokud něco jede v Safari, tak by to mělo jít vždy spustit i na pozadí.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od Hajnejch » 03 lis 2018 07:56

Nový iPad Pro má USB C a tam by měl jít disk připojit. Ale můžu vás ujistit že iPadem Pc nenahradíte. Bude vám dobře sloužit na net,maily a přehrávání hudby a filmů ale ostatní je opruz. Możná tak ještě nějakou lehounkou úpravu fotek taky uděláte. K tomu budete potřebovat Apple pencil no a pravděpodobně i klávesnici. Když si to sečtete tak vás to přijde na takové peníze že je to Pc nebo Mac stále výhodnější a bez jakýchkoliv pracovních omezení. Jsem majitelem iPadu Pro 12.9 palce z loňského roku tak vám to píšu z vlastní zkušenosti.
Naposledy upravil(a) Hajnejch dne 03 lis 2018 20:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od rony » 03 lis 2018 08:17

ani s novym ipadom pro s usbc by som nebol optimista
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

Re: iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od maniakovzostravy » 03 lis 2018 19:10

Zdravím,

tak po přečtení všech rad jsem se rozhodl, že si ponechám současný MacBook 12 - přeci jen jsem už asi starý na velké změny a ty omezení by mě štvaly.

Díky všem.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od rony » 03 lis 2018 19:51

aby si to nepochopil zle, iPad je skvela vec. Lenze prist sem a popisat presnu predstavu, ktora pasuje na tradicny pocitac, to ti je potom tazke odporucat tablet. Ono znacnu cast casu straveneho s pocitacom je mozne riesit tabletom. Stale je to vsak skor doplnok (tak ako volakedy si mal desktop a slabsi laptop, tak dnes ti v mnoho postaci tablet). Ja v pohode dokazem pozerat filmy bez ucasti pocitaca. Dokazem vyuzivat sietove ulozisko. Len sa to robi trosku inak. Pre teba by bol najlepsi tablet na vyskusanie moznosti -> netreba hned kupovat Pro, staci starsi Air (dvojka) alebo jeden z tych beznych iPadov, Akonahle vsak mas Macbook (nie pro, nie air), tak v skutocnosti to je ten ultramobilny stroj, ktory si kupi clovek, ktory ma predsa len vacsi presah do pracovnych veci, ktore uz na iPade urobi komplikovanejsie. Tym nehovorim, ze neexistuje forma prace, ktoru neurobis nielenze na tablete ale dokonca v pohode na telefone.

Moj setup je, ze mam doma pocitac ale drvivu vacsinu flakania sa robim na tablete. Pocitac skor ide naprazdno a urobim na nom len tie cinnosti, ktore iPad robi tazkopadne.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Kuba.Vlk360
Příspěvky: 155
Registrován: 12 říj 2014 23:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: iPad a propojení s externím diskem

Příspěvek od Kuba.Vlk360 » 16 lis 2018 12:27

Já prodal svůj 12” Macbook a pořídil 11” iPad Pro a nemůžu si ho vynachválit. Byl to pro mě správný krok.

Nedělal bych to ale, kdybych doma neměl ješte iMac.
 iMac 27"  iPad Pro 11”  iPhone X  Apple Watch 4  Apple TV 4  Airpods 2nd gen.
† Macbook 12” † Macbook Air 13" † iPad Mini 2 † iPhone 4 † iPhone 5 † iPhone 6 † iPhone 6S Plus

Odpovědět