Jak nejlépe nahrát fotky do iPadu z flashky?

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Jak nejlépe nahrát fotky do iPadu z flashky?

Příspěvek od Mironet » 23 lis 2018 08:47

Rodiče žijí oba celkem pohodlně s kombinací iPad + iPhone a počítač už na nic nepotřebují. Hlavní úložiště fotek je pro ně iCloud. Občas ale nastane situace, že přijde někdo s flashkou a oni chtějí přetáhnout fotky. Lze to nějak pohodlně zařídit, nebo to je prostě mimo filozofii Applu? Jasně, můžu si vzít flashku, vytvořit na nějakém mém Macu jejich účty a nahrát to tam takto, ale nechci být povolán pokaždé, když tato situace nastane. :) Jasně, dotyčný může použít Dropbox místo flashky a oni si stáhnou fotky přímo do iPadu, ale lidé v letech mají prostě svoje návyky... Nějaké jiné nápady?

Pamatuji se, že Apple prodával dongle na SD karty a fotky se pak objevily přímo v appce Fotky v iPadu a šly importovat. Teď má dongle na USB-A, ale je prezentovaný pouze jako způsob k propojení foťáku. Netuší někdo, zda by přečetl i flashdisk?

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: Jak nejlépe nahrát fotky do iPadu z flashky?

Příspěvek od filipvele » 23 lis 2018 09:45

Kingston mobile lite by to mohl vyřešit. Mám první model a celkem funguje.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Jak nejlépe nahrát fotky do iPadu z flashky?

Příspěvek od Mironet » 25 lis 2018 09:31

Ok, díky za tip. Sice se snažím vyhýbat takovýmto řešením, protože přijde nový iOS, výrobce nevydá aktualizaci aplikace, ta přestane fungovat a HW je na odpis, ale pro moje účely to vypadá použitelně.

Kdyby měl někdo jiný tip, prosím napište.

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: Jak nejlépe nahrát fotky do iPadu z flashky?

Příspěvek od zizkin » 06 pro 2018 16:19

Ahoj.

Napadají me dva způsoby, ale pro tebe bude asi ten druhy, protze prvni se taká iPadu s USB-C

1) usb-c multi hub. Podminka je vsak mit novy iPad Pro.

2) narazil jsem na novou hračku, která vyřeší problém s připojením externích úložišť :) viewtopic.php?f=6&t=30775&sid=74fb1601e ... 2be728385a

Odpovědět