iPhone XS Max a reálné využití dvou čísel na SIM a eSIM

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
magister-cze
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012 13:26

iPhone XS Max a reálné využití dvou čísel na SIM a eSIM

Příspěvek od magister-cze » 28 lis 2018 15:48

Ahoj,
začínám uvažovat nad iPhone XS Max, jedním z argumentů by pro mne bylo využití SIM a eSim, kdy teď mám služební telefon a soukromý telefon a mám toto velice striktně odděleno. Soukromé číslo má v zaměstnání jen velmi malý okruh lidí, soukromé číslo považuji za moje soukromí a komunikuji s ním jak uznám já za vhodné, naopak služební číslo slouží pouze k pracovní komunikaci. Proto služební telefon když není pohotovost případně jiné povinnosti mimo pracovní dobu velice často vypínám nebo ztlumuji upozornění a zvuk. Proto mám pár dotazů pro ty co již 2 čísla na iPhone používají.

Jde jedno číslo vypnout a být pouze na druhém? Případně upozornění z jednoho čísla vypnout a třeba ráno zase zapnout? Klidně na více kroků, třeba by to šlo udělat pomocí zkratek.
Používám WhatsApp na obou telefonech, lze na jednom telefonu používat dva účty - telefoní čísla?

Díky moc za případné nápady a zkušenosti.
iPhone Xs Plus White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 4
Apple TV 4k
HomePod

velblad
Příspěvky: 8
Registrován: 28 lis 2018 18:44

Re: iPhone XS Max a reálné využití dvou čísel na SIM a eSIM

Příspěvek od velblad » 01 pro 2018 18:36

Ahoj,

Krátké shrnutí dvou čísel na iphonu.
Telefonu je jedno na které číslo vám přijde zpráva nebo hovor, nastavení upozornění je pouze jedno, to samé u funkce nerušit a letadlo.
V telefonu jde vypnout pouze esim, fyzická sim pokud ji nevyndáte je pořád aktivní.
Samostatně lze nastavit přesměrování hovorů, Wi-Fi hovory, hovory na zařízeních v dosahu, používání mobilních dat a preferované číslo, dále si můžete nastavit u každého kontaktu jaké číslo bude použito.

Aplikace závislé na čísle jdou pouze na jedno.

Kdyby vás ještě něco napadlo, tak se ptejte.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: iPhone XS Max a reálné využití dvou čísel na SIM a eSIM

Příspěvek od Hnata » 01 pro 2018 19:15

Vyse popsana odpoved vse plne vystihuje tak jen doplnim chovani kdyz mi nekdo vola na jednu sim zatimco zrovna telefonuji z te druhe - v takovem pripade se namisto signalu obsazeno volajicimu rovnou tvarim jako nedostupny ... Vypada to jako nedulezite ale pozoruju rozdil chovani tech co mi volali. Pokud jsem obsazeny tak v klidu cekaji nez zavolam zpet protoze vi ze se dozvim o tom ze mi volali, ale kdyz jsem nedostupny tak mi zkousi opakovane volat protoze si mysli ze se o jejich hovoru nedozvim nebo ze je nejaka chyba ... nastesti to jsou ojedinle pripady kdy se ta situace sejde.

Adam.H
Příspěvky: 32
Registrován: 07 pro 2018 13:53

Re: iPhone XS Max a reálné využití dvou čísel na SIM a eSIM

Příspěvek od Adam.H » 18 úno 2019 19:31

Ahoj, nový iPhone jsem si kupoval také převážně kvůli dualsim a musím potvrdit, že je nepříjemná situace ohledně obsazeného / nedostupného hovoru... na druhou stranu je to snad jediná nepříjemná věc. Pro mě je důležité, že jsem mohl po pěti letech přestat nosit dva telefony :)

Sepsal jsem své zkušenosti po delším používání dual sim a esim: :arrow: https://www.pc-sluzby.net/prakticke-zku ... na-iphone/

Povedlo se už někomu s eSim úplně vybít svůj iPhone? Myslím tak, že se nedostatkem baterie sám vypl. Četl jsem na internetu informaci (zřejmě fámu), že pokud se iPhone sám vypne vybitou baterií, tak se smaže eSim profil :) Nemá někdo praktickou zkušenost? :)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: iPhone XS Max a reálné využití dvou čísel na SIM a eSIM

Příspěvek od ra3662 » 06 bře 2019 08:00

Levon Ter-Ghazaryan píše:
06 bře 2019 07:46
Netušíte kdy bude eSIM dostupná i pro jiné značky? Diky

Levon Ter-Ghazaryan
Jako jiné značky od koho? Od Apple nebo od jiného výrobce?
Škodovka a Audi ji prý také plánuje :lol:

Kohyx
Příspěvky: 164
Registrován: 15 říj 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone XS Max a reálné využití dvou čísel na SIM a eSIM

Příspěvek od Kohyx » 12 bře 2019 22:19

Aktuálně mi přišla eSIM od Vodafonu a řeším problém s integrací do XS. Naskenoval jsem profil ale spadla appka pro aktivaci v MF. Takže asi počkám do zítra co a jak.
Provozuji magazín FreeBit.cz nejen o Apple smartphonech.

Odpovědět