FileHub - připojení ext. HDD na iOS VYŘEŠENO!!

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

FileHub - připojení ext. HDD na iOS VYŘEŠENO!!

Příspěvek od zizkin » 06 pro 2018 13:49

Ahoj, chci se s Vámi podělit o zkušenost a věřím, že pomůže i dalším uživatelům, kteří řeší stejný problém.
(předem upozorňuji, že zařízení budu více testovat až po Vánocích, nyní jsem provedl rychlý 20minutý test, zda vše běží a zbytek mám nakoukaný z jiných recenzí)

Jak připojit ext. HDD k novému iPadu?
Díky USB-C se hojně rozšířily možnosti připojení různých periferií. Jenže připojení ext. HDD běžnou cestou (USB) je téměř nemožné díky limitu iOS. Výjimku tvoří „speciální“ HDD, které mají od výrobce app, která umí disk přečíst. Jenže proč kvůli tomu kupovat další disk (a že jich není zrovna mnoho na výběr)?

Narazil jsem na jednoduché řešení, které má plné výhod => RAVPower FileHub ‪AC750‬.

Zařízení, které umí obsah ext. HDD vysílat skrze svoji wifi (2,4 a 5 GHz) a díky app (iOS i Android) se na disk připojíte.
Zkoušel jsem připojit 2TB 2,5“ HDD a streamovat HD video (5,8 GB) a naprosto bez problémů (přes 2,4 GHz). Video se načítalo cca 20 sekund a poté běželo bez záseků. Při přesouvání po časové osek bylo načítání cca 6 vteřin a hned se video přehrávalo opět plynule. Později vyzkouším, jak bude zvládat stream např. 3 filmů současně na 3 zařízeních
Dále jsem testoval práci se soubory, takže dokumenty, fotky… naprosto bez zádrhelu.

Doporučuji se spíše držet uživatelských videích na YT, jelikož podle manuálu jsem se zasekl hned na 2. bodě – zapni wifi. Až na YT jsem zjistil, že wifi lze zapnout z nepochopitelného důvodu dvojhmatem – přidržet power + wifi.
Přitom zapnutí FileHubu (bod 1) mají popsané správně (přidržet alespoň 3s power).
5GHz Wifi se mi nepodařilo zprovoznit, pouze rozblikat ledku 5G na FileHubu, ale iPad ji neviděl. Každopádně je tam mnoho nastavení a věřím, že při důkladném zkoumájí se mi ji povede zapnout. – jak jsem psal výše, chtěl jsem zařízení jen rychle otestovat, abych věděl, že je fční a případně mohl do Vánoc vyreklamovat.

Výhody:
· Připojení ext. HDD na jakékoliv zařízení (iOS / Android) – nejste tedy limitováni redukcí a lze připojit disk i k iPhonu a iPadu s lightning
· Podpora až 4TB HDD (NTFS, FAT 32)
· 2 pásmová WLAN (2,4 a 5 GHZ) (300 a 433 Mbps)
· Možnost připojení více uživatelů (přesně číslo nevím, ale bylo tam tuším kolem 5) => ideální řešení při cestě autem, kdy osazenstvo vzadu má telefon / ipad a chtějí koukat na film -> nyní není nutné stahovat filmy do každého zařízení, ale jednoduše nasdílet ext. HDD skrze Filehub
· Kopírování souborů do zařízení, ale i obráceně
· Díky app lze vytvářet složky v iPadu (i na HDD)
· Zařízení by mělo umět ze sebe udělat repeater wifi
· Možnost připojení ethernet kabelem
· Slouží i jako powerbanka (5200 mAh)
· Záloha SD karet na HDD
· Malé rozměry
· Na baterii má vydržet cca 7h na wifi 2,4GHz a cca 5h při 5GHz

Nevýhody: (zde mě napadají pouze tyto)
· Dle manuálu výrobce doporučuje nabíjet pouze nabíječkou s výstupem max. 1A (což v dnešní době je naprosto z cesty, doufám, že je to jen jeho krytí a že baterie si umí z dnešních chytrých nabíječek říct, kolik si vezme) – navíc RAVPower je relativně velká firma vyrábějící hlavně powerbanky, tak mě tato informace celkem zaskočila.
· Dále výrobce píše, že se nesmí FileHub nabíjet, když se z něj nabíjí jiné zařízení (což u normálních powerbankách ovšem funguje běžně)
· Při wifi připojení k FileHubu logicky nebudete moc byt pripojeni k wifi internetu (zde to ale pujde asi obejít za nějakých podmínek, jelikož jsem si všiml, že při připojení na FileHub mi aplikace psala, že FileHub není připojen k internetu => myslím, že min. při připojení přes ethernet to pujde a navíc když se jedná i o repeater, tak by to mělo jít i po wifi)

Přikládám link: https://www.amazon.de/dp/B07JY6Z2C3/ref ... cCb54HPDA6

Tato krabička vychází na ‪cca 1540 Kč‬ / € 58 (což vzhledem k jakýmkoliv Apple redukcím je za pakatel), doprava je zdarma a trvala 2,5 dne – UPS.
Překvapilo mě však, že zboží putovalo z Polska, nikoliv z Německa. Každopádně zařízení funguje, doprava byla bleskurychlá a k Vánocům ideální dárek ☺️

Díky za Váš čas 👍

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: FileHub - připojení ext. HDD na iOS VYŘEŠENO!!

Příspěvek od czhook » 06 pro 2018 22:01

Jaké výhody to má proti HDD zapojeného do routeru přes usb3?
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: FileHub - připojení ext. HDD na iOS VYŘEŠENO!!

Příspěvek od zizkin » 06 pro 2018 22:17

Princip je stejný, FileHub je však cestovní řešení. Strčis ho do kapsy a funguje bez el. energie.
Kopírování souborů funguje přes aplikaci od RavPower - správce souborů.

Kdyz uz jsi zmínil ten router, Jakého správce souborů používáš při připojení do routeru?

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: FileHub - připojení ext. HDD na iOS VYŘEŠENO!!

Příspěvek od czhook » 06 pro 2018 22:37

Na soubory všeho druhu používám Documents - https://itunes.apple.com/us/app/documen ... 01807?mt=8 - nenašel jsem nic lepšího

Případně na stream filmů VLC - https://itunes.apple.com/cz/app/vlc-for ... 77962?mt=8
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

zizkin
Příspěvky: 32
Registrován: 03 pro 2014 21:42

Re: FileHub - připojení ext. HDD na iOS VYŘEŠENO!!

Příspěvek od zizkin » 06 pro 2018 22:41

Super diky, tzn, i pres Documents se lze připojit síťově? Ja myslel, ze je to pouze průzkumník v paměti zařízení.

Na stream se mi vice osvědčil Infuse. Je vazne pecka. Chtějí 250 Kč na rok a z pc jsem si nasdilel složku filmu. Infuse si stáhne metadata a promění appleTV v luxusní filmoteku (i iphone i iPad). A přehraje všechno.

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: FileHub - připojení ext. HDD na iOS VYŘEŠENO!!

Příspěvek od czhook » 07 pro 2018 12:41

Jj umí jak přes lokální wifi nebo cloudu kopírovat soubory do/z iOS zařízení, tak umí i streamovat, dokonce umí i z iOS zařízení vytvořit sdílený "hdd" pro ostatní. Plus to je ftp klient, umí windows smb atd atd. Dost šikovný program, používám prakticky denně.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Odpovědět