iPad 11 nebo MacBook 12

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od maniakovzostravy » 31 pro 2018 18:58

Zdravím všechny,

řeším dilema co si koupit za stroj. Rozhoduji se mezi iPadem 11 512 Gb nebo MacBook 12'' 256 GB.

Mám ještě stolní PC, které využívám jen na synchronizaci iPhonu a zálohování. V současné době ještě vlastním Macbook 13, ale z displeje mě už bolí oči.

Na novém zařízení hodlám hlavně využívat na přehrávání filmu, prohlížení internetu, prohlížení fotek, e-mail, 1Password, kalendář, a kancelářský balík Office - základní věci, sem tam něco napsat ve wordu, Exel - tabulky, a tvorba prezentací, poslední věc je přístup do firemní databází přes web. Důležité je pro mě multitasknig, kde běží video a můžu procházet web, pracovat s wordem atd.

Cloudem jsem ještě nepolíben, vše v PC nebo na externím disku, ale změně se nebráním.

Zajímá vě hlavně možnost stahování obsahu do iPadu z různých zdrojů - uložto, TimeCapsule, externí disky - existuje nějaký zařízení, kde připojím externí disk a udělám Wifi a budu moc disk procházet a stahovat z něj a na něj? Tohle je pro mě asi stěžejní.

Na ostatní věci si asi zvyknu a nebudou dělat problém - nebo je tam něco ještě zásadního co by mi vadilo. Jak jsme psal jsem spíše běžný uživatel, popřípadě sednu k stolnímu PC.

Všem díky za jakékoliv názory, rady, postřehy.

Jinak do roku 2019 vše nejlepší a ať se daří vše co si přejete.

Díky

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od rony » 31 pro 2018 20:10

radsej externy display k tomu macbooku.

a ak ta bolia oci z lesklych obrazoviek tak matnu foliu
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od Anndy » 31 pro 2018 21:08

Tak ak Ťa z 13” Macbooku bolia oči 12” MacBook to nevylepší určite.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od mberdych » 31 pro 2018 22:26

Práce se soubory na iPadu zásadně omezená a komplikovaná, rozhodně Mac.

maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od maniakovzostravy » 01 led 2019 04:03

No jsem si myslel, že MacBook bude možná lepší, ale láká mě pohnout se dopředu, vyvinout se.

Očekával jsem, že nový ipad Pro nabídne pokročilejší správu souboru a hlavně možnost nějak připojit USB či externí disk, buď nativně nebo přes nějakou aplikaci.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1607
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od SharkeeCZ » 01 led 2019 09:37

Očekávat, že se mi bude na menší display lépe, a tedy mne nebudou bolet oči, je úvaha jistě chybná. Externí monitor bude spíše řešením, nebo brýle.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Tattoomaen
Příspěvky: 8
Registrován: 22 pro 2018 10:14
Bydliště: Praha

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od Tattoomaen » 01 led 2019 10:54

Já jsem si letos pořídil iPad Pro ke svýmu stařičkýmu iPad 2, ale stejně většinu práce udělám na MacBooku. iPad mám spíše jen na prezentace, občas emaily a nebo když potřebuji na stavbách něco zkontrolovat a nebo zakreslit do dwg. Klávesnice a tužka jsou hodně návykový a vychytaný, ale NTB je NTB

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od rony » 01 led 2019 11:04

nove ipady su len novy hardware
neprinasa nic radikalne odlisnejsie pretoze to ulohou ios.
i ked medzi ios11 a ios12 su nove veci, rozhodne to nesmeruje k uspokojeniu navykov z macos

ipad je stale viac konzumne zariadenie a v tomto smere stale uzitocne.
no plne na nich urobis specificku pracu.

zameraj sa na riesenie toho, co ta trapi - zle vidis. tak prejdi na vacsie monitory s matnym povrchom.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od maniakovzostravy » 01 led 2019 22:49

Asi došlo k mýlce, vidím dobře, jen když přecházím z Macbooku s retinou na svůj Macbook 13 s TN panelem, tak z toho bolí oči.

Tak koukám, že dle názorů bude lepší asi ještě počkat, koupit si MacBook 12 a k tomu Apple Watch a výjde to stejně jako bych kupoval nový iPad Pro 12.9 a kompletní příslušenství. A pokud se mi podaří něco usmlouvat tak jako bonus si ještě koupit iPad 2018 128 Gb a bude vymalováno. Finančně to asi vyjde stejně.

Má tady někdo zkušenost, že by vydržel bez PC čistě jen s iPadem. Teď jsem viděl, že jsou speciální krabičky, které udělají u externího disku wi-fi hotspot a tím pádem pak jdou vidět v iPadu a dají se přeposílat data. Má někdo praxi?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od rony » 02 led 2019 08:09

ak mas zdroje, tak ano, staci kupit najlacnejsi iPad (Pro verzia sa moznostami prace moc nelisi, je len "Pro"). Popri tom, ze budes mat macbook aj ipad lahko rozdelis, ktore cinnosti iPad zvlada. Podla mna vsak vysledok bude nanajvys ten, ze nadalej budes mat iPad aj mac.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

maniakovzostravy
Příspěvky: 117
Registrován: 03 kvě 2014 13:56

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od maniakovzostravy » 05 led 2019 02:04

Popravdě jsme v tohle minimalista. Čím méně zařízení, tak lépe. Jakmile jsem přešel na MacBook, tak jsme se zbavil stolního PC. Rád bych v trendu pokračoval a svůj stávající Macbook 12 nahradil iPadem 11 nebo 12.9. k tomu samozřejmě iPhone.

Tuším, že přechod nebude jednoduchý - změnit své denní návyky, způsob zálohování, práce s přenosem souboru, adt.

Ale to jsou věci na které lze zvyknout. spíše mi jde o použití Office balíku, VPN, plnohodnotného prohlížeče a jinak je mi co celkem jedno. Ocením mobilitu iPadu, ale Macbook nabídne defacto to samé jen s lepším systémem.

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od Anndy » 05 led 2019 08:57

Neviem presne čo robíš - resp aký druh práce požaduješ.
V zásade platí to, že iPad nenahradí MacBook dneska 100%. V jeho nahradiť pri špecifických činnostiach, napríklad grafika a podobne, týchto prípadoch celkom úspešne a práca je lepšie ako na MacBooku. Obvykle. Navyše nový iPad pro si vieš pripojiť k externú monitoru.
Čo sa týka iných činnosti tam platí jedna vec, väčšinou idú spraviť na aj na iPad-e, Ale krkolomnejšie A hlavne menej efektívne.
Z môjho používania som zistil že dobrá kombinácia je MacBook (vyber si podľa potreby výkonu), iPhone a apple watch. Tieto zariadenia sa veľmi dobre dopĺňajú a vieš robiť všetko efektívne. iPad v podstate nepotrebujem. Dá sa možno uvažovať o väčšej verzii iPhonu hľadiska uhlopriečky. Mne stačí klasický XS. Ale možno by som si vedel predstaviť výhody XS Max.
Poradím ti ak chceš si prečítať niečo o náhrade MacBook-u iPad-om, daj si do Googlu meno Honza Březina, Petr Mára, iPure.cz.

Tattoomaen
Příspěvky: 8
Registrován: 22 pro 2018 10:14
Bydliště: Praha

Re: iPad 11 nebo MacBook 12

Příspěvek od Tattoomaen » 05 led 2019 11:45

Já pracuji na MacbookPro a občas k tomu použivám iPadPro. Na volání a rychlé přeposlání emailů mám iphone XS.
Žena to má podobně, jako píše Anndy. Na práci má Macbook a k tomu si koupila iphone XS Max, který ji plně nahradil předchozí práci na iPadu. Pro mě má ipad přidanou hodnotu v klávesnici a tužce, což zatím iphone nepodporuje. Ovšem neumím si dnes představit, že bych se zbavil Macbooku a vše dělal na iPadu. Ovšem hodně záleží co děláš a jak to děláš.

Odpovědět