Apple care - EDIT - nakup online z UK

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Apple care - EDIT - nakup online z UK

Příspěvek od sallvator » 31 říj 2019 13:46

Nebudu dělat nové téma, hledám někoho kdo ví jak nakoupit AppleCare online pres UK, kdo to v poslední době zvladl. Případne jiný postup.


Puvodní topic:

Zdravím,

Kouipil jsem si pres 14ti dnama iphone 11 pro MAX a tento víkend jsem měl v plánu zaject do Drazdan do Applu koupit si Apple Care...

Bohužel dnes mi nejakej idiot na zastavce telefon vyrazil z ruky kdyz spechal na tramvaj a mam rosekaná záda. Předpokládám ze je teda koupe Apple care nemožná?

Nejákej tip co stím ted? Koupě Apple Care online uz není možní v CR? A při ní se nejak kontroluje zda není telefon poničenej vizuálně?

Díky za rady
Naposledy upravil(a) sallvator dne 31 říj 2019 17:06, celkem upraveno 1 x.

toncek
Příspěvky: 129
Registrován: 30 črc 2012 11:19

Re: Apple care - rozbitej iphone 11 pro

Příspěvek od toncek » 31 říj 2019 14:53

Ano myslím, že teď už Apple Care nekoupíš.

Něco podobného se mi kdysi stalo s iPhone 6. Spadl mi a rozbil jsem displej. Bylo to v prvním roce záruky. Přišel jsem v Berlíně do Apple Storu s tím, že bych to chtěl opravit. Technik se na to podíval a řekl, že oprava je možná - vymění mi displej a bude to stát 120 Euro. Za 10 minut přišel znovu s tím, že bych musel dlouho čekat proto mi telefon vymění za nový a za stejný poplatek 120 Euro. :) Takže starý rozbitý telefon jsem tam nechal a odcházel s novým.

Čili pokud si stejně chtěl jet do Drážďan zeptal bych se tam, jak se to dá řešit. Předpokládám, že stále bude možné podobné řešení jen ty sumy můžou být trošku jiné.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Apple care - rozbitej iphone 11 pro

Příspěvek od sallvator » 31 říj 2019 14:56

No offiko cena opravy 11 Pro je za zadní sklo 599 Euro...exchange jeste není k dispozici

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Apple care - rozbitej iphone 11 pro

Příspěvek od sallvator » 31 říj 2019 15:24

Tak při online nakupu Apple care se kontoluje jen zda telefon funguje ale ne zda je rozbitej displej atd...

Potřebuji tedy koupit Apple Care online ale nevím jak na to, němá někdo zkušenost?

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Apple care - rozbitej iphone 11 pro

Příspěvek od sallvator » 31 říj 2019 16:00

EDIT:

Tak, zkoušel jsem nakoupit Apple Care pres UK podle navodu snad dokonce na iPure...a vše probehne dobře az na uplne finalní odkliknutí kdy mi to píše "Your billing information must match your country or region of residence"

zadávám UK adresu co jsem si vytvořil a platím revolutkou...

Neví někdo co stím? Nebo už to mají ošetřené a nejde to? Nekupoval někdo v posledních dnech?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple care - EDIT - nakup online z UK

Příspěvek od mberdych » 31 říj 2019 18:36

Někde jsem četl, že už to ošetřili.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Apple care - EDIT - nakup online z UK

Příspěvek od sallvator » 01 lis 2019 08:11

Zajímalo by mě jak to je ošetřené.

Nastavil jsem si UK verzi, v Macu si nastavil UK lokalitu, zadal UK Adresu a zadal Revolut (uk) kartu a stejně to poznalo... zajímalo by mě kdbych npř požádal známe co žijí v DE kdby to oni zkusili koupit u nich v DE, jejich DE kartou a adresou zda to projde nebo to prostě apple ví že ten telefon je z ceske distribuce...

Ale kdby šlo o to ze applu vadí telefon z ceske distribuce tak to napíše snad hned, me to ten telefon k tomu apple care normálně nabídne, probehne bezproblemu diagnostika, vše se podela az u uplně posledního odkliknutí platby. Ze musím mít adresu v regionu kde to kupuji tzn UK...

Jeste me napadlo ze k tomu nakupu se musí přihlásit Apple ID a to mam ceské...kdbych si udělal UK Apple ID možná?

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple care - EDIT - nakup online z UK

Příspěvek od mberdych » 01 lis 2019 09:30

Tipnul bych na Apple ID a dost možná Revolut. Je to sice UK firma, ale adresu tam máte českou. A podle mě to mají někde nastavené, že to ten obchodník vidí.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Apple care - EDIT - nakup online z UK

Příspěvek od sallvator » 03 lis 2019 22:09

Vyreseno prodejem tel. Nakup apple care online jiz nejde zadnym zpusobem a dle infa co mam tak uz ani osobne v apple storu pokud telefon pochazi z CZ distribuce.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple care - EDIT - nakup online z UK

Příspěvek od kecinzer » 19 lis 2019 14:42

Včera jsem si Apple Care+ koupil normálně online s českým Apple ID přes UK store a platbou přes Revolut.
Musel jsem jen zadat UK adresu (použil jsem kamarádky).
Bral jsem AC+ k AirPods Pro. Vyšlo na 29 Liber. V Německu to vyjde na 39EUR, což je o dost nevýhodnější.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Apple care - EDIT - nakup online z UK

Příspěvek od sallvator » 26 lis 2019 22:03

Tyo ja mel udelanou adresu (pres nekolik sluzeb) revolutku, dokonce sem zkoušel i přepnout celej počítač do UK, učet apple ID uk a nic proste nepustilo mě to.

Odpovědět