IPhone XR problém zamykání

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
napster2012
Příspěvky: 39
Registrován: 17 črc 2017 13:41

IPhone XR problém zamykání

Příspěvek od napster2012 » 30 dub 2020 15:54

Můžete mi prosím poradit? Vlastním iPhone XR a protože jsem hendikepovaný, nemohu ovládat ani ruce, ovládám iPhone pomocí Siri, hlasového ovládání a na zabezpečení používám FaceID. Ale občas se mi stane, že se mi iPhone zamkne, kdy nefunguje ani Siri a musím ho odemknout pomocí číselného kódu, který mi tím pádem musí někdo naťukat. Nevíte, co to může způsobovat? Největší problém je, že mi v tomto stavu nereaguje Siri.
Sám jsem vyzkoušel několik cashback portálů a tento mohu vřele doporučit, vyplácí nejvyšší odměny
https://www.hamty.cz

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: IPhone XR problém zamykání

Příspěvek od Mironet » 30 dub 2020 18:52

iOS zablokuje Touch ID (a předpokládám, že to tedy platí i pro Face ID) když přes něj zařízení delší dobu neodemknete. Nevím přesně jak je to dlouho, našel jsem články z roku 2016, které zmiňují 8 hodin neaktivity. Uvědomuji si, že se mi to také čas od času stane. Je pak třeba zadat číselný kód. Jestli v tomto režimu funguje Siri, to nevím, ale podle popisu bych řekl, že je to téměř jistě to, co popisujete. Jde tedy o standartní chování a nejsem si jist, zda ho lze nějak obejít. U bezpečnostích pravidel to obvykle nejde. :?

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: IPhone XR problém zamykání

Příspěvek od tlacenka » 01 kvě 2020 09:24

Mate povolené nastavení /siri a hledání/ povolit siri při uzamčení .?

napster2012
Příspěvky: 39
Registrován: 17 črc 2017 13:41

Re: IPhone XR problém zamykání

Příspěvek od napster2012 » 01 kvě 2020 15:33

Ano, povolit Siri při uzamčení mám aktivní. A pokud restartujete telefon, tak vám Siri funguje před odemčením?
Jinak těch 8 hod. to asi nebude ono. Kolikrát mám v noci telefon neaktivní i 10 hod. a ráno reaguje
Sám jsem vyzkoušel několik cashback portálů a tento mohu vřele doporučit, vyplácí nejvyšší odměny
https://www.hamty.cz

Odpovědět