Export kontaktů na jiné Apple ID

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
apple_cider
Příspěvky: 201
Registrován: 11 říj 2012 11:52

Export kontaktů na jiné Apple ID

Příspěvek od apple_cider » 16 srp 2020 19:34

Ahoj,

Udělal jsem velkou chybu a propojil jsem svůj služební iphone s mým soukromým Apple ID. Využívám provázanosti zařízení (apple watch, macbook, iphone), ale chtěl bych jen pro soukromé účely. mám teď problém, protože se mi skrz provázanost zařízení zobrazují hovory a zprávy služební na soukromém iphonu, služební hovory mi zvoní na apple watch atd.. Navíc bych chtěl udržet pracovní a služební kontakty oddělené. Je nějaká možnost jak vše co mám ve služebním iphonu (kontakty, zprávy atd) odseparovat do jiného Apple ID? Strávil jsem celý den hedáním způsobu a na nic jsem nepřišel. pouze jak přenést vše stávající pod stejným apple id do jiného zařízení, což neřeší problém. Napadlo mě snad jen převést nějak vše do google účtu a pak to složitě portovat do iphonu na novém Apple ID. Nevíte někdo prosím nějakou rozumnou cestu?

Díky

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Export kontaktů na jiné Apple ID

Příspěvek od lipon » 17 srp 2020 08:05

zkusil bych v Macu spustit Contacts, napřed udělat pro jistotu zálohu všech kontaktů (Export Contacts Archive)

pak udělat skupinu třeba Soukrome, tam přesunout soukromé kontakty
na skupině kliknout pravým, Export group vCard
pak se přihlásit soukromým AppleID a do prázdných kontaktů naimportovat tu skupinu Soukrome

na služebním AppleID v Contacts kliknout na skupinu Soukrome, označit všechny tam uvedené kontakty a smazat, smazat i skupinu (zálohu kontaktu máte, kdyby to nefungovalo podle vašich potřeb)
ověřit funkčnost

na soukromém iphonu pak přihlásit soukromým AppleID a kontakty by se měly už sesynchronizovat

Odpovědět