Přejít z iPhonu 6s na nový iPhone SE 2020

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
MLeonard
Příspěvky: 1
Registrován: 13 srp 2020 04:02

Přejít z iPhonu 6s na nový iPhone SE 2020

Příspěvek od MLeonard » 18 lis 2020 06:01

Ahoj, Zdravým, Přeji hezký den.
Již nějakým rokem používám iPhone 6s ( 32 GB). Je to můj první iPhone a prostředí Applu mě přitáhlo tak že jsem si pořídil i Apple Watch (S4 Nike+) a dokonce i Apple AirPods (2019). S klidnou hlavou mohu říci že bych jiný mobil než od Applu nechtěl a proto vás prosím o radu zda stojí za to vyměnit mobil z roku 2015 iPhone 6s za plně nový iPhone z roku 2020 iPhone SE (2020). sonnerie telephone
Nebo zvolit třeba i jiný model či podle některých názorů a pro mě nepřipustitelné opustit komunitu úplně, ale s tím že jsem tuhle možnost bez rozmýšlení zavrhl tak tím jsem to vyřešil. Jednoduše žádám o radu jaký nový iPhone vybrat a tím že nové SE je nejdostupnější a nejmodernější iPhone tak nad ním uvažuji nejvíce. sonnerie iphone
Za všechny názory mnohokrát děkuji.
Naposledy upravil(a) MLeonard dne 18 kvě 2022 07:56, celkem upraveno 1 x.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Přejít z iPhonu 6s na nový iPhone SE 2020

Příspěvek od Jirka_S » 18 lis 2020 08:16

Já řešil přesně totéž letos zjara, baterka v 6S už byla za zenitem a nové iP mě neoslovily (nesnáším pádla v ruce ani v kapse, kam ovšem stejně nevejdou), pořídil jsem tedy SE 2 (256 GB), do ruky stejný jako ten 6S, práce je ovšem mnohem rychlejší, stejně jako foťák (velký krok vpřed), výdrž bez problémů celý den, to jej obvykle nabíjím až ráno, během té cca hodiny a něco jej dostanu na zhruba 80-90 % a i to mi do druhého dne obvykle stačí. Navigaci Waze mi třeba tuhle utáhnul skoro 6 h v kuse s pořád zapnutým displejem. Tentokrát jsem jej vzal na firmu, jsem plátce dph, takže po započtení prodeje 6S (asi 3 tis.) mě ten SE 2 nevyšel vůbec draze. Taky jej beru na kolo a při mém způsobu jízdy v lese a v horách mě případná nehoda po pádu nebude tolik mrzet. :)

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Přejít z iPhonu 6s na nový iPhone SE 2020

Příspěvek od likethis » 18 lis 2020 12:42

Tak se taky přidám. Nejsem si jist, že SE je nejmodernější iPhone. Třeba designem a především displejem je z minulého století. Také tu mám ještě svůj bývalý 6s, baterka už jednou měněná a opět v háji byla za pár měsíců. Ve svém případě jsem to vyřešil nákupem Android telefonu (svého prvního).

Nečinilo mi to těžké rozhodování, protože za ty roky s iPhonem a po několika modelech úplně nesdílím, že je to tak plynulé a bezproblémové zařízení jak se všude maluje. Taky si to rádo "lagne", po přechodu na nový iOS se to zpomalí, za pár desítek minut je to schopno vysát slušně baterku, když se zadaří nějaké aplikaci apod... Ano, iPhony hezky fotí a pak je tady ta často omílaná bezpečnost... To první mne moc nezajímá a to druhé si umím vyřešit. Ještě by to mohla být doba podpory, ale také mezi Androidy existují telefony se slušnou SW podporou, ono už to není to co před deseti lety.

Ale pro mne je iPhone z Apple produktů to nejméně důležité a chápu, že to výše jste asi nechtěl slyšet. Pokud tedy chcete iPhone kvůli těch Watch a hraje roli cena, můžete se podívat také po výprodejích na iPhone 11 nebo také ještě Xs, což bych také vedle SE zvážil jako alternativu.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Přejít z iPhonu 6s na nový iPhone SE 2020

Příspěvek od MichalJ » 18 lis 2020 13:54

Jestli vám na současném nic nevadí tak si ho nechte dokud bude fubgovat a půjde na něj aktuální OS. No a pak si vyberete podle toho co potřebuje, teď by to např. vypadalo takhle:

- chcete co nejlevnější nový? => iphone SE 2020
- chcete co nejmenší => iphone 12 mini
- chcete co nejnovější? => cokoliv z nových:-)

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejít z iPhonu 6s na nový iPhone SE 2020

Příspěvek od mike-biker » 20 lis 2020 17:30

Tak za mě:
1) řeším cenu? Pak iPhone 11, či 11 Pro v akci či zánovní se slevou
2) řeším velikost? Pak iPhone 12 Mini, nebo iPhone SE 2020 (ale to je už old school :lol: )
3) chci ideální poměr cena - kvalita? iPhone 12
4) chci to nejlepší? 12 Pro, či pokud nevadí cihlav kapse pak 12 Pro Max.
Já jsem prodal iPhone 11 Pro Max a koupil zatím 12 Pro. Největší blbost, "získal" jsem za stejné peníze místo 512GB úložiště 128 a místo 6,5" jen 6,1".
A to jsem prohlašoval, že rozhodně letos vydržím a počkám. :lol: :lol:
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

Odpovědět