HomePod

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
JakubNovacek
Příspěvky: 43
Registrován: 13 srp 2012 17:05

HomePod

Příspěvek od JakubNovacek » 09 lis 2021 16:49

Dobrý den, jsem dlouholetý uživatel Apple produktů a až nyní jsem se odhodlal ke koupi HomePodu mini. Chci se zeptat, zda jsem jediný člověk na světě nebo zda má více lidí problém s připojením a komunikací s reproduktorem? Prvotní spárování proběhlo OK, ale nyní když chci pouštět hudbu, přepínat! písničky či jakkoliv manipulovat s ovládání tak je komunikace otřesná, pomalá naprosto nepoužitelná. Stále píše že airplay nekomunikuje, přepnu písničku a čekám několik desítek vteřin co se bude dít, poté se samo náhodně vypíná a co vůbec nejčastěji tak hudbu ani nepřehraju a pořád čtu, že homepod not responding. Když už začne hrát hudba tak hraje uvnitř rozhraní aplikace Home, nikoliv v aplikaci Music takže vám nakonec hraje hudba na dvou místech. Otřes. Zkoušel jsem i reset do továrního nastavení, ale bohužel situace stále stejná. Připojení internetu mám doma dobré, stabilní, funguje mi vše na wifi, včetně apple tv atd takže nevím kde je problém. Je to opravdu jen u mě nebo je to všeobecný problém? Je opravdu airplay tak špatné oproti bluetooth? Díky za tipy
--
Jakub Nováček
j.novacek@me.com

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: HomePod

Příspěvek od Mironet » 09 lis 2021 17:48

Máte kvalitní router?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HomePod

Příspěvek od rony » 09 lis 2021 22:24

nedeje sa mi to.

popisem vsak iste rozdiely a popisem ine problemy.

1. _VSETKO_, co moze u mna byt na kabli (z routra) je na ethernet kabli.

2. napriek tomu mam vsak pomerne dost WIFI zariadeni. Len v mojom okoli 4-5 mobilov, tablet a spol. - tu uz obcas _pozorujem_, ze niektore zariadenia sa "zadrhavaju", konkretne to vidim najma na jednom mobile Samsung a pozoroval som to i na Magic Mouse (tej na AA baterky - po vymene za nabijaciu problem zmizol)

3. v tomto nastaveni veci nemam vyznamne, pretrvavajuce alebo prevazujuce problemy s Homepodmi.

Co ale _obcas_ mam, tak zcasti su prechodne problemy. Napr. so zabudol na upgrade OS, takze niektore veci pri prehravani blbli. Pred par dnami sa mi stalo, ze v Homepode akoby puklo, skoncilo prehravanie. Musel som quitnut Music.app v pocitaci a po novom starte bol akoby nic netusil plne v pohode.

Dost mi prekaza, ze na Monterey zacala Music.app hrat takto:
Mam nastavene prehravanie primarne na Homepod. Ale pri prvej pesnice zacal Monterey prve dve sekundy hrat na repracik macu a vzapati sa prepol na Homepod. Toto ma rusi avsak vidim v tom softwarovy problem, ktory fixnu.

Takze suma sumarum: ak sa zvysuje pocet WiFi zariadeni (ale aj dalsich bezdrotovych veci) je velmi dolezite mat co "najcistejsi" priestor - ine vysielace, dobry router atd.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět