Neustálé odpojování zařízení od HotSpotu

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
novacek_jakub
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2021 07:55

Neustálé odpojování zařízení od HotSpotu

Příspěvek od novacek_jakub » 18 lis 2021 09:27

Ahoj, dokázal by mi někdo vysvětlit jednu věc, která mě neuvěřitelně sejří? Mám iP7 Plus se SW 15.1 (dělo se i na starších). Když na telefonu zapnu hotspot a připojím se jakýmkoliv zařízením (druhý telefon s Androidem, MacBook Pro), vždy po nějaké době dojde k samovolnému vypnutí hotspotu. I v případě, že je hotspot právě využíván (např na MB vytočená VPNka, přes kterou tečou kontinuálně data). Když se to stane, mám vždy sto chutí ten telefon prohodit oknem. Bohužel, na iOSu neexistuje (nebo jsem nedohledal nastavení), kterým by se ÚPLNĚ nechalo zakázat automatické vypínání hotspotu. Nějaká nápad, kde hledat problém? Když si udělám hotspot z telefonu s Androidem, k ničemu podobnému nedochází.

Doba, po které dojde k odpojení, je různá. někdy po pár minutách, jindy po desítkách minut, nebo se odpojení nekoná...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Neustálé odpojování zařízení od HotSpotu

Příspěvek od rony » 18 lis 2021 23:05

ja som si vsimol, ze mi problemy sposobuje android telefon. tiez si ho obcas pripajam na hotspot ale aj len tak, ked ho mam pohodeny medzi zariadeniami, tak akoby rusil okolie. ale ci sa to u teba prejavuje na hotspote nemozem tvrdit. ale vyskusal by som ten android dat uplne mimo, pripadne aj vypnut na nom vsetko, co vysiela.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

novacek_jakub
Příspěvky: 7
Registrován: 18 úno 2021 07:55

Re: Neustálé odpojování zařízení od HotSpotu

Příspěvek od novacek_jakub » 19 lis 2021 09:05

Díky za postřeh, ale to, co píšeš, je nesmysl. Nehledě na to, že se tohle děje i v případě, že druhý telefon nemám u sebe a nejsem v dosahu ani jiné 2,4 GHz, nebo 5 GHz sítě (a 800 MHz, 900 MHz, 1 1800 MHz, 2 100 MHz, 11/18/21/23/32/80 GHz sítě na to s největší pravděpodobností vliv mít nebudou). Nehledě na to, že dojde k vypnutí HotSpotu na iPhonu (ne pouze k odpojení zařízení). Nechápu, proč není uživatelsky nastavený časový limit, kdy se má hotspot (při neaktivitě) vypnout...

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Neustálé odpojování zařízení od HotSpotu

Příspěvek od czhook » 26 lis 2021 22:27

Nikdy jsem se s tím nesetkal až teď s M1 macem a iP 13 PM - přesně, co popisuješ. Dneska se během 4h asi dvakrát připojení samovolně odpojilo. Asi to bude bug, doufám, že ho brzy opraví.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Odpovědět