Kafe v iPaduPro M1

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Spartanjay
Příspěvky: 81
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Kafe v iPaduPro M1

Příspěvek od Spartanjay » 29 dub 2024 13:19

Zdravím. Potřebuju poradit, a tak využiji tuto skupinu. Minulý týden jsem vylil v pracovní tašce celé kafe 2go, které jsem zapomněl dovřít. V tašce byl můj osobní iPad Pro 12.9 M1 256 GB Celular verze.
iPad byl totálně vyplaven a kafe se dostalo do vnitřností. Dal jsem to do servisu, ze kterého mi volali s výsledkem: Nefunguje FaceID (zoxidovaný), nejde jeden ze spodních reproduktorů a display je podlitý, je na něm obrovský flek a část dotyku nefunguje. Nabídli mi vyměnit display za 14,5 tisíc Kč, přičemž výše FaceID a reproduktor nepujdou.
Tak teď nevím, co s tím. U certifikovaného Applu by výměna za repas činila 26 tisíc Kč, ten sameý model se dá koupit z druhé ruky za 20 tisíc.
7.5. vychází nové iPady Pro s OLED displayem a M3, což by se mi i celkem líbilo.
Co myslíte? Dal by se prodat za pár tisíc, ať si někdo vymění display, nebo ho prodat na náhradní díly či jak byste postupovali?? Přijde mi to jako dost patová situace.. To kafe mě vyšlo vážně draze 😞 Díky za tipy.
P.S. Ještě jsem koukal, že ten display (Miniled) se dá sehnat z netu za 7500 Kč, tak možná kdyby hi někdo uměl vyměnit za menší poplatek, bylo by to třeba lepší řešení..

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kafe v iPaduPro M1

Příspěvek od rony » 29 dub 2024 15:00

nerobte s tym nic.

to ze este nieco z toho funguje je fajn ale uz ste to utopili, a casom sa dostane aj na tie ostatne casti.

kupte si novy ipad.

ps: moja situacia, tentoraz som nepotreboval menit moj ipad pro 12.9", takze ho mam stvrty rok. No a pred par mesiacmi zahlasil, ze FaceID je kaput.
neriesil som uz ani opravy, presne pre to, ze nakoniec by som na tom preplatil peniaze a casom by som zistil, ze po dalsich rok dvoch je baterka nanic. atd.

takze o par dni ohlasia nove modely, tak si kupim.

ps2: presne toto je dovod preco si NIKDY nic tekute nedavam do batoziny (nehovoriac o batozine s elektronikou), nech je to hocaj kupena este neotvorena flasa z obchodu. a nikdy nie je nic tekute na stole, kde je elektronika (okej, telefon, ktory by som beztak kupil novy tam je).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Spartanjay
Příspěvky: 81
Registrován: 02 črc 2019 12:08

Re: Kafe v iPaduPro M1

Příspěvek od Spartanjay » 09 kvě 2024 09:47

Nene, mam na to kompletni diagnostiku.

Nefunguje FaceID (je zoxidovane) a jeden ze spodnich reporoduktoru, coz by vadit nemuselo, nebot pouzivam vetsinou sluchatka. Zbytek funguje vcetne kamer.

Ale i tak jsem nyni objednal 11” iPad Pro M4.

Odpovědět