Unavené tlačítko iPhone 4

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
STjurny
Příspěvky: 13
Registrován: 30 črc 2012 17:22

Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od STjurny » 30 črc 2012 17:32

Zdravím,
na iPhone 4 mě přestává reagovat tlačítko pod displayem. Musím ho hodně silně zmáčknout, aby zareagovalo. Je možné to řešit opravou ? Pokud ano, kolik to přibližně stojí ? A hlavně jaký servis (spolehlivý) doporučujete. Ještě jsem nic od Apple nemusel opravovat tak zatím nemám zkušenosti a reference na webu jsou dost protichůdné. Zajímalo by mě jestli existuje nějaký dobrý mezi applisty obecně uznávaný servis. Případně něco jako autorizovaný servis.

díky za odpovědi
STj

Uživatelský avatar
yonah
Příspěvky: 112
Registrován: 15 črc 2012 20:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od yonah » 30 črc 2012 19:32

Zkus home button nejdříve rekalibrovat. Ne jednomu to pomohlo.
Nesignováno.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od casey » 30 črc 2012 19:45

Měl jsem stejný problém a asi po třech dnech se to opravilo samo :D Asi nějaké smítko...

Co se servisu týče, mám osobní pozitivní zkušenost s iPhoneDoktor.cz a ne tak dobrou s MacWell.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od Alisczech » 30 črc 2012 19:49

Home tlacitko u iPhone 4 je znamy problem, ktery je casty. Muze jit o drobnost typu smitko, ale casto se proste obeha fyzicky to tlacitko a je nutna vymena. Nastesti, zatim jsem do tohoto stavu jeste nedosel a vzdy nejak tlacitko premluvil. Ale uzivatelu, kteri si na tento problem stezuji je po internetu tuny
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Eskel
Příspěvky: 12
Registrován: 31 črc 2012 00:47

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od Eskel » 31 črc 2012 01:02

Máte někdo zkušenost s výměnou tlačítka? Kolik to stojí? Mně špatně reaguje už více jak měsíc, zkoušel jsem i kalibraci, ale nepomohla.

Uživatelský avatar
tokynoxxx
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012 19:40
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od tokynoxxx » 31 črc 2012 06:09

Včera jsem byl v servise s iPhonem kvůli výměně sklíčka nad čočkou fotoaparátoru a s technikem, který mi ho měnil jsem se o tom bavil. Prý je to způsobeno převážně vlhkostí a bude se to stále zhoršovat. Výměna homebuttonu stojí 900,-kč. Odkaz na servis v kterém jsem byl je zde: http://www.quadro.cz/v-servis.html
No one cared who I was, until I put on the mask.
Obrázek

iPhone 5 64GB black - iOS 8
Macbook Pro 2.4 Ghz Intel Core i5 - 4GB DDR3, OS X Yosemite 10.10
iPod Nano 4GB 3. generace

standa_ta
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2012 17:26

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od standa_ta » 31 črc 2012 07:20

Ahoj, já měl taky ten samý problém, kalibrace nepomohla. Měl jsem ale štěstí, že jsem byl v záruce a servis operátora mi ho vyměnil okamžitě ( do 8dní vč. víkendu ).

fLoutek
Příspěvky: 112
Registrován: 30 črc 2012 14:34

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od fLoutek » 31 črc 2012 07:42

Měl jsem iPod touch, kde mi HB taky blbnul. Bylo to ale jen softwarovou chybou... Ale než jsem na to přišel, tak už jsem měl objednaný svoz, tak jsem ho tam nakonec poslal.. iPod mi poslali nový jako by se nic nestalo :D

Takže od té doby reklamuji jen u Ceskyservis.cz
iPhone 5s 32GB Gold
iPad mini 32GB White
Macbock Air 11' 128GB
Hackintosh Yosemite - intel i5 / 16GB RAM / nVidia GTX 660Ti 2GB DDDR5

Kawis
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2012 14:42

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od Kawis » 31 črc 2012 07:50

Nevím kam jo, ale vím že do Britexu ne! se stejným problémem jsem to tam posílal ještě v záruce, vrátili mi ho že je zoxidovaný a cena opravy by byla 4800,- bez DPH, bohužel jsem nevěděl že si mám před posláním zkontrolovat ty oxidační proužky.
iPad 4.gen.
IPad Air 2
iPhone 6s
Macbook Air 13" 2016

Uživatelský avatar
miniKunta
Příspěvky: 15
Registrován: 01 srp 2012 21:49

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od miniKunta » 01 srp 2012 23:27

Kawis píše:Nevím kam jo, ale vím že do Britexu ne! se stejným problémem jsem to tam posílal ještě v záruce, vrátili mi ho že je zoxidovaný a cena opravy by byla 4800,- bez DPH, bohužel jsem nevěděl že si mám před posláním zkontrolovat ty oxidační proužky.
Oxidační proužky?

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od casey » 01 srp 2012 23:32

První z kontrol je bílé kolečko na dně konektoru pro sluchátka. Je tam dvouvrstvý červenobílý papír. Pokud se to namočí, červená prosákne ven a kolečko už není bílé :D

Uživatelský avatar
RadimSvidrnoch
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2012 22:03
Bydliště: Ostrava - Polanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od RadimSvidrnoch » 02 srp 2012 08:20

Já být tebou a pokud máš iPhone v záruce tak bych ho tam hodil, dýl jak týden bez něj stejně nebudeš :?

Ja předminulý týden reklamoval 4ku, přesně za týden (snad i na minutu přesně) jsem si ho ve VF vyzvedl. Jediné co si pohlídej tak aby ti operátor napsal, že čidla vlhkosti jsou OK. Já na to sice zapomněl ale měl jsem asi štěstí :lol: slyšel jsem zvěsti, že v Britexu iPhony dávají nad rychlovarné konvice aby pára čidla vlhkosti "zaktivovala". A ještě jeden tip ti dám, nahlas více věcí, např. že ti vypadavají hovory, reproduktor je slabší než byl při koupi a display je např. vybledlý. Myslím, že bys mohl teoreticky dostat i nový kus! :lol:

Každopádně být tebou tak to zkusím :shock:
Radim Švidrnoch

Vlada2
Příspěvky: 145
Registrován: 31 črc 2012 13:43

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od Vlada2 » 02 srp 2012 08:32

casey píše:První z kontrol je bílé kolečko na dně konektoru pro sluchátka. Je tam dvouvrstvý červenobílý papír. Pokud se to namočí, červená prosákne ven a kolečko už není bílé :D
Další senzory jsou dva na desce elektroniky a jeden v konektoru za kontaktama.

Uživatelský avatar
Kjubaa
Příspěvky: 55
Registrován: 01 srp 2012 15:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od Kjubaa » 07 srp 2012 16:50

Měl jsem stejný problém. Telefon jsem měl v záruce, tak jsem zamířil k prodejci (mobilní operátor), který reklamaci uznal a dostal jsem nový iPhone. Takže pokud ho máš v záruce neváhej běžet k prodejci.
rMacBook Pro 13" Mid 2014, 2,6GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz, Intel Iris 5100, OSX 10.10
iPhone 5, 16GB

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od casey » 07 srp 2012 17:21

Jak jsi na něj zapůsobil, aby ti telefon vyměnil a nenabídnul ti záruční opravu s třiceti dny bez telefonu? :)

Uživatelský avatar
Kjubaa
Příspěvky: 55
Registrován: 01 srp 2012 15:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od Kjubaa » 08 srp 2012 10:58

Asi svým šarmem 8-)... Ne tím to nebylo. Jak již někdo psal výše, tak servisování iPhone (samozřejmě mluvím o autorizovaných servisech a ne dílničkách) probíhá výměnou kus za kus. Problém s Home button je myslím known issue, takže to bez problémů schválí. Ještě jsem si vymyslel nějaké další problémy a "nový" IP byl doma :-). Stejně tak vyřídili reklamaci přítelkyni, ale té se i telefon neuvěřitelně sekal i když tam měla minimum aplikací.

Dle mého názoru to funguje tak, že tvůj reklamovaný/vyměněný telefon repasují - vymění ono vadné tlačítko, vymění kryt a pošlou ho do světa. Asi ho nezabalí jako nový kus, ale dostane ho zase někdo jiný, kdo reklamuje telefon. Podobný proces reklamací dělá i HP se svými tiskárnami.
rMacBook Pro 13" Mid 2014, 2,6GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz, Intel Iris 5100, OSX 10.10
iPhone 5, 16GB

Uživatelský avatar
RadimSvidrnoch
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2012 22:03
Bydliště: Ostrava - Polanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Unavené tlačítko iPhone 4

Příspěvek od RadimSvidrnoch » 09 srp 2012 12:39

Ano přesně tak jak píše Kjubaa to funguje. iPhone dorazí do servisu a pokud je schválen na reklamaci tak ti jde repasovaný kus, vyměněnýmy vadnýmy komponenty a většinou i s novou baterii ;) tvůj iPhone putuje do autorizovaného servisu (ten nejbližší je v Nizozemí), tam tvůj původní iPhone spraví a zase jde do světa, třeba do UK a ty máš třeba iPhone z Francie 8-)
Radim Švidrnoch

Odpovědět