iPhone 5 black a škrábance

Vše, co se týká iPadů, iPhonu, iPodů a příslušenství, patří právě sem...

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pekros, hynecheck, Schumi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Lachtan1 » 22 zář 2012 18:47

Čau, budu kupovat iPhone 5 a strašně se mi líbí černá varianta, ale něco málo sem zaslechl že se prá hrozně snadno odře a že když se škrábne tak tam sou bíly rýhy, nebo prostě že je ten hliník jenom nabarvenej a poškrábáním se barva odře. Co vy, slyšeli jste o tom něco? Na iP budu mít pouzdýrko takže teoreticky by se mi v kapse o klíče poškrábat neměl ale i tak. diky

Uživatelský avatar
Streeter
Příspěvky: 679
Registrován: 10 srp 2012 18:34
Bydliště: Pardubice/Brno

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Streeter » 22 zář 2012 18:58

Na tohle ti tady nikdo asi nijak objektivně neodpoví. V Čr není moc lidí, kteří už iPhone 5 mají a ti co jsou mezi pár šťastnými ho určitě nezkoušeli poškrábat :). Všechno ostatní bude "jedna paní povídala". Já bych tomu přílíš nevěřil, Apple dělá opravdu kvalitní HW a jen tak na něm něco vidět není (krom ipodu Touch s leštěným hliníkem na zadní straně). Pokud se budeš k tomu zařízení chovat slušně a pořídíš si na to pouzdro, myslím, že Tě tento problém nebude muset trápit.

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od marekpiggy » 22 zář 2012 20:38

Co se týče pevnosti, tak je na tom mnohem líp než 4 a 4S, ale na škrábance bude hodně náchylnej. Nejhorší je, že u iphonu 4/4S se daly za pár stovek koupit nový záda. Tady to nepůjde.

http://www.youtube.com/watch?v=OSFKVq36Hgc
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

Uživatelský avatar
Kjubaa
Příspěvky: 55
Registrován: 01 srp 2012 15:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Kjubaa » 22 zář 2012 23:09

Můj názor:
1. v životě bych nenosil telefon v jedné kapse s klíčema.
2. dvouletému dítěti bych nepůjčil klíče / ostrý předmět a iP5 najednou 8-)
3. na krytu z iP4S budou taky škrábance, jenom to na tom videu není tolik vidět. Stačí když ho položíte na stůl, kde jsou od něčeho drobky a skleněná záda se lehce poškrábou.

Myslím si, že běžné užívání ta barva vydrží. Opravdu bych se nebál, že se bude nějak loupat. Mám např. zkušenost s Blackberry 9000, které má chromovaný rámeček a ten se i díky běžnému nošení v kapse ošoupe a pak vypadá děsně. Apple si jistě dal záležet a nebude tak jednoduché barvu odřít.

Kjubaa
rMacBook Pro 13" Mid 2014, 2,6GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz, Intel Iris 5100, OSX 10.10
iPhone 5, 16GB

sarga
Příspěvky: 64
Registrován: 01 srp 2012 14:21

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od sarga » 23 zář 2012 10:02

http://www.youtube.com/watch?v=OSFKVq36Hgc
http://forums.macrumors.com/showthread. ... 93&page=75
Tak na macrumors se to rozjíždí. Nestačíte ani číst,jak tam rostou příspěvky na téma poškrábaný IP5. Eloxovaný hliník v černé barvě,dokonce po vybalení z krabice je už poškrábán. Asi podceněná výstupní kontrola při výrobě. Masivně všichni přechází na bílou verzi. :roll:

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Schumi » 23 zář 2012 10:10

Já jsem si už radši do předu objednal z Ebay bumper :D

Uživatelský avatar
Kjubaa
Příspěvky: 55
Registrován: 01 srp 2012 15:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Kjubaa » 23 zář 2012 13:43

Ty fotky vypadají opravdu děsivě :o

Takže spíš volit bílo verzi, kde pokud se něco poškrábe, tak to bude míň viditelné.

Tak i tak bych na něj okamžitě pořídil nějaký obal. Zatím na všechny mé telefony jsem pořídil obal/kryt a jejich životnost a pěkný vzhled se razantně prodloužili.

Kjubaa
rMacBook Pro 13" Mid 2014, 2,6GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz, Intel Iris 5100, OSX 10.10
iPhone 5, 16GB

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od marekpiggy » 23 zář 2012 14:42

Tohle je docela průser. Telefon za 17+ tisíc, tohle Apple trochu nevychytal.
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od likethis » 23 zář 2012 19:03

Proste "hodinarska prace", jak pravi marketing :) .. Apple ma navrh pristroje a jeho dilenske provedeni tradicne skvely, ale je treba si uvedomit, ze je to stale obycejna pasova vyroba spotr. el. jako vsude jinde a odpovida tomu bohuzel i stejne uboha vystupni kontrola jako vsude jinde. Jinak by se to nesmirne prodrazilo. Osobne mam zkusenost treba s novym MBP s podivnym 5x5cm flekem na viku nebo vrypy na nove wireless klavesnici apod.

Za sebe bych se cerne verze iPhone bal, kazda slitina kovu krome tech barevnych je kovove seda a skrabance ci oter bude videt. Ani Apple nevlastni nejake "kosmicke" technologie, takze se imho casem stirat bude.

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Lachtan1 » 29 zář 2012 19:10

Našel sem video, kde je iPhone prozměnu turbo odolnej vůči škrábancům.. Ja už fakt nevim :D http://www.youtube.com/watch?v=k2BxL0nRDlY

Nebo líbí se vám aji bílej, mě se líbí ale nemůžu si pomoct ale připada mi že bilej iP je spíš pro baby nebo takovy ty nažehleny typky s uplejma gatěma ikdyž ho ma plno normalnich lidi ale pořád se tomu dojmu nemůžu ubránit..

Pavlas
Příspěvky: 88
Registrován: 03 srp 2012 14:18

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Pavlas » 29 zář 2012 20:01

Bohužel musím potvrdit, že škrábance po vybalení jsou, na mém kousku jsem je našel. V místě, kde je rám telefonu dělený kvůli přechodu antén, lze při bližším zkoumání objevit jemný ošoupaný kousek. Není to vyloženě sedřené, jen je jakoby kousíček ošoupán, má trošku světlejší odstín než lakovaná plocha. Řeknu to takhle, kdybych před koupí nečetl o této aféře, vůbec bych si ničeho nevšiml. Dal bych i fotku, jen by to asi nebylo vidět, opravdu to není nic hrozného. Ano, člověka to zamrzí u tak drahého telefonu, byť takový malý detail, jak ale píši, dá se to ještě akceptovat. Uvidíme, co se bude dít při delším používání. Telefon nosím v pouzdře, od klíčů tedy škrábance nehrozí.

Bílou variantu bych si sám spíše nevybral, líbí se mi právě ta jednolitost přední černé plochy, kdy zhasnutý displej dokonale splývá a vytváří tak dojem krásného skleněného povrchu. Ve tmě displej zase jakoby vystupuje ven, což vytváří zajímavý efekt. Je to ale o vkusu, určitě není bílá varianta k zahození, co jsem stál ve frontě na půlnočním prodeji tak asi sedm lidí zamnou bralo bílý a uplé gatě neměli. :D
iMac 21,5" (2014)
MacBook Air (2014)
iPhone 7
iPad 9.7 (2017)

Uživatelský avatar
Tadek
Příspěvky: 44
Registrován: 19 srp 2012 21:57

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Tadek » 16 říj 2012 22:27

Petr Mara na Digitu rekl zajimavou myslenku: kdyz se budeme chovat k iPhonu adekvatne jeho cene, tak asi skrabance se nebudou konat a nebude zadny problem.

Vsechny iPhony co jsem mel, hned jsem prikryl kvalitni folii. Pozdeji u prodeje vypadaly jako nove, zadne skrabance. :D
iPhone 11 Pro
New MacBook Pro 13"
iPad Pro 11”
MacMini
iMac 27"

Uživatelský avatar
Karel_B
Příspěvky: 13
Registrován: 16 říj 2012 22:52
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone 5 black a škrábance

Příspěvek od Karel_B » 17 říj 2012 08:46

Je to přesně, jak říká Tadek o příspěvek výše. Sám jsem zvažoval zda kvůli škrábancům nevzít bílou variantu, ale nakonec jsem potřeboval telefon brzy, takže jsem vzal černou, která byla na skladě. Ve Vodafonu mě nechali před načtením iPhonu do počítače kvůli tisku faktury otevřít krabičku a podívat se, že na něm nejsou škrábance. Přišel s tím sám obsluhující. Prý je to právě z důvodu zpráv o množství kusů, které na sobě mají nějaké to škrábnutí. iPhone jsem tedy zkontroloval a teprve potom zaplatil.

Popravdě nechápu, co uživatelé, kteří psali na MacRumors, se svým telefonem dělají. Nedivil bych se, kdyby jej nosili s kličemi nebo mincemi v jedné kapse a pak se rozkřikovali, že je to vina Applu, že mají škrábnutý telefon. Svůj telefon nosím v džínách bez jakéhokoli krytu a musím zaklepat, že žádné škrábance se neobjevují.

Odpovědět