iTunes - info

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
MCMichal1
Příspěvky: 194
Registrován: 23 říj 2013 05:20
Bydliště: Vyškov, Czech republic
Kontaktovat uživatele:

iTunes - info

Příspěvek od MCMichal1 » 09 dub 2014 18:41

Zdravím,
mám tu otázku a problém.
Nejdřív ten problém: mám koupenou písničku v iTunes Store, ale nejde mi stáhnout, vidím u ní jen Purchased, nejde kliknout. Auto-download mám zaplej.

A teď otázka - mohli byste mi tu někdo pořádně popsat iTunes Match?
 MacBook Pro retina 2013 13" | OS X 10.10 Yosemite
 iPod touch 5 Blue 32GB | iOS 8
 Mac developer
 iOS developer

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iTunes - info

Příspěvek od Mironet » 09 dub 2014 18:51

S problémem neporadím, ale iTunes Match popíšu:

1) Máš vlastní hudbu v iTunes. Koupíš si na rok Match.
2) iTunes naskenují tvoji sbírku a porovnají ID3 s vlastní databází obchodu. To, co identifikují propojí s hudbou v obchodu. Co neznají uploadují. Jsou tu nějaká omezení ohledně horní i dolní délky sklateb a příliš nízké kvality, která se neuploaduje.
3) Tím máš celou svojí hudbu v cloudu a přístupnou ze všech počítačů a zařízení, které jsou pod tvým Apple ID. Na počítači můžeš streamovat i stahovat, na iOS pouze stahovat (v podstatě).

MCMichal1
Příspěvky: 194
Registrován: 23 říj 2013 05:20
Bydliště: Vyškov, Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes - info

Příspěvek od MCMichal1 » 09 dub 2014 18:58

Mironet píše:S problémem neporadím, ale iTunes Match popíšu:

1) Máš vlastní hudbu v iTunes. Koupíš si na rok Match.
2) iTunes naskenují tvoji sbírku a porovnají ID3 s vlastní databází obchodu. To, co identifikují propojí s hudbou v obchodu. Co neznají uploadují. Jsou tu nějaká omezení ohledně horní i dolní délky sklateb a příliš nízké kvality, která se neuploaduje.
3) Tím máš celou svojí hudbu v cloudu a přístupnou ze všech počítačů a zařízení, které jsou pod tvým Apple ID. Na počítači můžeš streamovat i stahovat, na iOS pouze stahovat (v podstatě).
iOS nemám, mám jen MacBook, ale líbí se mi na tom to zvýšení kvality :) Ale jak se to zachová, když mám 512kbps skladbu? Uploadne ji to, a nebo zhorší kvalitu na 256? (ale abych se přiznal, plánuji koupit Apple TV, a u televize teď trávím hodně času na Xboxu, takže budu jen rád)

//EDIT: s tím problémem mi ani po 5 hodinách na Apple Support Communities nikdo nepomohl, takže asi ojedinělej případ :( Nevím, ale asi použiju tu jejich bezplatnou linku. Třeba se domůžu nějakýho dárkovýho poukazu :D
 MacBook Pro retina 2013 13" | OS X 10.10 Yosemite
 iPod touch 5 Blue 32GB | iOS 8
 Mac developer
 iOS developer

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iTunes - info

Příspěvek od Hajnejch » 10 dub 2014 14:35

Když si vlezete do nastavení Apple ID tak odtud to stáhnout taky nejde?

Ad Match vykašlete se na iTunes Match, pokud máte svojí muziku uspořádanou podle sebe tak vám to Apple přeuspořádá podle nich a budete jen hodně naštvaný a to pominu že u dost věcí se nezobrazuje přebaly desek.

MCMichal1
Příspěvky: 194
Registrován: 23 říj 2013 05:20
Bydliště: Vyškov, Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes - info

Příspěvek od MCMichal1 » 10 dub 2014 14:42

Famtex píše:Když si vlezete do nastavení Apple ID tak odtud to stáhnout taky nejde?

Ad Match vykašlete se na iTunes Match, pokud máte svojí muziku uspořádanou podle sebe tak vám to Apple přeuspořádá podle nich a budete jen hodně naštvaný a to pominu že u dost věcí se nezobrazuje přebaly desek.
Přebaly mě nezajímaj a snažím se to skládat jako v iTunes - podle alb... Pokud mi v tom udělají pořádek, přejmenujou jak má být apod., vůbec mi to vadit nebude
 MacBook Pro retina 2013 13" | OS X 10.10 Yosemite
 iPod touch 5 Blue 32GB | iOS 8
 Mac developer
 iOS developer

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iTunes - info

Příspěvek od Hajnejch » 10 dub 2014 15:03

Mě třeba hodně štvalo že mi u české muziky přepsali malá počáteční písmena na velká. U angličtiny mi to nějak nevadí ale češtinu jsem nerozdýchal. Tak jsem po roce Match přestal platit.

MCMichal1
Příspěvky: 194
Registrován: 23 říj 2013 05:20
Bydliště: Vyškov, Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes - info

Příspěvek od MCMichal1 » 10 dub 2014 17:57

Famtex píše:Mě třeba hodně štvalo že mi u české muziky přepsali malá počáteční písmena na velká. U angličtiny mi to nějak nevadí ale češtinu jsem nerozdýchal. Tak jsem po roce Match přestal platit.
Tak to by se mě hrozně líbilo :) Mám prostě rád pořádek...
 MacBook Pro retina 2013 13" | OS X 10.10 Yosemite
 iPod touch 5 Blue 32GB | iOS 8
 Mac developer
 iOS developer

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iTunes - info

Příspěvek od Hajnejch » 10 dub 2014 21:38

Takto to vypadá po česku a teď si vás dovoluji citovat Tak to by se mě hrozně líbilo :) Mám prostě rád pořádek...

A takto je to podle Apple Tak To By Se Mě Hrozně Líbilo :) Mám Prostě Rád Pořádek...

Právě že já také ale také mám rád mateřštinu (mnohem víc než Apple)

Ale zanechme diskuse na téma Match, jen bych se zeptal zda se vám podařilo stáhnout tu písničku podle mého doporučení nebo zda jste to vyřešil nějak jinak.

MCMichal1
Příspěvky: 194
Registrován: 23 říj 2013 05:20
Bydliště: Vyškov, Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes - info

Příspěvek od MCMichal1 » 11 dub 2014 05:40

Famtex píše:Takto to vypadá po česku a teď si vás dovoluji citovat Tak to by se mě hrozně líbilo :) Mám prostě rád pořádek...

A takto je to podle Apple Tak To By Se Mě Hrozně Líbilo :) Mám Prostě Rád Pořádek...

Právě že já také ale také mám rád mateřštinu (mnohem víc než Apple)

Ale zanechme diskuse na téma Match, jen bych se zeptal zda se vám podařilo stáhnout tu písničku podle mého doporučení nebo zda jste to vyřešil nějak jinak.
No, toto úplně pořádek není... mám většinu jednoslovných, takže se to neprojeví...
A ne, nepodařilo. Když jsem si dal historii objednávek a otevřel si tuto objednávku, mám tu jen Report a problem (už se pomalu chystám na proklik) a Done. Když dám ručně ověřit stažení koupených věcí, všechno už bylo údajně staženo :(
 MacBook Pro retina 2013 13" | OS X 10.10 Yosemite
 iPod touch 5 Blue 32GB | iOS 8
 Mac developer
 iOS developer

MCMichal1
Příspěvky: 194
Registrován: 23 říj 2013 05:20
Bydliště: Vyškov, Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes - info

Příspěvek od MCMichal1 » 11 dub 2014 16:17

Tak už Match mám, porovnávají se data... to bude na dlouho :D
 MacBook Pro retina 2013 13" | OS X 10.10 Yosemite
 iPod touch 5 Blue 32GB | iOS 8
 Mac developer
 iOS developer

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: iTunes - info

Příspěvek od Mironet » 11 dub 2014 21:20

Jenom bych chtěl říct, že mě se nikdy nestalo, že by mi Match jakkoli upravoval moje tagy. Teď jsem se díval na jedno moje české album, že je v iTunes Store bez diakritiky a se všemi počátečními písmeny velkými, a tagy u mě zůstaly v pořádku správně, tak jak jsem je měl. Nikdy jsem žádný takový problém nepozoroval.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: iTunes - info

Příspěvek od Hajnejch » 11 dub 2014 21:56

Hledejte v nastavení Apple ID v sekci iTunes in the Cloud a volba Manage. Tam by jste měl vidět vše zakoupené. A pokud vám to hlásí že je ta písnička stažená, tak přes Spotlight to nenajdete na disku?

MCMichal1
Příspěvky: 194
Registrován: 23 říj 2013 05:20
Bydliště: Vyškov, Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: iTunes - info

Příspěvek od MCMichal1 » 12 dub 2014 08:26

@Famtex Match to vyřešil, najednou se to stáhlo :shock:
@Mironet taky to tak mám, ale zase mi to skoro vždycky pár písniček uploaduje, protože je to nerozpozná, i když ostatní v tom albu to rozpozná... nevím
 MacBook Pro retina 2013 13" | OS X 10.10 Yosemite
 iPod touch 5 Blue 32GB | iOS 8
 Mac developer
 iOS developer

Odpovědět