Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Mironet » 08 úno 2016 09:25

Jen pro vaši představu: o víkendu jsem si na iTunes koupil album Sharon Robinson. Vzhledem k tomu, že nejde o mainstream a navíc o album z roku 2008, těžko se mohlo předtím nacházet v jakémkoli žebříčku. Přesto toto album můj nákup vynesl na šestnácté místo v nejprodávanějších albech. Z toho si můžeme udělat představu v jakých počtech se prodeje na iTunes v ČR pohybují - opravdu jde o jednotky, u těch největších hitů max. desítky, kusů. :?

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od mrzic » 08 úno 2016 09:36

Když v dnešní době můžeš z Apple music poslouchat prakticky vše, stáhnout si i offline, je pravděpodobné, že prodeje poklesnou.
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Demonicus » 08 úno 2016 12:10

Já na 16. místě vidím Chinaski 20 let v síti. Nebude to nějaká mýlka ?
Jinak co jsem se už lidem navysvětloval, že hudba se nestahuje - tedy nekrade na ulož.to, ale kupuje v obchodě, stejně jako hry apod...
Ty nechápavé pohledy - "počkej, ty jako platíš za to, abys měl doma to, co já mám zadarmo?" :evil:
...no hnus no
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Honza.Mac » 08 úno 2016 12:51

Demonicus píše:Já na 16. místě vidím Chinaski 20 let v síti. Nebude to nějaká mýlka ?
Jinak co jsem se už lidem navysvětloval, že hudba se nestahuje - tedy nekrade na ulož.to, ale kupuje v obchodě, stejně jako hry apod...
Ty nechápavé pohledy - "počkej, ty jako platíš za to, abys měl doma to, co já mám zadarmo?" :evil:
...no hnus no
A coz teprv ten udiv kdyz u mne vidi ty "placky" jak vinyl tak digital (CD) ...
Syn meho kolegy prohlasil ze takove retro nikdy nevidel ...
V cem jdu s dobou je ze kupuji digitalne licence, ale v kupovani hudby jsem staromil a kdyz prijdu do prodejny, dam si kafco, nasadim sluchatka a poslechnu si kousek z noveho LPcka ci pokud nemaji vinyl tak pustim demo CD a pak si jej koupim.
Je to proste takovy obrad a ma neco do sebe, nakup on-line hudby je takovy neosobni, hnusne anonymni ... ;-)
Do iTunes si z origo CD grabuji hudbu jen na cesty jak autem tak do letadla ...
A poslech zasadne doma, v pracovne, se sklenkou cerveneho ci portskeho je nenahraditelny ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Mironet » 08 úno 2016 12:59

Ono se to mění v reálném čase. Ráno jsem se díval a ono album bylo na 24. místě, teď odpoledne už ho nevidím ani v TOP 200.
Když v dnešní době můžeš z Apple music poslouchat prakticky vše, stáhnout si i offline, je pravděpodobné, že prodeje poklesnou.
Jasně, že Apple music může mít nějaký vliv, ale já jsem v tomto ohlednu spíše pesimista. Češi prostě ve velké většině za digitální obsah a služby platit nebudou. Řekl bych, že to tak bylo před příchodem Apple Music, Spotify, iTunes nebo třeba Netflixu a je to tak i když tu ty možnosti jsou.
Ty nechápavé pohledy - "počkej, ty jako platíš za to, abys měl doma to, co já mám zadarmo?"
Bohužel, je to tak. A když si někdo obstarává obsah legálně za peníze, tak ho ostatní ihned mají za posh pozéra :-)

Ne že bych byl svatý. Když byl člověk mladší a měl spotřebu deseti hudebních alb a dvaceti filmů za měsíc a k tomu navíc hluboko do kapsy, tak jsem taky stahoval. Ale když později člověk vydělává, má víc peněž a méně času, tak si prostě chce jednou týdně sednout k televizi, zaplatit stovku či dvě a podívat se na film v dobré kvalitě s profesionálně vytvořenými CC titulky.
Stejně tak s hudbou. Zkoušel jsem dva měsíce Apple Music, ale pro mě prostě ta služba nemá smysl. Naklikal jsem si každý den pět zajímavých alb k poslechu, ale opravdu jsem si poslechl jen zlomek. Takže si radši jednou za čas koupím jedno album a to mi na nějaký čas vydrží.
Smutné je, že mnoho lidí ustrnulo v tom pohledu na věc z mládí a stahování přes uložto a torrenty berou jako normu...

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 08 úno 2016 13:32

Pocházím z dob kdy se jedna video kazeta co namluvil Hejma kopírovala 100x. Patřím k těm co když se objevily video půjčovny tak si půjčoval 5 filmů naráz a zvládl je s budíkem okopírovat za jednu noc. Patřím k těm co byly členy hudebních knihoven co trávil hodiny a hodiny převádění CD na mp3 a co přepisoval všechno co bylo na CDčku (bookletu) . V současnosti mám cca 150GB hudby, Asi tolik, že bych to do konce života neposlechl všechno. No možná. V současnosti ani nemám doma pořádný prostor kde bych to mohl poslouchat. Repro jsou uloženy a sestava s certifikací THX je tak blbě nastavena kvůli dveřím, oknu atd, že se o kvalitním zvuku nedá vůbec mluvit...ani prostorový zvuk mě už netěší tolik jako v předchozím bytě. Nemůže po mě nikdo ani ve snu chtít abych si koupil cokoliv na počítač. De fakto pokud vím, tak jsem jen 1x zaplatil za disketu s programy a pak jednou za CD s programy (to ještě nebyl internet). Že je to zakázané? No a co? Jezdíte autem snad všichni podle pravidel?
Naposledy upravil(a) Juras. dne 08 úno 2016 14:15, celkem upraveno 2 x.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Mironet » 08 úno 2016 13:40

Umm...ano?

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Demonicus » 08 úno 2016 16:37

To není o tom, co j zákázané, ale o morálce. Což tobě těžko vysvětlím, když očividně žádnou nemáš
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Honza.Mac » 08 úno 2016 17:07

@Juras. : Tak hodně zdaru, při nedodržování pravidel na silnici a přeji vám abyste potkal stejně smýšlejícího "řidiče" co projede STOPku či co v protisměru předjíždí na plné dvojité ....
Omlouvám se ale na tuhle část postu nelze odpovědět jinak ...
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 08 úno 2016 20:03

Honza.Mac píše:@Juras. : Tak hodně zdaru, při nedodržování pravidel na silnici a přeji vám abyste potkal stejně smýšlejícího "řidiče" co projede STOPku či co v protisměru předjíždí na plné dvojité ....
Omlouvám se ale na tuhle část postu nelze odpovědět jinak ...
Nikde jsem nepsal, že jezdím na červenou nebo že přejíždím plnou čáru. Také jsem také nepsal, že jsem řidič a nebo že porušuji pravidla. Nikde jsem nepsal, že dnes dělám něco protiprávního ale o věcech co jsou dávno promlčeny. Také jsem nepsal, že jsem něco dělal. ale že patřím k těm...to je rozdíl.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Hajnejch » 08 úno 2016 20:07

Honza.Mac píše:V cem jdu s dobou je ze kupuji digitalne licence, ale v kupovani hudby jsem staromil a kdyz prijdu do prodejny, dam si kafco, nasadim sluchatka a poslechnu si kousek z noveho LPcka ci pokud nemaji vinyl tak pustim demo CD a pak si jej koupim.
Je to proste takovy obrad a ma neco do sebe, nakup on-line hudby je takovy neosobni, hnusne anonymni ... ;-)
Do iTunes si z origo CD grabuji hudbu jen na cesty jak autem tak do letadla ...
A poslech zasadne doma, v pracovne, se sklenkou cerveneho ci portskeho je nenahraditelny ...
Vidíte a pro mě by byl zase opruz jít do té prodejny a šaškovat tam se sluchátkama jak jsem to dělal dříve. LPíčka jsem rozprodal hned po 89 (mimo kolekce Plastic People) a CDčka mám doma na půdě a už je ani nemám na čem přehrát. Jinak než digitálně bych si muziku nekoupil. Pokud si chci zpříjemnit volno tak si zajdu s manželkou do dobré cukrárny na mlsku. Do prodejny hudby jsem nevkročil asi deset let.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od MichalJ » 08 úno 2016 21:45

Juras. píše: Nikde jsem nepsal, že jezdím na červenou nebo že přejíždím plnou čáru. Také jsem také nepsal, že jsem řidič a nebo že porušuji pravidla. Nikde jsem nepsal, že dnes dělám něco protiprávního ale o věcech co jsou dávno promlčeny. Také jsem nepsal, že jsem něco dělal. ale že patřím k těm...to je rozdíl.
Ne, psal jste že jste bezcharakterní hajzl co poškozuje autory tím že krade jejich díla.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 09 úno 2016 07:10

MichalJ píše:
Ne, psal jste že jste bezcharakterní hajzl co poškozuje autory tím že krade jejich díla.
Navrhuji nechat vinu a trest na ty kterým to přísluší a další diskuzi na tohle téma na hospodu. Tam můžeme klidně podiskutovat.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Hajnejch » 09 úno 2016 18:51

Kdy a kam se jde do hospody?

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od emkei » 10 úno 2016 06:10

Juras. píše:Pocházím z dob kdy se jedna video kazeta co namluvil Hejma kopírovala 100x. Patřím k těm co když se objevily video půjčovny tak si půjčoval 5 filmů naráz a zvládl je s budíkem okopírovat za jednu noc. Patřím k těm co byly členy hudebních knihoven co trávil hodiny a hodiny převádění CD na mp3 a co přepisoval všechno co bylo na CDčku (bookletu) . V současnosti mám cca 150GB hudby, Asi tolik, že bych to do konce života neposlechl všechno. No možná. V současnosti ani nemám doma pořádný prostor kde bych to mohl poslouchat. Repro jsou uloženy a sestava s certifikací THX je tak blbě nastavena kvůli dveřím, oknu atd, že se o kvalitním zvuku nedá vůbec mluvit...ani prostorový zvuk mě už netěší tolik jako v předchozím bytě. Nemůže po mě nikdo ani ve snu chtít abych si koupil cokoliv na počítač. De fakto pokud vím, tak jsem jen 1x zaplatil za disketu s programy a pak jednou za CD s programy (to ještě nebyl internet). Že je to zakázané? No a co? Jezdíte autem snad všichni podle pravidel?
Jaky je asi pocit, kdyz by vam za vasi praci nikdo nezaplatil, ale ukradl by ji?
EDIT: a az ted jsem si precetl, ze pracujete se statnim tajemstvim.. tak to je vazne parada
life sucker × air consumer

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 10 úno 2016 07:23

Je úžasné jak se zabýváte mým názorem a přitom otázka je na vás - Kolik z vás nakupuje hudbu v iTunes. Já napsal, že ne a proč. Místo toho aby jste se zabývali mou morálkou (po té je vám fakt akorát tak H...) tak by jste měli vy sami se přiznat kolik hudby máte v mobilu, v tabletu, v počítači, kolik filmů máte na dvd, v avi, mp4, kolik jste jich měli, komu jste to poslali, nakopírovali. Kolik z vás má "cracknutý" telefon a má v něm neoriginální software, kolik z vás tam má nakradený software? .."Kdo z vás je bez hříchu, ať po ní první hodí kamenem."..už v dávných dobách o kterých je sepsána křesťanská bible to dopadlo dost bledě...
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

haveja
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 07:35
Bydliště: Benešov

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od haveja » 10 úno 2016 08:39

Kdyz jsem byl v puberte, to pred 10 lety, tak jsem taky kopiroval hudby do mp3. Ale jak prisel Apple s Music, tak jsem vsechny MP3 smazal, a platim mesicne s kamaradama rodinne sdileni hudby 9 euro. A pohoda .... Mam to vsude na Apple zarizeni a nemusim si pamatovat kde to mam...
Nabízím úpravy kapacity
- přidání až 2TB SSD(M.2, NVME, SATA) pomocí redukce
Mac mini 2010 - 2014
MacBook Pro 2010 - 2015
MacBook Air 2010 - 2017
Víc PM.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Mironet » 10 úno 2016 08:54

Juras. píše:Je úžasné jak se zabýváte mým názorem
Vidíte, a mě zase přijde normální, že se lidé vymezí proti porušování zákonů.

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 10 úno 2016 09:26

Mironet píše: Vidíte, a mě zase přijde normální, že se lidé vymezí proti porušování zákonů.
Ono spíš jde o pochopení jak je ten zákon psán. A taky si pořádně přečíst co jsem napsal. To, že mi nerozumíš není můj problém když jsem to jasně napsal. ale zpět k otázce. kdo z vás nakupuje hudbu v iTunes a vy ostatní odkud jste vzali hudbu ve svých iPhonech, iPodech, i kdečem...co si pouštíte na video, dvd, bd, mkv přehrávačích?
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Jadro » 10 úno 2016 09:44

Ja mam vsechnu hudbu nakoupenou a filmy si pujcuji v iTunes, pripadne chodim do kina. Patrim k tem, kdo v kine sedi az skonci titulky, beru to jako projev ucty lidem, kteri tvrde makali, abych ja se pak mohl v kine bavit.
A to, co jsi popisoval neni nic jineho nez kradez. Jen proste v digitalnim svete to neni tak fyzicke, tak si to nikdo nepripousti a kradou i lide, kteri by se propadli do zeme krast strcit si v obchode neco do kapsy bez zaplaceni.
EDIT: a zajimalo by me, co jsi myslel tim pochopenim jak je zakon napsan? Zakon to rika jasne a selsky rozum taky. Beres si neco, co nekdo vytvoril bez toho, abys mu za to zaplatil

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 10 úno 2016 09:55

Tak ještě jednou. Zákon říká, že pokud si koupím medium pak si můžu pro svou potřebu pro archivaci udělat vlastní datovou kopii. nesmím ji však poskytovat dál a nebo dokonce prodávat. To že jsem skupoval tuny cdček a dvdček a pak řešil rozrůstající knihovnu to bylo dávno. pak sjem se začal stěhovat. Během pár let několikrát. A padlo rozhodnutí všechno převést do datové podoby. a pak to povyměňovat v půjčovně co byla vlastně klubem majitelů dvd nebo jak se to jmenovalo...a teď mi vy moralisti řekněte kde jsem porušil zákon...a už nebudu na tohle téma odpovídat...po tom jak to dělám je vám úplný h....
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Demonicus » 10 úno 2016 11:46

Juras. píše:Je úžasné jak se zabýváte mým názorem a přitom otázka je na vás - Kolik z vás nakupuje hudbu v iTunes. Já napsal, že ne a proč. Místo toho aby jste se zabývali mou morálkou (po té je vám fakt akorát tak H...) tak by jste měli vy sami se přiznat kolik hudby máte v mobilu, v tabletu, v počítači, kolik filmů máte na dvd, v avi, mp4, kolik jste jich měli, komu jste to poslali, nakopírovali. Kolik z vás má "cracknutý" telefon a má v něm neoriginální software, kolik z vás tam má nakradený software? .."Kdo z vás je bez hříchu, ať po ní první hodí kamenem."..už v dávných dobách o kterých je sepsána křesťanská bible to dopadlo dost bledě...
Hele, slušnosti a úctě k lidské práci tě očividně nenaučíme, tak třeba alespoň ten pravopis ti zlepšíme...
Teď vážně - v telefonu, tabletu, notebooku..mám zakoupený SW i hry (ceny na Steamu jsou dnes srandovní a mám dokonce i koupené hry, které jsem ještě ani nehrál). Hudbu kupuji na iTunes, kupuji audioknihy přes Audiotéku a přes O2 Active.

Když ty KRADEŠ, nepředpokládej, že to dělají ostatní, abys obhájil svůj čin.

Tady -> http://macforum.cz/viewtopic.php?f=11&t ... 06#p117006 se navážíš do živnostníků a rovnou jdeš do sporu "aby se nevymlouvali, že peníze z ruky do kapsy nesmrdí" a pak kradeš SW?
Juras. píše:Vodafone nabízí nějaký soft "pokladna" a k němu rovnou i BT kapesní tiskárnu daňových účtenek. To aby se nějaký kominík nemohl vymlouvat, že při jeho podnikání nemá čas zaměstnávat účetní a že peníze z ruky do kapsy nesmrdí.
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 10 úno 2016 11:50

Fakt už nebudu reagovat, přestávám sledovat tuto otázku. A je mi u prdele co si o mě myslíte.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Tomas1334cz » 10 úno 2016 12:08

Juras je očividně hloupý zaměstnanec někde ve fabrice, kde nevytváří žádné know-how nebo produkt. Určitě by se choval jinak, kdyby ano. Zvlášť v době, kdy existují služby jako iTunes, Netflix, Spotify nebo Deezer, je to opravdu jen a jen o morálce...

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Mironet » 10 úno 2016 12:52

Juras. píše:a teď mi vy moralisti řekněte kde jsem porušil zákon
Myslím, že většina lidí se ohradila hlavně proti té části, kde jste psal, že jste pouze jednou "zaplatil za CD s programy," a poté naznačil, že šlo o ne zrovna legální transakci; a pak Vaše srovnání s porušováním dopravních předpisů, které mě osobně přijde opravdu jako z jiného světa.

Metoda půjčoven DVD, kde každý člen byl spoluvlasníkem, byla ve své době zřejmě na hranici legálnosti, ale dnes jsou takové věci už opravdu dávná hudba minulosti. Nejsem v pozici, kde bych Vás já sám chtěl nebo měl soudit; jak jsem napsal hned na začátku, také mám za sebou hodně bezplatného stahování; důležitější moment pro mě je, že s postupem času jsem v tomto vlastním chování viděl stále větší problém a hledal cesty, jak to změnit. Teprve až ve velmi nedávné době se na českém trhu takové možnosti objevily; to co před třeba čtyřmi, pěti lety předváděli na českém trhu distributoři s hudbou a filmy bylo z hlediska zákazníka k neuvěření a hlavní vinu na tom, že velká většina lidí se naučila si digitální obsah obstarávat neoficiálními kanály, vidím u nich. Já sám nemám dodnes žádné výčitky, když si stáhnu něco, co mi jinak není legální cestou dostupné, znehodnocené českým dabingem, anebo lokálně znepřístupněné u globálních služeb typu Netflix.

Pak je tady ta věc, zda člověk opravdu potřebuje mít pro vlastní potřebu 150GB hudby, když, jak sám píšete, nemá nikdy šanci si vše poslechnout. Opět, také jsem byl kdysi v té samé fázi a dnes už prostě dávám přednost kvalitě před kvantitou. Člověk si ten film, hudební album nebo aplikaci s legální licencí potom i tak nějak víc užije. Alespoň u mě tomu tak je.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od lipon » 10 úno 2016 14:25

no, takže když se už můžem vrátit k původnímu tématu - v iTunes už muziku moc nekupuju, neb mi nevyhovuje, že nejedou na lepším bitrate, než 256 kbps

když jsem převáděl archiv CD, ukládal jsem už vše do FLACu a i poté, co jsem přešel na Maca, tak používám stejný formát

na iTunes je fajn, že je vše pokupě, snadno se nakupuje, ale bezztrátově to ještě pořád nemaj; dalším věcí je, že na itunes nejsou moc okrajovější žánry, nové projekty apod. - naštěstí většina zahraničních vydavatelství už má i svůj eshop, případně se dá pořešit přes Bandcamp nebo Boomkat

kolikrát se mi taky stalo, že u určitého umělce byla za cenu alba v iTunes na stránkách vydavatelství dostupná FLAC/WAV verze
a

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 10 úno 2016 14:32

Tak se přeci jen ještě vyjádřím. Nejprve se ohradím k tomu, že bych byl
očividně hloupý zaměstnanec někde ve fabrice, kde nevytváří žádné know-how nebo produkt.
. Nepracuji ve fabrice. Nevytváříme hodnotu co se měří ziskem protože naše produkty nejsou běžně k dispozici, respektive naše produkty a služby si nelze zakoupit. Posouzení, zda jsem hloupý ponechám jiným u kterých jsem každý rok několik dní prověřován.
Morálka je jen jedna. Znám osobně lidi co raději půjdou 200 metrů na přechod se semaforem a tam si počkají na zelenou místo toho aby úplně prázdnou silnici bez aut přešli. To jsou lidi co by se raději nechali uškrtit než by proti útočníkovi vyvinuli sebemenší odpor. Protože je to proti jejich morálce která jim velí nedělal nic, co by bylo nesprávné a proti nařízení, právu. Znám i takové pro které je normální, že mají téměř vybodovaný řidičský průkaz, neplatí dluhy, mají několik exekucí a mají podmínku na majetkový delikt. A přijde jim nenormální, že mi nechybí žádný bod z řidičáku, že mě nikdy policie nevyslýchala, respektive, že jsem nikdy nebyl souzen. To, že jsem napsal, že jsem jen jednou koupil CDčko s programy bude asi tím, že programy mohou být legální a přitom zadarmo. I operační systém. Morálka je jediná a to v porušování práv obecně. Třeba i za volantem. A placení? Platím za televizi i rádio i když žádné rádio nemám. Mám kabelovku za kterou rozhodně platím. Mám zaplaceny i nějaké služby filmů po netu. Hudby mám tolik, že jsem se po nástupu nových kodeků snažil udělat datové kopie v co největším datovém toku. A taky do toho počítám hudební filmy které tam mám taky přidané. De fakto jsem to dělal pro manželku co se ztrácela v ovladačích a tom kde to najít, BD knihovna, DVD knihovna, CD knihovna. Už jen ty DVD co se prodávají k časopisům, těch jsem měl půlku knihovny od ikea. Pakárna v tom hledat. Několikeré snahy to seřadit tématicky, podle názvu, podle herce nebo autory? režiséra? Mám na to i programy co to katalogizuje. Do cca 200 filmů to šlo ale pak najít jeden konkrétní film abychom si ho pustili v 20:00 znamenalo minimálně v 19:00 začít hledat. Tak jsem přijal názor z jednoho fora pro audiovideofily kde maník udělal v rodinném baráku vlastní videotéku do které sehnal křesla z kina (třeba imaxu), plátno 3D promítačka, aparatura za mega, no víc než jedno..a s hrdostí ukázal několik knihoven videokazet a dvd a bd nosičů...ten dostal čočku !....tak jsem začal všechno převádět na NAS server. Už mi došel prostor a tak mi zbývá asi 80 filmů. Zvlášť ty s nějakým bonusem o který nechci přijít. Na iTunes jsem si hudbu nekoupil. pro manželku bych chtěl sehnat Smolíka a ještě kohosi co ho ani neznám. Ale ten na iTunes není. No moc lidí ho asi neposlouchá. Něco z její puberty. Bacha, nenavážet se mi do manželky, to vidím rudě a následky bych řešil až poté co bych uhájil její čest. Nicméně přes iTunes jsem kupoval třeba slovník a až poté jsem zjistil, že ten od google toho umí o 10 světelných let víc. Takže pls, už to nerozebírejte, jestli někdo chcete to se mnou probrat mimo forum, osobně pak dělám v Dejvicích a bydlím na Jarově. Piju desítku, tak max 3 piva týdně.
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Demonicus » 10 úno 2016 15:37

Juras. píše:Fakt už nebudu reagovat, přestávám sledovat tuto otázku. A je mi u prdele co si o mě myslíte.
...zas tak moc u prdele ti to není co? :lol:

Teď k tématu - napadlo mě - můžete sem napsat, jaké album vidíte v iTunes Store v žebříčku třeba na 3. a 5. místě? Jestli opravdu všichni vidíme totéž? :)
3. mám Sdrcebeat od Kryštofa a 5. mám Night Visions od Imagine Dragons
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
susm4n
Příspěvky: 52
Registrován: 08 lis 2012 18:11

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od susm4n » 10 úno 2016 15:56

Ten žebříček mám stejně.

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Jadro » 10 úno 2016 16:13

Mam to stejne.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Mironet » 10 úno 2016 16:36

Pro všechny se to určitě zobrazuje stejně. Jde o to, že když se jedná jen o jednotky kusů koupených alb, tak kdykoli si někdo něco koupí, tak to ihned pohne celým žebříčkem. Zkuste to sami. :-)

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od rony » 10 úno 2016 19:11

Juras. píše:.a s hrdostí ukázal několik knihoven videokazet a dvd a bd nosičů...ten dostal čočku !....tak jsem začal všechno převádět na NAS server. Už mi došel prostor a tak mi zbývá asi 80 filmů. Zvlášť ty s nějakým bonusem o který nechci přijít. .
Ja mam zvedavu otazku, nie rypavu. Mam k celovecernym filmom taky vztah, ze _obvykle_ ho chcem vidiet 0 az 1 krat. Vacsinou 0. Pred rokmi som prisiel na to, ze ZBERATELSTVO je cinnost, kedy sa topis v mediach (jedno akych - ale tym horsie, cim je objem media vacsi) a realne ani pri najvacsej snahe neprekonas cas straveny ziskavanim, prehrnanim sa ten cas co je straveny pozeranim. A cim vacsi vyber, tym MENEJ pozerania.

Z toho dovodu _JA_ nemam nic, co ostatni volaju filmoteka, zbierka, nic, co by som niekde skladoval, prehrnal sa v tom. Zredukoval som filmy na tie, ktore pozriem realne v kine (stratim daleko menej casu a penazi na ine sposoby. V casoch znovuziskanej averzie na pobyt v kine to uz musi byt, aby som sa dal na celovecerny film. Celkovo teda opustam tuzby sledovat TAK dlhe veci.

Tolko na uvod k mojej otazke.

Ta z toho vyplyva: je nejaky racionalny dovod pre skladovanie mnozstva filmov? To su veci, ktore majitel zbierky nikdy nevidel a zije v tom, ze ich naozaj niekedy pozrie? Alebo su to uz pozrene veci, ktore veri, ze su pozeratelne viacejkrat? Alebo je to proste zberatelstvo, kde POZERANIE je nepodstatna vedlajsia cinnost a skor na skodu samotnej zberatelskej cinnosti?

Mne totiz vyplyva praktickejsi pohlad: pozriem film a potom ho uz v nijakej forme nepotrebujem. Aj z minulosti mi preto prisiel podivny predaj fyzickych medii v obaloch.

Naopak hudba je zjavne opakovatelne pouzitelna.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Juras.
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2016 09:32

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od Juras. » 10 úno 2016 21:01

Záleží na tom jak si představuješ čas. Mám kolegu v práci co hraje závodně karty. Ten tráví každý volný čas v zahulené hospodě. Kolegyně zase když denně neujde aspoň 20 km tak si připadá nemocná. O víkendech chodí po horách. Další kolega tráví veškerý čas stavením baráku. Další se věnuje dětem. Veškerý volný čas. Další je vášnivý zahrádkář. Když není na zahradě tak tráví čas čtením knížek o zahradě. Další kolegyně ta zase nemá ani televizi. Buď je u někoho na návštěvě a nebo je návštěva u ní doma. karty nehraji závodně, bydlím v paneláku, chodím kde se nedá zajet autem, zahrádku bych taky bral. My máme všechny naše děti dospělé, z baráku. Takže my zase koukáme na filmy. Třeba mám ve sběratelské edici trilogii pána prstenů. Už 3x jsem se na ní díval v kuse. Den dovolené, připravit brambůrky, pití. Avatara si občas pustím s anglickým dts a tutulkama, to aby sousedi měli radost. Nad námi bydlí hluchý tak je to v pohodě. Manželka běžně u filmu usne, zatím usíná spolehlivě nad 5 oscarů. Kraviny na které se já dokážu podívat jednou sleduje se zatajeným dechem a ani nedutá. České kriminálky včetně Zemana můžeme koukat i 10x. Furt je co objevit. Ale zase nejsem z těch co ví i co má rád k jídlu Bred Pitt. Když si vzpomínám tak režisérský střih Jméno růže manželka koukala na 5x...pokaždé usne jindy...její místo na sedačce je v patogenní zóně, usíná nám na něm i návštěva. Mám kolegy co se nedívají ani na zprávy a pak se diví když se dozví o věcech co hýbou celou společností. Ti se nedívají ani na filmy a jsou de fakto barbaři. Podle mě. Jo a na čem ujíždíme je seriál Grimm. V sobotu našeho času v 02:00 bude nový díl vysílaný v Kanadě. 5 serie epizoda 9, V sobotu kolem oběda budou titulky takže v sobotu odpoledne další napínavý díl. V česku odvysílali 2 nebo 3tí serii..dabování jim trvá děěěsně dlouho...
iPhone 6/16gb. iOS 9.x-upgraduji. Prozatím první a jediný výrobek od fy. Apple v mým životě. Po Apple se pokukuji od poloviny 80 tých let.

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od emkei » 11 úno 2016 05:21

K otazce: na itunes jsem zakoupil asi 7-8 alb, plus nejaky singl. Hudbu v mobilu nemam vubec, pokud ji posloucham, tak v aute pres aux z ipod. V domacnosti (velmi velmi velmi malo - mam radeji klid po celodennim ruchu) streamuji.
K vam: vy jste proste rebel =) a ja barbar (nevlastnim televizi, veskere deni posloucham v radiu (ktere jsem vzdy nerebelsky platil)), nebo cerpam z jinych zdroju (twitter apod). A ani nejim bramburky =)
life sucker × air consumer

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: Kolik lidí v ČR nakupuje hudbu v iTunes

Příspěvek od filipvele » 11 úno 2016 11:18

Líbí se mi, jak se toto téma zaobírá osobními kvalitami a životním stylem přispěvatelů. Tak se přidám, i když to asi nikoho nezajímá. Samozřejmě že ve studentských dobách placení za hudbu či jiná média nepřipadalo v úvahu. Když jsem začal vydělávat, cítil jsem jistý dluh vůči společnosti, tak jsem postoj otočil a hudbu i filmy poctivě nakupuji. Hudební album si koupím na iTunes tak jednou za 2 měsíce, film tak 1x za 3 měsíce. cca 1x za měsíc kupuji něco na Audiotéce. Tolik k původnímu dotazu. Teď ještě poznámku ke sbírání a využívání médií. Dobu CD jsem úplně přeskočil. Původně to pro mě bylo drahé, pak už bylo pozdě. Mám vše elektronicky. Protože hodně cestuji, iTunes Match je pro mě ideál, mám veškerou svojí hudbu stále sebou. Od dob Frekvence 1 zásadně neposlouchám ani rádio, takže v autě toho ze svých sbírek naposlouchám hodně. Filmy mám doma na NAS. Na filmy se dívám opakovaně, spíš jako kulisu, pokud chci vidět nový titul, jdu buď do kina, nebo si vytvořím atmosféru. (ale to je 1x za rok) Televizi jsem neměl 6 let, loni jsem ji koupil, ale používám ji jen jako přehrávač filmů z NASu. Na české televize se koukat nedá a na jiné čas nemám. Jsem doma jen o víkendu, mám malé dítě, takže když tak uvažuji, naposledy jsem TV zapnul někdy o vánocích. Zprávy vyhledávám hned ráno na internetu, večer zkouknu nějaký ten seriál na noťasu a jako asociál bez přehledu si rozhodně nepřipadám.

Odpovědět