Apple music nahrazuje skladby

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
Rhino
Příspěvky: 315
Registrován: 18 srp 2012 10:11

Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od Rhino » 18 bře 2018 12:29

Stále se nemohu pro Apple Music rozhodnout. Když povolím funkci iCloud v hudbě, tak Apple odešle moji hudbu na jeho servery a nahradí je svými skladbami (pokud je nalezne), které jsou ovšem následně chráněné. A co originály? Ty mi po odeslání smaže nebo si je mohu nechat v knihovně také? Pak ovšem budu asi vidět duplicity a bude v tom pěkný guláš, ne? Pořád nevím, jak to přesně funguje.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od rony » 18 bře 2018 12:47

bacha

icloud music library je nieco ine ako apple music.

to prve je v podstate to,ze tvoja lokalna kniznica sa prekopiruje na servery apple. ten podla nazvov zameni skaldby za “svoje”
asi je ciel ten aby neboli na jeho servroch miliony kopii tej istej skladby. potom platis len za to ulozisko.

apple music je vsak streamovacia sluzba z rangu ako je spotify. tam platis pausal a mozes si pocuvat co len chces a co apple ma.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Rhino
Příspěvky: 315
Registrován: 18 srp 2012 10:11

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od Rhino » 18 bře 2018 12:53

Ano, tomu rozdílu rozumím. Nicméně pokud chci, aby moje stávající knihovna byla dostupná na všech zařízeních, tak cesta je ten iCloud nebo iTunes Match (ten myslím ty skladby nenahrazuje chráněným obsahem). Ale když už budu mít Apple Music, tak match se mi platit nechce, ale iCloud zase nahradí ty skladby chráněnou verzí :) Takže asi nic než záloha nezbývá, abych do budoucna o část skladeb nepřišel.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od rony » 18 bře 2018 13:01

akonahle orejdes na apple music tak asi nema zmysel sa snazit o vlastnu kniznicu

v pripade clud library je to povedzme zdanie, ze ju mas.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od Mironet » 18 bře 2018 13:07

Pánové,
ty dvě věci jsou služby iTunes Match a Apple Music. Apple Music v sobě "obsahuje" iTunes Match. Proto je taky Match cca 4x levnější za rok používání než Music. Obojí využívá funkci hudební knihovna na iCloudu.

V nápovědě k této funkci se dočtete: Hudební knihovna na iCloudu není zálohovací služba, takže si svou sbírku hudby před provedením jakýchkoli změn nezapomeňte zazálohovat.

Tzn. pokud nechci o svoji hudbu přijít, opravdu bych se na tuto službu nespoléhal. Nicméně, domnívám se, že pokud Rhino má všechnu svou hudbu v počítači v iTunes, zapne iTunes Match, skladby se naskenují a porovnají s knihovnou Applu, iTunes odešlou ty, co nebudou nalezeny, na jiném počítači a zařízeních se bude stahovat chráněná AAC hudba, ale soubory v původním počítači zůstanou nedotčené.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od SteveJSF » 18 bře 2018 14:01

Přesně tak - tvoje hudba v počítači zůstane ta původní, jen na ostatní zařízení se ti bude stahovat verze od Applu. V čem je špatná ta verze s ochranou? Nehraje ti na něčem?

Rhino
Příspěvky: 315
Registrován: 18 srp 2012 10:11

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od Rhino » 18 bře 2018 15:06

S chráněnou hudbou nemám problém. Šlo mi právě o to, abych nepřišel a své původní soubory, protože vím, že někdy prostě umělec hudbu stáhne a pak je konec. Ano, záloha to vše řeší, jen v případě ukončení využívaní iCloud bych to musel celé nahodit znova a překopat. Ok, už to tak nějak chápu :-) Díky všem :-)

Rhino
Příspěvky: 315
Registrován: 18 srp 2012 10:11

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od Rhino » 18 bře 2018 20:12

Takže jsem potěšen! Vše jsem nahodil a světe div se, Apple ty rozpoznané skladby nenahradil chráněnými soubory, ale nakonec m4a. Takže to je super. To kdysi nebylo.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od mberdych » 18 bře 2018 21:01

To bylo vždycky pokud vím. Od počátku Apple u iTunes Match nahradil vlastní tracky nechráněnou verzí. Akorát bylo třeba při neprodloužení match knihovnu mít offline, protože Apple k ni znemožnil on-line přístup.

Rhino
Příspěvky: 315
Registrován: 18 srp 2012 10:11

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od Rhino » 18 bře 2018 23:37

Právě že na začátku iCloud nahrazoval chráněnou verzí. U Match ne. Teď už evidentně nikde. To oceňuji.

KeThomas91
Příspěvky: 5
Registrován: 19 pro 2018 03:33

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od KeThomas91 » 20 úno 2019 04:18

Také jsem se setkal s případem jako vy, jak opravit tuto chybu?
Best ringtone:https://ringtonesfree.info/best-ringtones
Naposledy upravil(a) KeThomas91 dne 13 čer 2019 09:46, celkem upraveno 1 x.

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: Apple music nahrazuje skladby

Příspěvek od Honzajs » 03 čer 2019 10:44

Ta služba iTunes Match funguje prapodivně. Například po cca roce používání jsem si nakonec všechna alba Queen (o kterých předpokládám, že je znají i v Applu) musel otagovat a editovat pořadí skladeb sám.
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

Odpovědět