Stránka 1 z 1

Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 12:29
od Rhino
Stále se nemohu pro Apple Music rozhodnout. Když povolím funkci iCloud v hudbě, tak Apple odešle moji hudbu na jeho servery a nahradí je svými skladbami (pokud je nalezne), které jsou ovšem následně chráněné. A co originály? Ty mi po odeslání smaže nebo si je mohu nechat v knihovně také? Pak ovšem budu asi vidět duplicity a bude v tom pěkný guláš, ne? Pořád nevím, jak to přesně funguje.

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 12:47
od rony
bacha

icloud music library je nieco ine ako apple music.

to prve je v podstate to,ze tvoja lokalna kniznica sa prekopiruje na servery apple. ten podla nazvov zameni skaldby za “svoje”
asi je ciel ten aby neboli na jeho servroch miliony kopii tej istej skladby. potom platis len za to ulozisko.

apple music je vsak streamovacia sluzba z rangu ako je spotify. tam platis pausal a mozes si pocuvat co len chces a co apple ma.

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 12:53
od Rhino
Ano, tomu rozdílu rozumím. Nicméně pokud chci, aby moje stávající knihovna byla dostupná na všech zařízeních, tak cesta je ten iCloud nebo iTunes Match (ten myslím ty skladby nenahrazuje chráněným obsahem). Ale když už budu mít Apple Music, tak match se mi platit nechce, ale iCloud zase nahradí ty skladby chráněnou verzí :) Takže asi nic než záloha nezbývá, abych do budoucna o část skladeb nepřišel.

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 13:01
od rony
akonahle orejdes na apple music tak asi nema zmysel sa snazit o vlastnu kniznicu

v pripade clud library je to povedzme zdanie, ze ju mas.

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 13:07
od Mironet
Pánové,
ty dvě věci jsou služby iTunes Match a Apple Music. Apple Music v sobě "obsahuje" iTunes Match. Proto je taky Match cca 4x levnější za rok používání než Music. Obojí využívá funkci hudební knihovna na iCloudu.

V nápovědě k této funkci se dočtete: Hudební knihovna na iCloudu není zálohovací služba, takže si svou sbírku hudby před provedením jakýchkoli změn nezapomeňte zazálohovat.

Tzn. pokud nechci o svoji hudbu přijít, opravdu bych se na tuto službu nespoléhal. Nicméně, domnívám se, že pokud Rhino má všechnu svou hudbu v počítači v iTunes, zapne iTunes Match, skladby se naskenují a porovnají s knihovnou Applu, iTunes odešlou ty, co nebudou nalezeny, na jiném počítači a zařízeních se bude stahovat chráněná AAC hudba, ale soubory v původním počítači zůstanou nedotčené.

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 14:01
od SteveJSF
Přesně tak - tvoje hudba v počítači zůstane ta původní, jen na ostatní zařízení se ti bude stahovat verze od Applu. V čem je špatná ta verze s ochranou? Nehraje ti na něčem?

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 15:06
od Rhino
S chráněnou hudbou nemám problém. Šlo mi právě o to, abych nepřišel a své původní soubory, protože vím, že někdy prostě umělec hudbu stáhne a pak je konec. Ano, záloha to vše řeší, jen v případě ukončení využívaní iCloud bych to musel celé nahodit znova a překopat. Ok, už to tak nějak chápu :-) Díky všem :-)

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 20:12
od Rhino
Takže jsem potěšen! Vše jsem nahodil a světe div se, Apple ty rozpoznané skladby nenahradil chráněnými soubory, ale nakonec m4a. Takže to je super. To kdysi nebylo.

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 21:01
od mberdych
To bylo vždycky pokud vím. Od počátku Apple u iTunes Match nahradil vlastní tracky nechráněnou verzí. Akorát bylo třeba při neprodloužení match knihovnu mít offline, protože Apple k ni znemožnil on-line přístup.

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 18 bře 2018 23:37
od Rhino
Právě že na začátku iCloud nahrazoval chráněnou verzí. U Match ne. Teď už evidentně nikde. To oceňuji.

Re: Apple music nahrazuje skladby

Napsal: 20 úno 2019 04:18
od KeThomas91
Také jsem se setkal s případem jako vy, jak opravit tuto chybu?