Hodnotenie skladieb v iTunes

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od cobr4in » 21 zář 2018 23:00

Čau,

existuje nejaký spôsob, ako nastaviť, aby sa hodnotenie udelené skladbám v iTunes automaticky zapísalo priamo do súboru .mp3 v priečinku? Prípadne aj vytiahnuť toto hodnotenie zo súboru a zobraziť ho v iTunes.

Díky.
iPhone Xs

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3633
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od rony » 22 zář 2018 08:37

nie, ma vobec ID3 na to tag?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od cobr4in » 23 zář 2018 00:10

Neviem, čo je ID3. :D Ale Winamp takú možnosť mal a bolo to úplne perfektné. Mne je vlastne jedno, čo budem používať, akurát od Winampu som upustil, lebo jednak už nie je podporovaný a jednak je na môj vkus neprehľadný a pomerne zložitý. iTunes sú prehľadné a je tam tá možnosť hodnotenia, len je mi na nič, ak to nezapisuje rovno do súboru.
iPhone Xs

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od Mironet » 23 zář 2018 15:06

ID3 tag na rating je, ale iTunes ho pokud vím nikdy nepodporoval. Matně si pamatuju, že export knihovny a poté její restore byl vždycky o nervy, aby vše zůstalo jak má. Teď už jsem na absolutní pořádek a hodnocení skladeb rezignoval a v Apple Music si vystačím se srdíčky. Pokud chceš mít pořádek a svoje hodnocení, iTunes asi nebude nejlepší volba (a beztak tu za pár let ani nebude).

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od cobr4in » 24 zář 2018 00:46

Asi sa teda uskromním so srdiečkami, no chcem sa spýtať, že ak odstránim srdiečkom hodnotenú skladbu z knižnice iTunes a následne ju tam znova pridám, zmaže sa mi toto hodnotenie? Alebo tiež obal albumu...
iPhone Xs

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od Mironet » 24 zář 2018 10:58

Jen pro jistotu, bavíme se o iTunes nebo o Apple Music?

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od cobr4in » 24 zář 2018 13:58

iTunes. Tie, čo mám nainštalované v PC. :D
iPhone Xs

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od Mironet » 24 zář 2018 19:49

Takhle, pokud jsi magor přes pořádek v knihovně (myslím v dobrém, taky jsem na tom byl stejně, ale jak jsem psal, už jsem tuto filozofii opustil), je to něco, co by mělo vydržet na hodně let dopředu, ideálně navěky. Což je v PC světě trochu problém, viz. Winamp. Nic není navěky. iTunes podle mě taky nemá před sebou dlouhou budoucnost, takže bych zvážil používat je k organizaci.

K dotazům:
iTunes umí i hvězdičkový rating 1-5, dá se to zapnout v preferencích namísto srdíček. Neukládá se to ale do ID3 tagu, jak bylo psáno, takže vše bude uloženo pouze pro účely iTunes knihovny. Jakmile se smaže skladba, smaže se vše s ní spojené (umístění v playlistech, rating, atd.). Obrázek alba by měl být uložen v ID3 tagu souboru, takže ten by při měl při opětovném přidání zůstat.

Veškerá manipulace s knihovnou, přesun jinam, apod. je pak třeba dělat přes funkci export. To vyhodí malý datový soubor se všemi informacemi. Na novém PC všechnu hudbu uložit do adresáře iTunes library, v iTunes zvolit import a nasměrovat k onomu souboru. A pak už se jen modlit.

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od cobr4in » 24 zář 2018 20:12

No práveže som tiež úchyl do poriadku, ale moc nerozumiem tomu exportu. Povedzme, že potrebujem preinštalovať Windows (alebo mám nový PC, to je jedno). Najskôr si vyexportujem ten .xml súbor, potom spravím reinstall, následne nainštalujem iTunes a vyberiem iTunes/Súbor/Pridať priečinok do knižnice, čím znovu zostavím knižnicu, ale potom čo? Čo s tým .xml súborom, aby mi naťahalo do iTunes všetky hodnotenia?
iPhone Xs

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od Mironet » 24 zář 2018 21:36

Někde v iTunes –> Soubor by měl být i import. Aspoň dřív to tak bylo.

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od cobr4in » 24 zář 2018 23:09

Ja neviem, ale ja tam mám len toto
Obrázek

Edit: Aha, takže asi takto https://www.youtube.com/watch?v=Dy-FW7R0zKY
Výborný nápad mať komplet hudbu na disku dvakrát. :roll: Každopádne som nepochopil úlohu toho .xml exportu, lebo to tam nejak nespomína.
iPhone Xs

cobr4in
Příspěvky: 183
Registrován: 22 črc 2016 01:42

Re: Hodnotenie skladieb v iTunes

Příspěvek od cobr4in » 25 zář 2018 17:39

Tak vyzerá, že som to vyriešil viewtopic.php?f=1&t=30217
Mne to funguje, ale bolo by dobre, ak by ešte niekto otestoval, či aj jemu. :D
iPhone Xs

Odpovědět