aplikace Hudba a nenačítání knihovny

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
Uživatelský avatar
JancakV
Příspěvky: 82
Registrován: 08 srp 2012 08:28

aplikace Hudba a nenačítání knihovny

Příspěvek od JancakV » 05 kvě 2021 16:29

Jsem pár dní po upgradu na BigSur z Catalina. Aplikace Hudba normálně použila knihovnu z Catalina a vše běhalo normálně. Včera mi však aplikace Hudba přestala načítat knihovnu. Po pár pokusech dle netu (kde k tomu nic moc není) jsem dnes pracně vytáhl knihovnu ze zálohy Catalina. Knihovna se načetla a přes den byla OK. Když jsem však teď znovu spustil aplikaci Hudba, děje se to samé - viz screenshot.

Jo knihovna je na externím disku (jako vždy).

Nějaká zkušenost s řešením?

Obrázek
grafik, fotograf a snílek

Pokud něčemu nerozumíte, je lepší se zeptat, než si vytvářet domněnky. ;-)

Uživatelský avatar
JancakV
Příspěvky: 82
Registrován: 08 srp 2012 08:28

Re: aplikace Hudba a nenačítání knihovny

Příspěvek od JancakV » 06 kvě 2021 10:55

Tak pomohlo odstranit soubory obsahující itunes a music ve složkách:

~/Knihovna/
~/Knihovna/Caches/

a restartovat.

Music se spustí jako nové, s defaultním nastavením, ale s celou knihovnou.

Jsem zvědavý jak dlouho to vydrží.
EDIT: Nevydrželo. Po ukončení Music a pokusu ho znovu spustit, jsem opět na výše zmíněném dialogu nekonečného načítání. Nějaký nápad?


Big Sur mne moc nepotěšil. Inklinace k rozhraní ala iPad, ve kterém mají dost bordel, nelogická a zbytečná změna některých zavedených zkratek, chování Spotlightu a další "drobnosti" které používám denně tisíckrát a jejich "úprava" mě zatěžuje. Opravdu od OS X Snow Leopard neudělal Apple dobrý systém (ač je to pořád lepší než konkurence).
grafik, fotograf a snílek

Pokud něčemu nerozumíte, je lepší se zeptat, než si vytvářet domněnky. ;-)

Odpovědět