Apple Music vs Youtube music

Věnujete se hudbě nebo práci se zvukem? Hledáte správnou audio aplikaci pro MacOS X nebo iOS? Zde najdete podobně zaměřené uživatele.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, JKL

Odpovědět
PetrHl
Příspěvky: 5
Registrován: 26 úno 2022 09:47

Apple Music vs Youtube music

Příspěvek od PetrHl » 03 dub 2022 14:13

Zdravím,

koupil jsem si AirPods 3 a zapl si trial verzi Apple Music. Funguje moc dobře, ale přemýšlím, jestli má smysl platit těch 149,- za měsíc, když si už platím Youtube premium a v ceně je i YouTube music. Používáte někde YT music? Nenašel jsem na Maca oficiálního klienta, jen https://ytmusic.app, která funguje dobře, nejde v ní ale Special audio, které reaguje na natočení hlavy. A když už mám nové AirPods... . Na druhou stranu nejsem žádný náročný posluchač, poslouchám k práci většinou vážnou hudbu. Jinak mám rád spíše ticho :-).

Má tedy smysl platit i za Apple Music?

Díky moc za odpověď,

Petr Hložek

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Music vs Youtube music

Příspěvek od mberdych » 03 dub 2022 15:07

YouTube Music (za mě) má lepší doporučování (proti Apple Music určitě, aspoň pro mě) a funguje v pohodě. Platím Apple Music jen kvůli homepodu a Watch. Kdyby Google dodělal možnost streamu hudby z Watch (a také offline uložení do hodinek), tak Apple Music platit nebudu. Tu aplikaci používám na macu také a je fajn.

Jestli to stojí za to tobě je samozřejmě tvoje volba.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 560
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Apple Music vs Youtube music

Příspěvek od kecinzer » 07 dub 2022 12:39

Záleží na tobě a tvých potřebách. Já přešel po dlouhé době ze Spotify na Apple Music hlavně kvůli offline poslechu z Apple Watch a možnosti nahrávat si do cloudu vlastní hudbu - nevím jak má toto YtM, ale Goole Music to umělo. Plus mě přechod také podpořil balíček Apple One.

Daly by se najít i drobné detaily, které hovoří pro Apple Music, jako kvalita streamování, která je u standardní kvality AAC 256 a do AirPodů se tak na rozdíl od ostatních služeb přenáší přímo bez rekomprese. Nevím jak je to u YTM, ale třeba Spotify používalo OGG, který se musel převést na AAC a poslat do AirPodů. Já ovšem rozdíl v kvalitně nepoznal :).
Dále tu máme lossless audio a Dolby Atmos.

Závěrem tedy jen zopakuji, že záleží hlavně na tobě.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB +  Watch Ultra LTE
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

mberdych
Příspěvky: 1743
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple Music vs Youtube music

Příspěvek od mberdych » 07 dub 2022 13:07

Jen doplním, vlastní hudbu YouTube Music podporuje.

Odpovědět