Export fotek z iPhoto

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Richiis
Příspěvky: 90
Registrován: 09 lis 2012 10:39

Export fotek z iPhoto

Příspěvek od Richiis » 18 bře 2014 13:16

Dobrý den,

chtěl bych zde požádat o radu, jak dostat požadované fotky importované do iPhoto na jiný disk.
Zkusil jsem si cvičně jednu fotku stroze přetáhnout z iPhoto do požadované složky. Kopie se tvářila zcela identicky a po jednoduché kontrole velikosti mi přišla jako nijak nekomprimovaná/znehodnocená.
Lze takto jednoduše přetáhnout celou událost, nebo je třeba jiný postup?
Jde mi o to, že iPhoto mi přestalo vyhovovat a chtěl bych z něj veškeré fotky dostat pryč a následně bezpečně smazat, aniž bych pak disponoval duplikáty, které nejsou například ve stejném rozlišení apod. :-)
S tím souvisí podotázka, zda po smazání fotek v iPhotu a následném vysypání koše nezůstanou někde dál na disku...? Někde jsem totiž zaslechl, že iPhoto ukládá snímky "dvakrát" a tudíž zbytečně zabírají kapacitu. Bohužel nevím, jaká je v tomto případě skutečnost a co je na tom pravdy.

Už jsem zde našel pár řešení mých problémů a proto pevně věřím, že tentokrát opět uspěji. ;-)

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Export fotek z iPhoto

Příspěvek od davidhavir » 18 bře 2014 16:36

Já osobně jsem vždy označil Událost/i a přes Soubor - Exportovat vybral jaké chci výstupní soubory mít a vyexportoval si je do složky se stejným názvem (Eventu). Exportoval jsem takto celou knihovnu a je tomu několik měsíců, co jsem si knihovnu znovu sestavoval a nenarazil jsem na žádný problém.

A jeden tip, pokud máte fotky ohvězdičkované, doporučuji je skrze Dynamická alba hromadně otagovat číslem - jedna hvězdička - tag "1". Podobný postup pak lze provézt i u Faces, ale to je jen takové polovičaté řešení. Hvězdičky ani Faces se do metadat fotky totiž standartně neuloží.

Ty duplikáty a různé verze jedné fotky by měly být všechny obsaženy kdesi ve struktuře Knihovny iPhoto, tedy pokud smažete ji, zbavíte se všeho. Snad se nemýlím.
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Export fotek z iPhoto

Příspěvek od lulu » 18 bře 2014 18:08

http://www.iphototodisk.com
vyzkouseno, funguje spolehlive

Odpovědět