Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od lulu » 25 kvě 2016 09:02

Rozhodl jsem se z kapacitnich duvodu zrusit na iPhone iCloud Photo library. I pres nastavenou optimalizaci stale zustavali v telefonu fotografie a videa v originalni velikosti a misto se zacalo uzit.

- deaktivoval jsem v nastavenich icloud photo library, potvrdil odstranit vsechny fotografie v zarizeni (optimalizovane)
- po dvou dnech stale nebyly fotografie smazany a v knihovne strasilo vice jak 8000 "nahledu". ICloud photo library byla deaktivovana, na ostatnich zarizenich stale v provozu
- hard reset telefonu, nahledy stale strasi v knihovne. Kontrola, zda iCloud Photo Library je skutecne deaktivovana, ano, je. I Photostream a pro jistotu vse, co jde v nastavenich vypnout.
- pripojit iPhone k Macu a pomoci Image Capture smazat nahledy - kupodivu to slo (pri aktivni iCloud Photo Library toto system neumoznuje)

Knihovna na iPhone cista jak slovo bozi, kose, alba vse prazdne. Hura, konecne

Pred aktivaci photostreamu jsem pockal radeji jeste den, aby se neco nepokazilo, radeji jeste jeden hard reset.

..no a pak, pak uz v nastavenich stacilo jen se uklepnout a misto photostreamu znovu aktivovat iCloud Photo Library a SUPER DUPER ZKURVENA APPLE SLUZBA SMAZALA KOMPLETNE KNIHOVNY NA VSECH ZARIZENICH.

Nastesti zafungoval Photostream2Folder, takze jsem neprisel o vsechny fotografie. Moc peknej pohled, kdyz vam mizi postupne vsechny vzpominky pred ocima. APPLE JDI DO PRDELE!

ps. Omlouvam se za expresivni vyrazy, ale tohle nejde nazvat jinak
Naposledy upravil(a) lulu dne 25 kvě 2016 10:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od Honza.Mac » 25 kvě 2016 09:17

Cituji : "...no a pak, pak uz v nastavenich stacilo jen se uklepnout a misto photostreamu znovu aktivovat iCloud Photo Library ..."
Řvěte tu akorát SÁM na SEBE !!!
Vy jděte DO ****** a ne Apple !!! Je jasné že se služba Apple zachovala korektně a že chyba, chyba byla "mezi židlí a klávesnicí".
Takže než se pustíte do takového procesu, lépe a pomalu potvrzujte to co chcete !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od lulu » 25 kvě 2016 09:50

Prdlacky Blazkova. Nejdriv ctete, potom piste, nez ze sebe zacnete delat hulvata.

I kdybych nakrasne chtel znovu aktivovat iCloud Photo Library, tak standardni vysledek je, ze se do prazdne knihovny zacnou kopirovat fotky z cloudu. Tak, jak se to v minulosti delo uz nekolikrat.

Takto se chovaji vsechny sychronizacni sluzby. Predstava, ze kdyz odinstaluji treba dropbox, smaznu ho z disku a po opetovne instalaci a nastaveni synchronizacni slozky mi SMAZE VSECHNO NA VSECH ZARIZENICH BEZ MOZNOSTI OBNOVY je mozna pouze ve vlhkych snech prihratych Jobsovych pohrobku.

Dali
Příspěvky: 393
Registrován: 23 říj 2012 09:07

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od Dali » 25 kvě 2016 09:58

lulu píše:.... standardni vysledek je, ze se do prazdne knihovny zacnou kopirovat fotky z cloudu. Tak, jak se to v minulosti delo uz nekolikrat....

Souhlas, takto by se měla synchronizační služba chovat a ne mazat. Naštěstí tyto "vymoženosti" nepoužívám a když čtu veškeré problémy, tak jsem rád...

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od mberdych » 25 kvě 2016 10:07

Jo, používá se to skvěle, ale jak něco nejde, tak nastává peklo.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od Alisczech » 02 čer 2016 04:02

lulu píše:Rozhodl jsem se z kapacitnich duvodu zrusit na iPhone iCloud Photo library. I pres nastavenou optimalizaci stale zustavali v telefonu fotografie a videa v originalni velikosti a misto se zacalo uzit.

- deaktivoval jsem v nastavenich icloud photo library, potvrdil odstranit vsechny fotografie v zarizeni (optimalizovane)
- po dvou dnech stale nebyly fotografie smazany a v knihovne strasilo vice jak 8000 "nahledu". ICloud photo library byla deaktivovana, na ostatnich zarizenich stale v provozu
- hard reset telefonu, nahledy stale strasi v knihovne. Kontrola, zda iCloud Photo Library je skutecne deaktivovana, ano, je. I Photostream a pro jistotu vse, co jde v nastavenich vypnout.
- pripojit iPhone k Macu a pomoci Image Capture smazat nahledy - kupodivu to slo (pri aktivni iCloud Photo Library toto system neumoznuje)

Knihovna na iPhone cista jak slovo bozi, kose, alba vse prazdne. Hura, konecne

Pred aktivaci photostreamu jsem pockal radeji jeste den, aby se neco nepokazilo, radeji jeste jeden hard reset.

..no a pak, pak uz v nastavenich stacilo jen se uklepnout a misto photostreamu znovu aktivovat iCloud Photo Library a SUPER DUPER ZKURVENA APPLE SLUZBA SMAZALA KOMPLETNE KNIHOVNY NA VSECH ZARIZENICH.

Nastesti zafungoval Photostream2Folder, takze jsem neprisel o vsechny fotografie. Moc peknej pohled, kdyz vam mizi postupne vsechny vzpominky pred ocima. APPLE JDI DO PRDELE!

ps. Omlouvam se za expresivni vyrazy, ale tohle nejde nazvat jinak

Ono to jde nazvat jinak. Jde o klasickou ukázku nepochopení služby jako takové. Chápu, že člověka naštve, když zařízení nezareaguje tak, jak bych čekal a hned, ale z popisu je zřejmé, že systém udělal přesně to, na co je stvořen. Když uživatel ručně smaže fotky, tak to dělá proto, aby uvolnil místo a to na všech zařízeních. Smazané fotky skončí na 30 dní v koši, takže ani ta tragedie se nekoná. Jen to chce příště trochu víc rozvahy, než člověk začne tapat
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od lulu » 02 čer 2016 07:22

Dovolim si nesouhlasit.
Pokud deaktivuji icloud photo knihovnu, system se pta, zda chci fotky PONECHAT nebo ODSTRANIT. Zadal jsem tedy ODSTRANIT, ale i po dvou dnech fragmenty offline knihovny (NE CELA) strasily v zarizeni. iCloud knihovna byla v tu dobu DEAKTIVOVANA.

Jelikoz se neslo nijak fragmentu zbavit (a rucne promazavat vice jak 8000 fotek neberu), byla nasnade obava, ZE POKUD ZNOVU AKTIVUJI KNIHOVNU CI JEN PHOTOSTREAM, VE FOTKACH NA VSECH ZARIZENICH ZAVLADNE TOTALNI BORDEL.

Jako nejlepsi moznost se proto jevilo pripojit iPhone k Macu a pomoci systemove Apple Image Capture - pokud to pujde - smazat zbytky knihovny, ktere zde nepochopitelne zustaly po jejim vypnuti.

Image Capture pri aktivovane icloud knihovne z pochopitelnych duvodu MAZANI FOTEK NEUMOZNUJE.

Pri DEAKTIVOVANE icloud knihovne to vsak bohudiky bylo mozne - byl to jediny zpusob, jak se zbavit cucku optimalizovane knihovny v iPhone.

Pri deaktivaci icloud knihovny se samozrejme ZADNE FOTOGRAFIE DO KOSE NEPRESOUVAJI.

STANDARDNI/OCEKAVANE CHOVANI SLUZBY:
- pri deaktivaci a potvrzeni smazani vsech fotografii smaze vsechny fotografie a ne pouze jejich cast
- fotografie neni potreba jakymkoliv dalsim zpusobem ze zarizeni cistit
- pri inicializaci nad prazdnou knihovnou tuto bere skutecne jako prazdnou a nikoliv jako vychozi novy stav
- pri pokusu o zmenu treba 200 a vice souboru naraz vyskoci varovne okno, zda skutecne operaci provest
- soubory odstranene na ostatnich zarizenich vlastni synchronizaci je mozne obnovit po dobu x dni

CHOVANI APPLE:
- potvrzene odstraneni vsech fotografii pri deaktivaci icloud photo knihovny nesmaze vsechny fotografie, ale pouze jejich cast. Zbytek neni mozne ze zarizeni jakkoliv pohodlne vymazat
- pri vycisteni pozustatku knihovny externi Apple utilitou a opetovne aktivaci knihovny ma toto za nasledek smazani vsech fotografii na vsech zarizenich A TO VCETNE KOSE
- toto destruktivni a nestandardni chovani NENI MOZNE JAKKOLIV OVLIVNIT CI VRATIT.
- OBNOVA SOUBORU NEEXISTUJE

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od Alisczech » 12 čer 2016 14:35

No upřímně si myslím, že běžný uživatel by spíš zavolal na technickou podporu Applu a požádal o pomoc místo aby vymýšlel komplikovaný systém a přidělával si starosti, ale budiž. Uzavřeme to tedy s ponaučením, že pokud po deaktivaci knihovny zůstanou nějaké fotky v telefonu, že by ty pořízené telefonem?, tak tudy cesta opravdu nevede
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od lulu » 12 čer 2016 19:40

Netuším, který uživatel by volal na podporu jen proto, že mu systém nesmazal všechny fotografie, když měl. Osobně doufám, že jich není mnoho. Většina by ty fotky mazala po událostech ručně v ios (nejednalo se ani zdaleka o fotografie vyfocené pouze iPhone). Výsledek by však byl se vší pravděpodobností identický

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od MICKI2701000 » 13 čer 2016 09:37

Ruku na srdce ja si tez myslim ze to neni vychytane, napr. se mi nepodarilo jeslti an icloudu sou vsechny fotky v plnem rozliseny vsechny najednou ulozit do pocitace a nechat je pak smazat, ale to je jina vec, v tomhle se mi Android vice libil prislo mi to lepe kontrolovatelne.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

okubis
Příspěvky: 29
Registrován: 04 kvě 2015 15:27
Bydliště: Přerov

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od okubis » 04 srp 2016 22:51

Dobrý den prosím o radu ...

nebudu zakládat nové vlákno s podobným problémem ..


Používám mac, ipad , iphone 4 ( 8gb, iOS 7.1.2. - bude nový za cca 2-3 měsíce..)
Ipad - knihovna fotografií na iCloudu / Optimalizovat úložiště ipadu

Po přečtení diskuze nejsem moc moudrý a řeším následný problém:
Potřebuji na iphone vypnou icloud synchronizaci fotek (kvůli místu )
Na ostatních zařízeních nechat..

Dotaz zní :
1 . Stačí vypnout na IP: Nastavení / Icloud / Fotografie - Můj Fotostream a Sdílení fotografií ?
systém oznámí že budou fotografie smazány - opravdu jen z IP ? na Icloudu a v ostatních zařízeních zůstanou ?
nebo vypnout v Nastavení / Obrázky a Fotoaparát - Můj Fotostream a Sdílení fotografií ?
2. V případě nově pořízených fotografií je budu ručně importovat do Icloudu ( MAC a Ipad ) přes import ITunes na Mac ?
3. v momentě kdy pořídím nový IP - a nastavím icloud a synchronizaci fotek - nedojde k odstranění fotek z icloudu ale dojde jejich import do IP ?

děkuji za radu a info.. nerad bych přišel o fotky..

Olda
Macbook pro 13,3 retina ( late 2014 )
iPad AIR2, 16gb
iPhone 7, 128gb
iPhone 4, 8gb

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple iCloud Photo Library - jak prijit o snadno o fotky

Příspěvek od Alisczech » 14 srp 2016 22:39

okubis píše: Dotaz zní :
1 . Stačí vypnout na IP: Nastavení / Icloud / Fotografie - Můj Fotostream a Sdílení fotografií ?
systém oznámí že budou fotografie smazány - opravdu jen z IP ? na Icloudu a v ostatních zařízeních zůstanou ?
nebo vypnout v Nastavení / Obrázky a Fotoaparát - Můj Fotostream a Sdílení fotografií ?
2. V případě nově pořízených fotografií je budu ručně importovat do Icloudu ( MAC a Ipad ) přes import ITunes na Mac ?
3. v momentě kdy pořídím nový IP - a nastavím icloud a synchronizaci fotek - nedojde k odstranění fotek z icloudu ale dojde jejich import do IP ?

děkuji za radu a info.. nerad bych přišel o fotky..

Olda
1: Ano, staci povypinat v nastaveni iCloudu. Ne, treba fotografie z Fotostreamu se smazou na vsech zarizenich, do kterych se zasynchronizovali.
2: Nejlepe importovat pres kabel primo do nejakeho SW - takze Photos.app
3: Dojde ke slouceni
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Odpovědět