App "Fotky" - nestandartni chovani - jak na reset

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
DavaZL
Příspěvky: 12
Registrován: 07 čer 2017 21:16

App "Fotky" - nestandartni chovani - jak na reset

Příspěvek od DavaZL » 17 říj 2017 23:15

Po prechodu na High Sierra (cista instalace + obnoveni dat a nastaveni ze zalohy) se chova app Fotky divne:
- pri kazdem spusteni se objevuje spousteci plocha "Co je ve Fotkach noveho?" Kliknu na "Zaciname" a uz zacinam min 80x 8-)
- uz asi 2x se mi stalo, ze pri zavreni vyskoci hlaska, ze knihovna se ukoncuje, ale po 3 hodkach ji musim stejne killnout

Je toho asi i vic, ale otazka zni: "Da se nejak obnovit nastaveni, preinstalovat appku Fotky, nebo s tim neco udelat?" Jine problemy se Sierrou nemam. Cash jsem uz vymazat zkousel, ale startovaci plocha je tu stale. Beru, ze kdyz ma knihovna "21 283 fotografií, 670 videí", tak ma app narok na pomaly chod a delsi proces na hledani "lidi", ale mam pocit, ze Fotky nejedou jak maji.

DavaZL
Příspěvky: 12
Registrován: 07 čer 2017 21:16

Re: App "Fotky" - nestandartni chovani - jak na reset

Příspěvek od DavaZL » 25 říj 2017 21:55

Tak jsem to nevydrzel a udelal jsem jeste jednou cistou instalaci iOS Sierra. Spousta veci, vcetne zamrzani systemu, je pryc. I Fotky jedou bezva. Jen me stve, ze se neustale zobrazuje pri startu Fotek uvodni obrazovka "Zaciname". To se neda nikde VYPNOUT!?
Snímek obrazovky 2017-10-25 v 22.50.27.png

DavaZL
Příspěvky: 12
Registrován: 07 čer 2017 21:16

Re: App "Fotky" - nestandartni chovani - jak na reset

Příspěvek od DavaZL » 25 říj 2017 22:01

A odpovim si saaam :) ANO, jde to... Najel jsem na Fotky/Predvolby/Obecne a zjistil jsem, ze z nejakeho me neznameho duvodu nemam odkliknout volbu "Pouzit jako systemovou knihovnu fotografii". Po zakliknuti teto volby a vypnuti a zapnuti app Fotky to zmizelo! 8-)

Tabajda
Příspěvky: 7
Registrován: 14 lis 2017 17:30

Re: App "Fotky" - nestandartni chovani - jak na reset

Příspěvek od Tabajda » 19 lis 2017 16:38

Mám podobný problém, u appky Fotky mám neustále odesílání cca 2600 fotek, už skoro týden, nic se neděje a ani fotky se na iCloud neodesílají, nepomáha ani restart, vypnutí a zapnutí fotek. Jinak těch 2600 fotek na cloudu a ostatnínch zařízeních ještě nejsou.. Z iMacu se prostě neodesílají.. Nemáte nekdo radu jak resetnout, nebo preistalovat, či jinak proštouchnout appku fotky na iMacu?
Díky za rady..

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: App "Fotky" - nestandartni chovani - jak na reset

Příspěvek od Alisczech » 19 lis 2017 22:07

Pro oba dva bych doporučil kontrolu a opravu knihovny. Přidržte CMD+Alt a spusťte Fotky. Objeví se dialog s opravou. Většinou to pomůže
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
Mr Daniel
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2013 12:03
Bydliště: Praha

Re: App "Fotky" - nestandartni chovani - jak na reset

Příspěvek od Mr Daniel » 22 led 2018 10:20

Zdravím všechny, nechci zbytečně zakládat nové vlákno tak se ptám zde.

Jelikož mám v Macu ssd 128 gb na systém a 500 gb hdd misto mechaniky na data, nechci mit knihovnu fotek zbytecne ulozenou na to ssd kor kdyz uz ted ma skoro 20 gb...

Takze kdyz jsem zjistil ze to lze, presunul jsem soubor knihovna fotografii na vedlejsi hdd nastavil jsem v app fotografie jinou knihovnu, nastavil jsem ji i jako vychozi kvuli oknu zaciname atd. Vse funguje jak ma.

Jedine co se deje a lehce me to vytaci je to, ze kdyz si rozkliknu jablko/o tomto macu/uloziste tak vidim 2 hdd, to sdd (128gb) a hdd (500gb). A fotky zabiraji 20 gb na tom ssd :shock: :shock: :shock:
Na tom hdd je videt video 12gb a obrazky 8gb takze to tam evidentne je taky ale proc je to kurna na tom ssd se systemem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kdyz jsem to projizdel ve Finderu tak jsem nikde nic takoveho nenasel ...

Setkal jste se s tim nekdo ?
Mr Daniel

Apple iPhone 6
Apple iPad 2
MacBook Pro 2012 13 i5

Uživatelský avatar
Mr Daniel
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2013 12:03
Bydliště: Praha

Re: App "Fotky" - nestandartni chovani - jak na reset

Příspěvek od Mr Daniel » 22 led 2018 16:39

A tedka jsem jeste prisel na to, ze veci ohledne GarageBandu zabiraji pul Gb a to ani nemam GarageBand nainstalovaný :D
Mr Daniel

Apple iPhone 6
Apple iPad 2
MacBook Pro 2012 13 i5

Odpovědět