Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od MichalMarsi » 25 pro 2017 20:02

Ahoj,

jdou vymazat fotky z iPhone, ale tak aby zůstaly na iCloud ve fotkách? Pořídil jsem si Maca a chci využívat iCloud pro zálohy všeho, vč přesunu prac věcí z Google Drive.

Nebo to lze řešit tak, že fotky přesunu z iCloudu z Fotek do iCloud drive a tím vlastně budou mimo mazání v telefonu?

Mám i spoustu jiných fotek na hard disku, a když je budu chtít zálohovat na iCloudu tak je mám nahodit do Fotek a nebo do iCloud drive?

Děkuji,

Michal

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od Honza.Mac » 25 pro 2017 22:50

Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od MichalMarsi » 26 pro 2017 17:31

Ok to už jsem četl. Ale neřeší to můj dotaz, zda lze mít zapnutou Knihovnu fotografií na iPhone a fotky se mi synchronizovali na iCloud v sekci Fotografie a následně vymazat fotky z iPhone se zapnutou Knihovnou, ale tak aby zůstaly na iCloud. Jestli to chápu správně a nikde o tom není zmínka, že to jde, tak to nejde?

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od nunasjiri » 26 pro 2017 18:08

Nejde to mit jen nekde, bud vsude nebo nikde. Osobne to resim sdilenejma fotkama, muzes pridat az 1.000 fotek denne a hlavne NEZABIRA to zadny misto ( cloud). Oni se tim moc nechlubi protoze z toho nic nemaji. Jo a pak si to zalohuju na ext disk.


Sent from my iPhone using Tapatalk

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od MichalMarsi » 26 pro 2017 20:03

V tom případě, by šlo fotky stáhnout z iCloud z Fotek a dat je na iCloud drive? Mimo knihovnu a v tom případě budou mimo dosah mazání fotk v Knihovně?

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od nunasjiri » 26 pro 2017 22:18

To me nenapadlo, teoreticky by to slo, byl by to vopruz, a zralo by ti to prostor . Jeste mi napada ze ja kdyz prijdu na domaci sit tak mam nastaveni automaticke stahovani na Google fotos, tam se mi stahnou vsechny fotky, takova zaloha. Pak muzu smazat z founu a mam to na Google photo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 09:19

No já si klidně zaplatím místo na iCloud resp mám 200Gb. Chtěl jsem mít vše uložené u Apple když už od nich mám stroje. Ale docela i bojuju s tím,že na Google Disk mám uložené pracovní věci v text souborech, které mi jdou online otevřít a pracovat v nich a na iCloudu je neotevřu ani náhodou, ani v Mac, když stáhnu apky. Nějak si teď říkám jestli nezůstat u Google se vším na Cloudu a budu mít klid.

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 10:37

No ale co to udělat tak, že fotky stáhnu do Mac nebo Harddisk z iCLoudu, pak je z tel vymažu a tím se vymažou i z iCloudu z Fotek a pak je tam zpět natáhnu. Pak si je z Macu nebo HD smažu a nebudou mi zabírat místo ani na Mac,HD ani iPhone ale zůstanou mi přístupné na iCloud v knihovně fotografií?

nunasjiri
Příspěvky: 121
Registrován: 07 lis 2016 21:26

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od nunasjiri » 27 pro 2017 10:53

Nejde je mit bud ve founu nebo na cloudu


Sent from my iPhone using Tapatalk

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 11:00

No podle mě záleží odkud ji na iCLoud dáš ne? To že fotku stáhnu z mobilu, v mobilu ji vymažu, pak tu staženou dám z Macu do Fotek na iCloud, tak se mi do mobilu nestáhne přeci. Pak ji z Macu smažu a mám fotku jen na iCloud ve Fotkácj jak potřebuji aby mi nikde nezabírala místo. Právě jsem to tak udělal a je to ok.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ra3662 » 27 pro 2017 11:22

Neduplikuje se nám to trošku?
viewtopic.php?f=4&t=28330#p156783

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 11:28

Shodou okolností, můj dotaz na vlákno na koteré narážíte iCloud x Google byl spíš směrován na Google Drive x iCloud Drive. Zde jsem rozebíral jen ty fotky ale spíš ve vztahu iPhone x iCloud ale ne iCloud x uložená fotka v Macu na HD nebo externím HD.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ra3662 » 27 pro 2017 12:03

MichalMarsi píše:Shodou okolností, můj dotaz na vlákno na koteré narážíte iCloud x Google byl spíš směrován na Google Drive x iCloud Drive. Zde jsem rozebíral jen ty fotky ale spíš ve vztahu iPhone x iCloud ale ne iCloud x uložená fotka v Macu na HD nebo externím HD.
Já nenarážím na nic.
Snažím se pouze říci že iCloud je synchronizace mezi zařízeními.
Co udělám na jednom zařízení se mi udělá všude.
Tj. když fotku smažu tak ji nemám nikde. Když fotku nahraji tak ji mám fšude.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od SteveJSF » 27 pro 2017 17:46

@MichalMarsi:
Ty v tom máš pěkný hokej. Měl by sis trošku srovnat v hlavě to, co je to iCloud a k čemu je to dobré. A neplácat blbosti jako že něco v tom iCloudu nejde otevřít. Jinak pokud jsi do teď fungoval na Googlu, pak v tom klidně pokračuj, není v tom žádný problém.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od Alisczech » 30 pro 2017 19:03

iCloud je synchornizační služba a ne odkladiště dat. Apple celou službu navrhl tak, abyste mohli mít všude, všechno a nemuseli ručně říkat co kde má a kde nemá být. Díky tomu můžete vzít kdykoli do ruky jakékoli své zařízení a máte JISTOTU, že tam jsou všechna data. Různou kapacitu zařízení řeší Apple za vás optimalizací úložiště.

To co chcete nejde, protože by to rozbilo popsanou logiku
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

ell.nell
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2018 14:35

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ell.nell » 12 úno 2018 22:07

Já se nějak marně snažím přijít na jednu věc. Koukal jsem i na webináře, ale.... Mám aplikaci Fotky do ní pustím fotky z Cloudu, ale pořád nechápu, jak celý Cloud zálohovat? Tak, abych ho mohl případně vypráznit, pokud bude plné úložiště. Jde mi o to, jak si odzálohovat Cloud do složky na disku. A pak v klidu snazat iPhone. Jen abych ty fotky měl někde v plné kvalitě.

Ještě jedna věc. Pokud připojím telefon kabelem k Macu a mám nastaveno optimalizování úložiště, tak z telefonu originály v plné palbě logicky nestahuju, ne?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ra3662 » 12 úno 2018 22:15

A co z iColudu export?

ell.nell
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2018 14:35

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ell.nell » 12 úno 2018 23:04

Tak pokud mam optimalizovane uloziste, pripojim kabel k Macu, stahnu z iPhonu fotky v plne kvalite co je na Cloudu? Protoze pokud ne, tak se ptam, jak si odzalohovat Cloud. Vcera jsem si nastavil fotky z Cloudu do aplikace fotky. Fotky jsem pro jistotu odzalohoval pres Synology. Polozim to tedy jinak. Jak mam dosahnout toho, at mi zustanou fotky v aplikaci Foto i po smazani z cloudu? Proste chci dosahnout toho, at mam fotky v knihovne fotografii nehlede na to, co delam s cloudem.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ra3662 » 13 úno 2018 05:26

Založit druhou knihovnu a tam si fotky přesunout.
Původní knihovnu nechat a tam se zase budou uchovávat nově nafocené pro další zálohu.

ell.nell
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2018 14:35

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ell.nell » 13 úno 2018 09:25

Omlouvám se, ale jsem z toho jelen. Dlouhá léta jsem jel na Windows, Mac mě ohromil, takže jsem MacLama. Poprosil bych o trpělivost. Jak si jednou něco ujasním, už jsem ok.

1. Pokud připojím iPhone k Macu, v iPhone mám nastavené optimalizování úložiště, stáhnu do telefonu přes kabel a USB plnou kvalitu fotek?

2: Mohu pracovat s dvěma knihovnama zároveň?

Omlouvám se, ale mně to přijde strašně složité. Já si prostě chci jen stáhnout plnohodnotný obsah Cloudu. To nejde něco jako mít adresář fotek v MAcu jako u Dropboxu? A odtud si libovolně kopírovat a mazat?

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ra3662 » 13 úno 2018 09:55

Buď si nerozumíme, nebo pleteme jabka z hruškama.

Služba iCloud je určena k synchronizaci fotek mezi zařízeními.

Za prvé, proč připojuji iPhone k MACu pro stažení fotek? VŽDYŤ UŽ JE MÁM PŘECE NA CLOUDU!!!
Pokud mám někde zaplé optimalizované uložiště (nevím nemám doměnka) tak si org exportuji z iCloudu a dám kam potřebuji, třeba na externí disk do libovolné složkiy.

Pokud chci používat službu iCloud pro synchronizaci tak budu mít všude na všech zařízeních stejný obsah fotek.

Druhou knihovnu vytvořím tak že při spouštení Foto na OSX držím ALT (jsem teď na woknech) a vyberu si kde bude.

Fotky v druhé knihovně můžu jakkoli mazat. Jelikož systémová knihovna je synchronizováná z iCloudem fotky se mi do druhé knihovny nedostanou.
Buď poklepu na ikonu knihovny a ona se mi spustí, nebo při startu držím ALT a vyberu kterou chci.

Stačí takto

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od Mironet » 13 úno 2018 10:00

Apple zařízení obecně pracují s adresářovou strukturou co nejméně. Preferovaný postup pro běžného uživatele je: Chci se podívat na fotky –> otevřu aplikaci Fotky. Vnitřní strukturu aplikace a kam si to ukládá nemá uživatel řešit. Ve Windows je to většinou: Chci se podívat na fotky –> otevřu průzkumník –> vyhledám správnou složku –> otevřu fotku.

Ke konkrétním dotazům:
1) Při zapnuté optimalizaci nejsou fotky stažené v iPhonu; není tedy přes kabel co stahovat do počítače. Pokud bych chtěl zálohovat celou knihovnu fotek na HDD (což jednou za čas pro sichr dělám), udělal bych to tak, že na Macu otevřu Fotky, kde mám vypnutou optimalizaci, tzn. všechny fotky jsou fyzicky přítomné v Macu, označím cmd+a a všechny přetáhnu do nějaké složky. Také se dá zálohovat jen soubor Knihovna fotografií, kterou si Fotky vytváří. V ní jsou fotky i všechna doplňující data, která jste ve Fotkách vytvořil (alba, tagy, atd.)
2) Teoreticky snad ano, ale nebude to ani praktické, ani příjemné. Rozhodně to není preferovaný postup. Organizuje se přímo ve Fotkách, kde se dají vytvářet alba v rámci jedné knihovny.

ell.nell
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2018 14:35

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ell.nell » 13 úno 2018 10:21

Tak teď už tomu asi rozumím.

Fotky z aplikace Fotky si nakopíruju do nově vytvořeného adresáře, třeba na extérním disku. V Macu nesmím mít zapnutou optimalizaci. Pak si můžu v klidu promazat Cloud. A vytvořím si ještě jednu knihovnu fotografií, kam si naimportuji adresář zálohy. Prostě budu přepínat mezi knihovnou archív a Cloud.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od Mironet » 13 úno 2018 10:29

...pokud se Vám to chce takto dělat a myslíte, že není lepší platit si měsíčně za 200GB prostoru na iCloudu což je cena jednoho kafe, a také spolehlivější záloha než externí HDD.

ell.nell
Příspěvky: 9
Registrován: 06 led 2018 14:35

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od ell.nell » 13 úno 2018 10:39

Ale to přece není jen o ceně kafe. Prostě si budu chtít vymazat telefon od fotek, abych tam měl i místo, ale tím si přece smažu i Cloud, ne? Co mi bude platná záloha 200GB když mám telefon 64GB a i optimalizované fotky si vezmou.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Vymazat fotky z iPhone ale ne z iCloud

Příspěvek od Mironet » 13 úno 2018 11:55

Od toho je přece právě ta optimalizace. Na iCloudu mám fotek kolik chci, telefon si hospodaří s pamětí jak potřebuje. Optimalizace zabírá jen zlomek paměti.

V telefonu nic mazat manuálně nebudete, to si bude systém řídit sám podle toho, kolik volného místa lokálně zbývá.

Odpovědět