Záloha foto se zachováním "lidé"

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od ra3662 » 03 bře 2018 21:16

No snad problém popíšu dobře. Tatík si pracně v aplikaci "Fotky" třídí podle "lidé". Byli na nějém sraze a chtěl se pochlubit jak to má pěkné. Vybral si dané fotky ze své aplikace "Fotky" a dle jeho slov dal exportovat. Vybral flešku a uložil. Hurá na návštěvu.
Dorazil a hle, nebylo to podle jeho představ. Fleška daná do MBP. Fotky byly všechny, čas, místo a ja nevím co všechno. To čím se chtěl pochlubit ale chybělo.
Nepřeneslo se to hlavní. Chtěl kliknout na "Lidé" a ukázat fotky určité osoby. Bohužel nešlo to.
Poradí někdo jestli toto vůbec jde?

U něj doma všechno šlape jak má. Fotky si tam ale nijak netřídí do alb, vyhovuje mu to základní nastavení kde je seřazení podle času a místa.

Ď

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od Hajnejch » 04 bře 2018 02:01

Pokud překopíruje celou knihovnu Fotek tak se mu zahovají i "Lidé" ale pokud by chtěl jen vyexportovat z Fotek jen některé lidi tak si musí otevřít konkrétního člověka a pak Soubor-Vytvořit prezentaci a tu potom příkazem Soubor-Exportovat-Exportovat prezentaci si jí uloží na tu flešku a potom jí přehraje jakýmkoliv video playerem. Nevím jestli jde takto vytvořit víc nebo všechni Lidičky naráz nebo se musí po jednom. To už si vyzkoušejte sám.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od ra3662 » 04 bře 2018 09:11

Díky za info, asi ho nepotěším.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od Hajnejch » 04 bře 2018 10:39

Proč by jste ho nepotěšil? Vždyť jsem vám napsal postup jak to lze udělat? A když jede někam na návštěvu tak si vyexportuje jen ty lidi co tam budou nebo ty který ho zajímají. Určitě to nebudou desítky lidí spíš jednotky. A když budete šikovný tak mu na to uděláte vychytávku v Automatoru Mě to zabralo 15 minut a to jsem ještě musel přemýšlet jak to udělat. Tak vyexportování deseti lidí může zabrat tak 20 minut max. Taky samozřejmě záleží jak velkou knihovnu má a jak výkonný stroj. Ty časy jsou samozřejmě jen můj odhad.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od ra3662 » 04 bře 2018 12:55

No problém je v tom že chtěl fotky a nikoli video.
Je to už starší člověk a pokud něco chce a není to podle jeho představ tak to prostě není ono.
Představa byla, jak mi bylo vysvětleno:
vyberu si fotky které chci
provedu export
sejdu se s partiou a "Honza řekne ukaž ni fotky s "Hanou", atd., atd. . Je ta fotka je dobrá tu mi pošli na telefon a ty 3 taky.
Řeknu mu tedy o videu a uvidíme.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od Hajnejch » 06 bře 2018 17:34

Kolekce Lidé, zrovna tak jako Místa, je jen prezentace poskládáná systémem nebo ručně upravená, z ní nejde vytáhnout jednotlivá fotka. Ani na Macu kde je uložená knihovna natožpak v prezentaci vyexportované na jiný stroj. Poslat fotky někomu druhému jde jen přímo z alb v knihovně. Musíte ho naučit jiným kouskům. Ano pokud něco nejda jak si umanou tak chyba není v nich ale ten počítač je blbej že něco tak jednoduchýho ten krám neumí.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od ra3662 » 07 bře 2018 17:26

No tatík asi vycházel z manuálu k telefonu kde se dočetl:
"Fotky
Lidé
Aplikace Fotky vyhledává v knihovně fotografií tváře konkrétních osob a ty, které najde nejčastěji, ukládá do alba Lidé. K lidem, které aplikace Fotky najde, můžete přiřadit jména, přidat do alba osoby, které se objevují méně často, označit některé lidi jako oblíbené a zobrazit vzpomínky, které se týkají určitých lidí. Čím více fotografií vaše knihovna obsahuje, tím déle potrvá první prohledávání.

Poznámka: Prostřednictvím knihovny fotografií na iCloudu se album Lidé průběžně aktualizuje na všech vašich zařízeních se systémem iOS 11 nebo novějším a v počítačích Mac se systémem macOS High Sierra 10.13 nebo novějším. (Na všech zařízeních musíte být přihlášení pod stejným Apple ID.)"

Přesto se lidé nepřenášejí.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od MichalJ » 07 bře 2018 20:31

Ale to je přece něco úplně jiného. V posledním postu popisujete synchronizaci mezi několika zařízeníma kde jste přihlášený stejným účtem, v úvodním příspěvku píšete že to exportoval na flashku.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4636
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od ra3662 » 07 bře 2018 21:05

MichalJ píše:Ale to je přece něco úplně jiného. V posledním postu popisujete synchronizaci mezi několika zařízeníma kde jste přihlášený stejným účtem, v úvodním příspěvku píšete že to exportoval na flashku.
To já vím, píši z čeho asi vycházel. Co mi řekl to jsem napsal a část texxtu vložil z manuálu.
Jinak dopadlo to tak že si vyexportuje fotky z akce na flešku, nemá tam "lidé" a je spokojený. No stálo mě to bratru tři návštěvy s brbláním že je všechno na ho..., ale to se dá vydržet. Na to si člověk zvykne. A když bude mít chuť a náladu tak si udělá i video.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Záloha foto se zachováním "lidé"

Příspěvek od Mironet » 08 bře 2018 07:23

Řekněte mu, že před pár lety by musel fotit na film s kapacitou 32 snímků, který by si pak musel nechat vyvolat někde ve městě. Takoví lidi mám nejradši. Nejde to po mým -> technika je na ho*no. Taky to mám ve svým okolí i v rodině. Ochota zamyslet se nad problémem a vyřešit ho = 0. Nadávat je snadnější.
Přílohy
5c3a264a85c7c79d7a50e6092f6e3f5aa9064488d37318092f25f851a9cb4580.jpg

Odpovědět