Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Příspěvek od Jansulc » 15 dub 2018 14:02

Dobré odpoledne,

prosím o pomoc při sloučení fotek do jednoho programu. Aktuálně mám na MbA aplikaci iPhoto, kde je cca 1400 fotek. Zároveň jsem ale s novým OSx začal používat aplikaci Fotky, kde mám již 1500fotek a nyní bych rád přesunul/exportoval fotky z iPhota do Fotek a hledám k tomu správný postup, abych o žádné fotky nepřišel. Nevím, zdali se v aplikaci Fotky dá načíst knihovna z iPhota a fotky nějak uložit a následně opět použít původní knihovnu z Fotek. Nebo jestli Fotky umí sloučit tyto dvě knihovny? Nevím a prosím o radu či názor. Cílem tohoto kroku je, abych mohl dále využívat jenom aplikaci Fotky, ale abych měl k dispozici všechny fotky.

Děkuji předem za odpověď

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Příspěvek od tlacenka » 15 dub 2018 14:38

varianta a: vyexportovat vsechno z iphoto a naimportovat do photos
varianta B - ve finderu jit na /Pictures, tam je iphoto library
na tom prave tlacitko a show package contents
a tam je masters nebo originals a tam jsou vase fotky
vzhledem k tomu, ze nevime, kde a kam jste jak a co ukladal, bude jednodussi pustit iphoto, vyexportovat fotky do nejake lokace, pak vypnout iphoto, pak zapnout photos a importovat fotky z te lokace
samozrejme predtim pro jistotu vse vyzalohovat...

Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Re: Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Příspěvek od Jansulc » 15 dub 2018 15:53

Děkuji za odpověď,

zkusím tedy postup číslo 2. Jen ještě jeden dotaz. Pdal jste ať potom vypnu iPhoto... Máte na mysli nějaký postup jak jej v Macu deaktivovat nebo jej pouze vypnout? Dá se pak případně smazat ze systému?

Děkuji

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Příspěvek od tlacenka » 15 dub 2018 18:53

to jsem psal, protoze jste nedal vice informaci.
zkuste radeji postup c. 1 - je vice intuitivni
vypnutim jsem myslel "opravdu vypnout" a ne jenom zavrit okno (== iphoto nebezi == neni pustene na docku a neda se do nej prepnout pomoci cmd tab
vypina se jako vsechny aplikace na macu pomoci CMD Q (at nemusite honit mys)

a znova opakuji - zacnete radeji postupem cislo 1 :)

Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Re: Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Příspěvek od Jansulc » 15 dub 2018 19:51

Dobrý večer,

já jsem to popletl. Udělal jsem postup číslo 1 a teď už jen musím udělat místo na to, abych to importoval do Fotek, protože z toho iPhota jsem to vyexportoval na externí disk.

Každopádně mnohokrát děkuji za užitečnou radu

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Příspěvek od Alisczech » 25 dub 2018 06:45

Exportem a následným importem ztratíte nedestruktivnost úprav, které jste provedl. Existují programy na slučování knihoven. Postup je trochu pracnější, ale můžete zachovat 100% originály i úpravy
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Jansulc
Příspěvky: 37
Registrován: 08 pro 2016 02:16

Re: Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Příspěvek od Jansulc » 25 dub 2018 07:34

Dobrý den,

zatím jsem ve fázi, kdy jsem si všechny fotky vyexportoval na externí disk a teď bych je měl importoval do Fotek. Vaše poznámka mi přijde velice zajímavá, ale na druhou stranu mě napadá otázka, zdali je potřeba se zabývat ,,Vaším" složitějším postupem na slučování knihoven, když na fotkách žádné úpravy nebyly prováděny? Jedná se o fotky a o Mac mé tety, která jenom fotí a fotky hromadí a nic s nimi nedělá. Pro přehlednost jí to chci sloučit do Fotek a iPhoto smazat. Můžu tedy dokončit to, co jsem začal? Tím, že naimportuji všechny fotky do Fotek? Nebo byste raději doporučoval využít nějaký program na slučování knihoven? A pokud ano, mohl byste mi poradit s programem a případně i s postupem na slučování. Přece jenom se jedná o cca 1500 fotek v jedné knihovně a 1800 v druhé a nerad bych to pokazil, byť zálohy máme.

Děkuji za odpověď

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Sloučení knihoven iPhoto a Fotky

Příspěvek od tlacenka » 25 dub 2018 22:02

Dokončete to...

Odpovědět