Flickr - sync

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Orxion
Příspěvky: 133
Registrován: 31 črc 2012 11:55
Bydliště: Zlín

Flickr - sync

Příspěvek od Orxion » 03 srp 2018 15:43

zdravím, dá se nějak nastavit aby se fotky ukládali přímo na flickr místo icloud? Flick nabízí zdarma 1 TB (tera) na fotky tak proč to nevyužít? :)

předem dík za odpověď .)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Flickr - sync

Příspěvek od Jirka_S » 03 srp 2018 16:26

Flickr nepoužívám, ale měla-li by to být záloha, tak je jisté, že nedochází k nějaké kompresi a tedy mršení snímků? Zachovává si kompletní exif? A proč ne Google Fotky, kde je neomezený objem?
A na závěr: fotky ukládaly. #sorryjako 😉

edit: Tak už jsem si to našel, nahrává to bez úprav. Otázkou je, proč sdílet všechny fotky, nebo je tam možnost nastavit soukromí? Nevím a pátrat po tom nebudu. Zálohu řeším (mimo jiné) na OneDrive. Umožňuje nahrání pojmenovaných složek, což mně vyhovuje, jsem na to tak mnoho let zvyklý. 😊

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Flickr - sync

Příspěvek od MichalJ » 03 srp 2018 20:11

Soukromí jde u Flickru nastavit detailněji než třeba u Onedrive - dá se to dělat na úrovni fotky. Je tam několik levelů (soukromé, veřejné, rodina, kamarádi atd.)

Orxion
Příspěvky: 133
Registrován: 31 črc 2012 11:55
Bydliště: Zlín

Re: Flickr - sync

Příspěvek od Orxion » 04 srp 2018 07:57

Jirka .. samozřjemě že jde nastvit soukromí .. a ad google, mě to nabídlo jen 15 nebo kolik giga, proto jsem to neřešil

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: Flickr - sync

Příspěvek od SteveJSF » 04 srp 2018 08:53

Musíš na to mít Flickr appku, tak jí vyzkoušej. Přestaneš používat fotoknihovnu na iCloudu a můžeš to zkusit s Flickrem. Ono je takových míst víc, kde můžeš mít tera gratis, ale Flickr je přímo na fotky. Kdysi jsem s tím experimentoval, ale už je to dávno. Nastavení a vzhled byly trochu matoucí a aplikace pro Mac pořádně nefungovala, tak mě to odradilo.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Flickr - sync

Příspěvek od MichalJ » 04 srp 2018 12:47

Ta aplikace slouží čistě k uploadu. Na desktopu se dá exportovat přímo z Photos, mobilní aplikace umí uploadovat automaticky všechno. Veškeré další akce je lepší dělat přímo na webu.

Výhoda a zároveň nevýhoda oproti např. Onedrive je že je to specalizované čistě na fotky.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Flickr - sync

Příspěvek od Jirka_S » 04 srp 2018 17:24

Orxion píše:Jirka .. samozřjemě že jde nastvit soukromí .. a ad google, mě to nabídlo jen 15 nebo kolik giga, proto jsem to neřešil
Já ty Google Fotky nijak nepropaguju, ale s těmi 15 GB free to nemá nic společného: do rozlišení 16Mpix (iP tedy v pohodě) fotky nijak nekomprimují a poskytují zdarma neomezený prostor pro zálohu fotografií, ne dat, ale jen pro fotky, i ta appka není Disk, ale Fotky, tedy Google Fotky.

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Flickr - sync

Příspěvek od Alisczech » 09 srp 2018 14:20

Kromě iCloudu všechny ostatní služby vyžadují instalaci vlastní appky a její nastavení. Flickr není výjimkou
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

entycek
Příspěvky: 49
Registrován: 18 srp 2012 07:11

Re: Flickr - sync

Příspěvek od entycek » 04 lis 2020 14:55

Ahoj všem. Navážu na vlákno.
Řeším upload fotek z Photos do Flickr. Pokud to dělám v telefonu, tak dobrý, tam to jde exportovat, ale když jsem chtěl přímo z Photos v compu, tak jsem v nabídce sdílení Photos nenašel možnost exportu do Flickr ani v System Prererences.
Máte někdo tip?

Díky moc.

Odpovědět