Stránka 1 z 1

HEIF to JPG

Napsal: 18 bře 2019 15:01
od apple_cider
Ahoj,

Měl bych na vás obrovskou prosbu. Netušíte někdo jak převést foto z iphonu ve formátu HEIC do JPG aby to dokázal přežvýkat i počítač s windows. Háček je v tom že potřebuju aby zůstaly zachovány data pořízení fotografie. Jakmile totiž fotky vyexportuju do jpg v čemkoli, tak se mi přepíše datum pořízení fotografie na datum vytvoření fota ve formátu JPG.

Předem díky za jakýkoli nápad.

Re: HEIF to JPG

Napsal: 18 bře 2019 15:52
od mberdych
V nastavení - fotky je dole volba přenos mac a nebo PC, to by mělo ovlivnit výstupní formát při přenosu do PC. Další volba je upload na OneDrive, kde je v menu možnost zapnout JPG.

Re: HEIF to JPG

Napsal: 18 bře 2019 18:15
od Jirka_S
Nevěřím tomu, že by export přepsal exif.

Re: HEIF to JPG

Napsal: 18 bře 2019 21:59
od lipon
nejde podle mě o EXIF, ale data vytvoření souboru

Re: HEIF to JPG

Napsal: 18 bře 2019 22:23
od apple_cider
Přesně tak. jedná se mi o data vytvoření souboru. Nakonec jsem musel zvolit cestu uploadu do onedrive. Je to sice strasně špatné řešení, ale alespoň funkční. Pořád by mne ale zajímalo jestli je nějaká lepší cesta. Už jen kvuli tomu že bych chtěl exportovat fotky k cest které mám v photos a nahrát je do NASU. Přišel bych ale potom o data a čas pořízení snímku což mi celkem vadí.

Re: HEIF to JPG

Napsal: 19 bře 2019 09:37
od Gwaihir
čistě teoreticky si můžeš změnit datum před exportem na to požadované a poté ho změnit zpět.

Re: HEIF to JPG

Napsal: 19 bře 2019 10:45
od casey
@apple_cider: Řadit fotky podle data vytvoření souboru je cesta do pekel. Při nejbližší havárii disku se ti celý systém rozsype.

Osobně dávám na NAS rovnou HEIF, ale stejně je tam mám jenom jako zálohu, protože primární sdílené rodinné úložiště jsou Fotky Google. :-)

Re: HEIF to JPG

Napsal: 17 kvě 2019 12:35
od TomasH
Asi už radím pozdě, ale pokud to jsou W10 tak nainstalujte z Windows Store "Rozšíření pro video HEVC od výrobce zařízení". Fotku pak nemusíte převádět. Otevře se ve fotkách (přiznám se, že v jiných programech jsem nezkoušel). V tom storu je ještě jedno rošíření a je placené. V čem se liší netuším. Na fotky mi fungovalo toto bezplatné.

https://www.microsoft.com/cs-cz/p/hevc- ... verviewtab