DNG soubory na MacBook

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

DNG soubory na MacBook

Příspěvek od Snura63 » 20 říj 2019 08:32

Tak teď jsem se dostal, k přetahování souborů do aplikace fotky, ale soubory Adobe DNG se mi nechtějí zobrazit. To že je nepodporuje náhled ve Finder se dá obejít nějakou drobnou aplikací, ale existuje nějaký řešení, jak DNG soubory upravovat v aplikací fotky?

cinges
Příspěvky: 303
Registrován: 09 kvě 2017 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: DNG soubory na MacBook

Příspěvek od cinges » 20 říj 2019 08:47

DNG nie je fotka. Je to RAW subor - uplne to iste, ako nevyvolany film z fotaka. Fotky z tohto DNG suboru musis najprv vyvolat(vyexportovat), az potom ti to pojde pridat do fotiek. Sluzia k tomu programy lightroom, capture one, on1, atd.
www.cinges.net
MacBook Pro 16" 2022,iPad Pro 12.9 2018 256gb,iPhone 13,Apple Watch 6 44mm,Airpods Pro

Snura63
Příspěvky: 28
Registrován: 10 říj 2019 20:29

Re: DNG soubory na MacBook

Příspěvek od Snura63 » 20 říj 2019 09:11

To mi nemusíš vysvětlovat a zvláště ještě ne blbě. Aplikace fotky totiž raw soubory zobrazuje normálně a dají se v ní docela slušně upravovat. Zkrátka z pořízením nového foťáku tyhle molochy o kterých píšeš zatím nepotřebuji fotím do Raw a JPG a ty JPG z toho padat v takový kvalitě že RAW slouží jako záloha (Fujifilm X100F).Tyhle programy v nouzi je klidně nainstaluju.Ale jak říkám zatím mě apka fotky připadá jako dobrá.

Jinak k těm dng souborům. Hrabu se teď v v tom, místo abych lítal po venku z foťákem a zjistil jsem. Že mi to nezobrazuje jen několik nejstarších dng. I když ty byly převedeny v úplně stejným programu Lightrom 6. Takže těch pár fotek zkusím v něčem převést nejspíš do TIF jsou to stejně jen taký cviky na památku.Ale je stejně zajímavý, že třeba ApoloOne je zobrazit dokáže a Náhled už ne.

Odpovědět