Stránka 1 z 1

Úprava kolinearity

Napsal: 07 led 2021 09:25
od Jirka_S
Jdu si pro tip od zkušenějších - jaký nejjednodušší program použít pro občasnou úpravu kolinearity v Macu, případně v v iPhonu či iPadu?

Re: Úprava kolinearity

Napsal: 07 led 2021 14:00
od lipon
měl by to umět Zoner (bývala nějaká starší osekanější verze zdarma), umí to Dxo Perspective

používám stejnou funkci v DxO Photo Lab, ale to už je velký vercajk na komplexní úpravy RAWů a na občasné úpravy se asi neoplatí kupovat
(btw. na vyvolávání můžu jenom doporučit, jak umí poslední verze vyčistit šum, je neuvěřitelné)

Re: Úprava kolinearity

Napsal: 07 led 2021 14:23
od Jirka_S
Zoner vím, jen mě napadlo něco přímo pro Mac, takže díky.
Pro iOS asi nic takového nebude, že? Občas pošlu nějakou fotku přímo z mobilu a coby (dnes už bývalý) fotograf tyhle věci (vady) pochopitelně pořád vidím a uvítal bych, aby ode mě šlo něco víc profesionální. 😊

Re: Úprava kolinearity

Napsal: 07 led 2021 16:32
od Jirka_S
Měl bych další otázky:
- jak při procházení a prohlížení fotografií ve Fotkách a následném zobrazení jen jedné z nich docílit toho, abych měl dole vodorovnou řadu miniatur, kde můžu na další fotku přejít kláves se šipkami nebo přejížděním? Tady (třetí obrázek shora) https://support.apple.com/cs-cz/guide/p ... afa987/mac ta lišta je, já ji nemám.
- lze prohlížet knihovnu fotografií i jinou aplikací, aniž bych fotky někam exportoval apod.? Uvítal bych to třeba pro seřazení podle jiných kritérií, než mně nabízí nativní Fotky.

Re: Úprava kolinearity

Napsal: 08 led 2021 10:24
od MichalJ
1. view - show/hide thumbnails
2. v zásadě ano, ale není to úplně šikovné. Když na soubory knihovny dáte "show package content" ukážou se adresáře uvnitř. originální fotky jsou v adresáři "originals", ale to v jakých jsou podadresářích nemá úplně logiku. Takže když budete mít nějaký jiný soft který si dokáže oskenovat ten adresář (např. Corel Aftershot a jeho knihovna") mělo by to jít třídit i jinak.

Re: Úprava kolinearity

Napsal: 08 led 2021 18:01
od Jirka_S
@MichalJ: Díky, nechápu, jak jsem to mohl nevidět. :D

Re: Úprava kolinearity

Napsal: 04 úno 2021 13:07
od Alisczech
Na Macu třeba Pixelmator Pro. Na iPadu Affinity Photo