Kalendář sdílení či synchro

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Christian
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2016 17:36

Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od Christian » 10 úno 2016 17:49

Zdravím, mám Mac Pro- taková ta větší bedna, pak Macb. Air, iPad, iPhone a kubíčka- Cube. To co mne zajímá je zda dnes jde jinak než přes iCloud si přenést informace o schůzkách v kalendáři z jednoho do druhého zařízení. Svého času to šlo. Když jsem na schůzkách tak si to buď píšu do diáře- což je většinou a nebo letos jsem opět začal s iCal. No a tady mám problém. Venku na schůzkách si něco napíšu i na papír a zpátky doma to pak přepíšu do velkého Maca. A chtěl bych si jen ta data schůzek, časy atd přenést jak do telefonu, tak i do noťasu. Pokud to bez iCloudu nejde, či Googlu, tak raději zůstanu u toho pera a papíru. Díky
Christian

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od SharkeeCZ » 10 úno 2016 17:55

Jaká data? Jestli je jen o termíny schůzek, tak to zvládne kalendář samozřejmě.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Christian
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2016 17:36

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od Christian » 10 úno 2016 20:50

Představ si situaci. Jsem doma a do MacPro kalendáře si naplnuju schuzky na tyden. Fajn. Jdu ven a chci si to přetáhnout do noťasu- MacAir. - bez toho abych to musel přepisovat či používat iCloud. Dříve to šlo, ale teď ? ..:-)

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od MichalJ » 10 úno 2016 22:34

Proč nepoužijete icloud, který je přesně na tohle dělaný?

Christian
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2016 17:36

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od Christian » 10 úno 2016 23:23

řekněme, že obecně nemám v něj moc důvěry ohledně bezpečnosti.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od casey » 11 úno 2016 00:05

Já mám kalendáře synchronizované přes iCloud, Google i Office 365 a přijde mi to mnohem bezpečnější, než papír a tužka.
Ale tím ti samozřejmě nechci brát tvůj falešný pocit bezpečí :-)

Jandik
Příspěvky: 109
Registrován: 16 srp 2013 22:35

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od Jandik » 11 úno 2016 00:08

Tak pokud nemáte důvěru v iCloud, tak doma vlastní server treba MS Exchange :-) nebo jakykoliv CalDAV. Chapal bych, že nechcete do cloudu kopírovat dokumenty s citlivymi daty, ale kalendar...?

Christian
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2016 17:36

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od Christian » 12 úno 2016 16:56

Díky za odpo. Takže zůstanu v klidu u toho papíru a pera. Alespoň jsem to zkusil. :-)

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od Atrej » 12 úno 2016 18:33

Stačí tu událost z kalendáře přetáhnout třeba na plochu klasickým Drag and drop a vytvoří se soubor s tou událostí a ten prekopírovat do jiného Macu a tam jen spustit.
aa

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od SharkeeCZ » 12 úno 2016 18:40

Na to je Gmail jak dělaný
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

marek.l
Příspěvky: 209
Registrován: 30 črc 2012 18:09
Bydliště: Příbram

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od marek.l » 14 úno 2016 12:18

Tohle už jsou paranoidní stavy - bát se synchronizovat kalendář přes iCloud, ale je to každého volba.
Mě se právě na iCloudu líbí , že je mi naprosto jedno co vezmu do ruky, zda to je MacBook, iPhone nebo iPad - vždy mám ve všech zařízeních aktuální data schůzek, kontaktů, připomínek atd. a to jen díky iCloudu. A se synchronizací nemám nejmenší problém. Vše funguje 100%.
iPhone 13 Pro
iPad Pro 12,9" M1
MacBook Pro M1 Max 14" 32GB RAM, 1 TB SSD
Apple Watch 5
Apple TV 4K 2021
NAS Synology DS214+

mike-biker
Příspěvky: 396
Registrován: 09 lis 2014 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od mike-biker » 14 úno 2016 12:38

Ideální je pro každého to, v co má důvěru. Pokud samozřejmě někdo dělá v teroristické organizaci, či pašuje drogy, nebo zbraně, pak iCloud není asi OK. Pokud je to normální člověk a do kalendáře si píše události typu: Ve středu 16:00 vojet Máňu, pak v tom nevidím problém. :lol:
Já sám tam mám dost důvěrná data a iCloudu se nebojím. 8-)
iPhone 13 Pro 256GB Graphite.
iPhone 13 Mini 128GB as reserve.

Josefhab
Příspěvky: 16
Registrován: 16 dub 2015 20:23

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od Josefhab » 15 úno 2016 10:06

Nevím školy nemám, ale pokud se chcete vyhnout z bezpečnostních důvodů i Cloudu a hledáte něco jiného tak je to blbost. Google a myslím, že i ostatní možnosti jsou také Cloudové. Používáme ICloud ve firmě a ničeho se nebojíme. Proč? Cloudové řešení používají banky a jiné podobně instituce.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od casey » 15 úno 2016 12:50

:-) Tohle je myslím mimo diskuzi. Někteří lidi mají svou představu o bezpeční a soukromí a nedají si ji ničím vzít. A já jsem časem zjistil, že vlastně ani není důvod se někoho snažit přesvědčit.
Dokonce existuje i docela široká základna lidí, kteří jsou hrdí na to, že nejsou na Facebooku a myslí si, že tím pádem jsou v bezpečí a Facebook o nich nic neví :-)

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od vztekloun » 05 led 2019 01:03

casey píše:
11 úno 2016 00:05
Já mám kalendáře synchronizované přes iCloud, Google i Office 365 a přijde mi to mnohem bezpečnější, než papír a tužka.
Ale tím ti samozřejmě nechci brát tvůj falešný pocit bezpečí :-)
Ahoj, můžu tě poprosit o názor, co je ze tvé zkušenosti nejlepší řešení pro kalendář a kontakty? Případně nějaké známé problémy? Řeším, že po letech zruším Office 365 a přejdu s firemními účty ke Google na G-Suite. Důvodů je více, jako třeba že používáme aplikace, které se umí synchronizovat s kalendářem, ale téměř vždy jen s Google kalendářem achtěli bysme to napojení používat. S exchange to umí jen jedna a ještě jednosměrně. Navíc mi stále dokola zlobí synchronizace narozenin u kontaktů z Exchange na iOS a mac OS zařízení (známý problém s posunem o jeden den který řeší MS od roku 2012). Bohužel ve firmě jedeme Mac + Win = což znamená problém ohledně aplikace MS Outlook Windows, která neumí synchronizaci Google kalendáře a kontaktů (umí neoficiálně přes různé pluginy, ale zlobí to). Zkoušel jsem i jiné klienty, ale nic moc. Navíc mi přijde, že Google kontakty také nejsou výhra. Poznámky u kontaktu nedrží formát, obrázky se načítají celé a ne jen ta část z "kruhu", navíc na iOS nefunguje Push synchronizace. Apple nabízí spoň iCloud klienta pro windows pro MS Outlook, ale je to taky taková zpatlanina, která se synchronizuje podle nálady. Díky

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od casey » 05 led 2019 01:36

Názorů a zkušeností tu bude určitě spousta :-) Já osobně prodávám jak G Suite, tak Office 365. Dřív jsem preferovat G Suite, ale postupem času se stále více přesouvám k Office 365.

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od vztekloun » 05 led 2019 01:43

A důvody? aspoň dva tři prosím:-) Ať neudělám botu a nevracím se za rok zpět k Exchange

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od casey » 05 led 2019 12:19

Microsoft se více hodí do prostředí větší firmy. Pokud používáš Outlook, tak kalendáře jsou přímo v "nativním" prostředí bez nějakých dalších pluginů. Prostě fungují perfektně - synchronizace, sdílení, práva - rezervace zasedaček, spolupráce lidí, přístup asistentek.
Telefon si zvládne nastavit každý sám - prostě jenom zadá jméno a heslo. I v iPhone je možné používat Outlook.
V telefonu máš automaticky přístup ke globálnímu adresáři (GAL)
OneDrive funguje spolehlivě na Windows, Macu, i na iOS. V ceně je 1 TB pro každého.
Provázání s desktopovými Office aplikacemi.
Když jsem si zvykl, tak se mi to i lépe spravuje.

Výhody G Suite z mého pohledu:
Dobré pro menší týmy
Rychlejší práce s online tabulkami
Doménový "catch-all" koš

V základní verzi bez desktopových Office aplikací stojí obě varianty v podstatě stejné peníze a u Office mám víc online nástrojů a větší místo na OneDrive.

Asi by se toho našlo víc.... Ale stejně ti to nepomůže, člověk si na všechno musí přijít sám, protože není nad osobní zkušenost :-D :-D

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: Kalendář sdílení či synchro

Příspěvek od vztekloun » 05 led 2019 18:10

Tomu rozumím, dokud jsme měli ve firmě cca 15-40 lidí, tak přesně tak bych odpověděl, proč jsem spokojený s vlastním Exchange s AD.
To bylo ale před 15 lety. Stejně tak bych odpověděl i před 5 lety, kdy jsme převedli vlastní Exchange pod Office 365.
Ale dnes jsme ve firmě na stálo jen 4 lidi a nemáme potřebu aby nás bylo víc. Používáme dva důležité SW, které mají napojení pouze na kalendáře Google, tak že máme smůlu a musíme si schůzky přepisovat do kalendáře. Navíc díky přechodu dvou z nás kompletně na Apple a iCloud, nemáme nějak najednou ani potřebu One Drive. Jediné čeho se bojím je, že zbývající dvě kolegyně mají Win a jsou zvyklé v Outlooku, kde vidí naše kalendáře organizovat nám schůzky, navíc občas potřebují na chvilku pracovat offline. A to je největší problém, čeho se bojím, že G-Suite do Outlooku na Win nedostanu (do Outlooku na Macu přitom Google kalendář i kontakty jdou). Navíc máme typy schůzek rozlišené v Outlooku barevně a barvy se nám přenáší i do iOS do Week Cal.

Ale děkuji za tvůj názor, budu si to muset nějak rozlousknout sám.

Odpovědět