můj fotostream

Sekce pro uživatele iPhoto, Aperture, Lightroom, Photoshopu a všech ostatních foto aplikací pro MacOS X i iOS

Moderátoři: Alisczech, zmiy, dandas, yonah, Macforum_Admin, Keny

Odpovědět
Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 11 kvě 2017 21:28

Ahoj. Jsem začátečník Apple. V iphone mam zapnuty fotostream. Kdyz dojdu domu tak se fotky co jsem vyfotil nahrají do iMacu. To je v pohode ale kdyz je chci smazat tak je v telefonu vymazu tak se v iMacu smazou ve fotostreamu ale ve slozce fotografie zustanou. Jak to presne funguje? Dekuji za odpovedi na můj hloupy dotaz.Karel

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

můj fotostream

Příspěvek od Honza.Mac » 11 kvě 2017 21:43

Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 12 kvě 2017 11:21

Zdravim. Tak clanky jsem precetl. Ale asi jsem prehlidl to ze kdyz tu fotku smazu u telefonu tak v macu se mi odstrani jen z fotostreamu ale ve "vsechny fotografie" zustava. To je tedy v poradku?

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: můj fotostream

Příspěvek od Mironet » 12 kvě 2017 19:41

Fotostream je v zásadě stará a již nepodporovaná funkce. Pokud používáte aktuální verze systému na všech zařízeních, neměl byste se s ní vůbec setkat. Ve Photos to nyní funguje prostě tak, že co smažete na jednom zařízení, smaže se z knihovny fotek všude (resp. se přesune na 30 dní do složky smazané).

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Re: můj fotostream

Příspěvek od SteveJSF » 12 kvě 2017 21:21

Já teda používám aktuální verzi systému na všech zařízeních a volbu k používání fotostreamu mám normálně v menu, takže to asi až tak nepodporované nebude.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: můj fotostream

Příspěvek od Mironet » 13 kvě 2017 05:07

Já se domnívám, že pokud si zapnete iCloud Photo Library, tak Photostream zcela zmizí. Já ho nikde u sebe nevidím (byť mám v nastavení stále možnost "Odeslat fotky do Photostreamu" na zapnuto). Každopádně pokud se pamatuji, tak to bylo vždy tak, že ve Photo Library se smazání na jednom zařízení projeví všude, zatímco pokud ve Photostreamu smažete fotku na jednom zařízení, na ostatních zůstává.

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 13 kvě 2017 06:11

No u me to ja tak ze kdyz smazu fotku z phostreamu tak zmizi v telefonu ve fotoaparatu a i ve fotostreamu ale v macu zmizi jen z fotostreamu ale zustane ve vsechny fotografie. A iCloud photo library je neco jineho nez klasicky icloud? Diky

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: můj fotostream

Příspěvek od Mironet » 13 kvě 2017 19:48

Tak snad tímto se to vyjasní. Zapněte si na Macu Fotky, přejděte do nastavení a tam uvidíte tohle.
Přílohy
Snímek obrazovky 2017-05-13 v 20.46.17.png

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 14 kvě 2017 18:16

Mironet píše:Tak snad tímto se to vyjasní. Zapněte si na Macu Fotky, přejděte do nastavení a tam uvidíte tohle.
Dobrý den. Ale tím ten fotostream vypnu a budu mít zaplý jen iCloud ne? Me jde o to aby kdyz smazu fotky v telefonu tak se smazali i z galerie v imacu jestli to tedy jde? abych tady neřešil něco co nejde.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: můj fotostream

Příspěvek od SharkeeCZ » 14 kvě 2017 18:29

Naopak, tímto FS zapnete a na iCloudu budou jen sdílená alba.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: můj fotostream

Příspěvek od Mironet » 14 kvě 2017 18:32

Bohužel se vyjadřujete nepřesně a tím pak vznikají trochu zmatky. iCloud je zastřešující termín pro hromadu různých služeb. Jednou z nich je iCloud Photo Library. Tu doporučuji používat místo Photostreamu. Domnívám se, že pak to bude fungovat tak, jak si to představujete.

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 14 kvě 2017 18:33

SharkeeCZ píše:Naopak, tímto FS zapnete a na iCloudu budou jen sdílená alba.

Ale já je na iCloud zatím dávat nechci, Chci jen do Imacu když se připojím k wifi. To už mi jde jen se nechtěj mazat ve všech zařízeních.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

můj fotostream

Příspěvek od SteveJSF » 14 kvě 2017 18:36

OT:
On nám to bohužel Apple moc neusnadňuje. Vždycky s něčím přijde, ale nikdy nevíme, jestli to bude fungovat aspoň dva roky. A ani ty dva roky by mi nestály za to, abych kvůli tomu měnil svoji správu fotek nebo čehokoliv jiného. Takhle jsem se kdysi chytil na Mobil.me. Dodnes ho plně nenahradili. Dobře, jen v detailech (iWeb), tak budiž.

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 14 kvě 2017 18:39

SteveJSF píše:OT:
On nám to bohužel Apple moc neusnadňuje. Vždycky s něčím přijde, ale nikdy nevíme, jestli to bude fungovat aspoň dva roky. A ani ty dva roky by mi nestály za to, abych kvůli tomu měnil svoji správu fotek nebo čehokoliv jiného. Takhle jsem se kdysi chytil na Mobil.me. Dodnes ho plně nenahradili. Dobře, jen v detailech (iWeb), tak budiž.

Jak je tedy nejlepší zálohovat ty fotky? Na FS nebo iCloud?

lemon84
Příspěvky: 207
Registrován: 16 lis 2014 15:20

Re: můj fotostream

Příspěvek od lemon84 » 14 kvě 2017 19:05

Dost podstatne na FS je, ze ti ostanu fotky na FS 30 dni, dovtedy ich musis z FS (na macu) presunut napr. hdd, cloud...

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 14 kvě 2017 19:08

lemon84 píše:Dost podstatne na FS je, ze ti ostanu fotky na FS 30 dni, dovtedy ich musis z FS (na macu) presunut napr. hdd, cloud...
Ale oni se mi hned jak to vyfotim tak se mi presunou do Imacu do Fotografii, takže je mam ve FS a ve fotografiich. A s obou mi zmizi po 30dnech? Nebo jen z FS?

lemon84
Příspěvky: 207
Registrován: 16 lis 2014 15:20

Re: můj fotostream

Příspěvek od lemon84 » 14 kvě 2017 19:25

"Môžete si zvoliť možnosť automatického sťahovania všetkých fotiek z albumu Môj Fotostream priamo do Macu alebo PC.
Fotky 1.0 alebo novšie: Otvorte Fotky a prejdite do ponuky Nastavenia > Všeobecné. Vyberte možnosť Kopírovať položky do knižnice aplikácie Fotky.
iPhoto alebo Aperture: Prejdite do ponuky Nastavenia > Fotky (alebo Fotostream) > Môj Fotostream > Automatické importovanie. Všetky fotky z vášho fotostreamu sa budú importovať do priečinkov Events (Udalosti), Projects (Projekty), Photos (Fotky), Faces (Tváre) a Places (Miesta) v aplikácii iPhoto alebo Aperture."
Zdroj: https://support.apple.com/sk-sk/HT201317

Tak to bude asi tak, ze ked mas nastaveny automaticky import do kniznice photos, tak by si ich mal mat ulozene v imacu. Pozri ci ich nemas len medzi vsetkymi fotkami ale, ci ti ich aj kopiruje do kniznice. A potom nezabudnut na dalsiu zalohu (ext. Hdd, TM, cloud)

lemon84
Příspěvky: 207
Registrován: 16 lis 2014 15:20

Re: můj fotostream

Příspěvek od lemon84 » 14 kvě 2017 19:29

Chlumec píše:
SharkeeCZ píše:Naopak, tímto FS zapnete a na iCloudu budou jen sdílená alba.

Ale já je na iCloud zatím dávat nechci, Chci jen do Imacu když se připojím k wifi. To už mi jde jen se nechtěj mazat ve všech zařízeních.
On aj FS funguje tak, ze su fotky na icloude 30 dni, nie su len na zariadeniach ale aj na serveri. Dalsie obnmedzenie je, ze na FS sa nedaju dat videa

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 14 kvě 2017 19:57

lemon84 píše:
Chlumec píše:
SharkeeCZ píše:Naopak, tímto FS zapnete a na iCloudu budou jen sdílená alba.

Ale já je na iCloud zatím dávat nechci, Chci jen do Imacu když se připojím k wifi. To už mi jde jen se nechtěj mazat ve všech zařízeních.
On aj FS funguje tak, ze su fotky na icloude 30 dni, nie su len na zariadeniach ale aj na serveri. Dalsie obnmedzenie je, ze na FS sa nedaju dat videa
A na samotnám Icloudu jsou fotky pořád než je smažu ne? A jde fotky nějak automaticky synchronizovat z icloud do ifoto v macu?

lemon84
Příspěvky: 207
Registrován: 16 lis 2014 15:20

Re: můj fotostream

Příspěvek od lemon84 » 14 kvě 2017 20:32

Na icloude cez FS su 30 dni, sluzba free obmedzenie na 1000 fotiek. Cez icloud fotokniznica si obmedzeny len datami 5 GB free. Automaticky z FS do aplikacie photos som ti uz napisal vyssie

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 15 kvě 2017 20:40

lemon84 píše:Na icloude cez FS su 30 dni, sluzba free obmedzenie na 1000 fotiek. Cez icloud fotokniznica si obmedzeny len datami 5 GB free. Automaticky z FS do aplikacie photos som ti uz napisal vyssie

Jeste k tomu icloudu. Zaplatil jsem si tech 50gb. A apple si strhnul 1 x 0.99eu a 2x 0.99eu. Myslel jsem si ze to je nejaka zkusebni platba ale uz je to mesic s porad me to nevratili. Diky

Chlumec
Příspěvky: 196
Registrován: 20 dub 2017 15:48

Re: můj fotostream

Příspěvek od Chlumec » 15 kvě 2017 20:42

lemon84 píše:"Môžete si zvoliť možnosť automatického sťahovania všetkých fotiek z albumu Môj Fotostream priamo do Macu alebo PC.
Fotky 1.0 alebo novšie: Otvorte Fotky a prejdite do ponuky Nastavenia > Všeobecné. Vyberte možnosť Kopírovať položky do knižnice aplikácie Fotky.
iPhoto alebo Aperture: Prejdite do ponuky Nastavenia > Fotky (alebo Fotostream) > Môj Fotostream > Automatické importovanie. Všetky fotky z vášho fotostreamu sa budú importovať do priečinkov Events (Udalosti), Projects (Projekty), Photos (Fotky), Faces (Tváre) a Places (Miesta) v aplikácii iPhoto alebo Aperture."
Zdroj: https://support.apple.com/sk-sk/HT201317

Tak to bude asi tak, ze ked mas nastaveny automaticky import do kniznice photos, tak by si ich mal mat ulozene v imacu. Pozri ci ich nemas len medzi vsetkymi fotkami ale, ci ti ich aj kopiruje do kniznice. A potom nezabudnut na dalsiu zalohu (ext. Hdd, TM, cloud)
Asi se porad nechapeme. Me jde o to ze fotky ktere smazu v telefonu v iphoto tal se mi nesmazou v imacu v iphoto.

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

můj fotostream

Příspěvek od SteveJSF » 04 lis 2017 15:17

Trošku to tu oživím, protože v tom sám mám lehce zmatek. Pochopil bych samostatně knihovnu fotografií na iCloudu a samostatně fotostream (pro ty, co nechtějí používat tu první možnost). Jenže v nastavení to vidím pohromadě. Knihovnu fotografií na iCloudu mám zapnutou, takže jak říká popis, tak celá knihovna se automaticky odesílá na iCloud a fotky i videa jsou dostupné na všech mých zařízeních. Zároveň však vidím volbu Odeslat do Mého fotostreamu a tu mám někde zapnutou, někde vypnutou. Zaprvé moc nechápu, proč tu teď ta volba je, a zadruhé váhám nad tím, jestli jí mám všude zapnout nebo všude vypnout a jaký to bude mít efekt, pokud mám už zapnutou tu knihovnu fotografií na iCloudu.

Info na webu Applu jsem si pročetl, nějaké odlišnosti tam mezi těmi dvěma službami (funkcemi) jsou, ale stejně jsem nepochopil tu možnost mít zapnutý fotostream v situaci využívání knihovny na iCloudu. Kdo v tomhle máte jasno? Zavolal bych na podporu Applu, ale většinou se tím probírám mimo jejich provozní dobu.

Odpovědět