Uzamklý macbook

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 15:20

Zdravám dneska se me zničeho nic restartoval můj macbook air 2013 po restaru to po mě chce 4 místný pin kod, který jsem nikdy nezádával, jsem naprosto vyřízený nevíto co stím???? Dokonce se mi zablokoval i iphone a došlo mě asi 5 emailu. Iphone jsem v poradku odemkl, ale notebook nemohu nejde ani prez icloud neni tam nic na odemknutí jen ze je zamkly nemuzete me nejak pomoct?
Naposledy upravil(a) zdeneklindenberg dne 02 srp 2017 15:39, celkem upraveno 1 x.

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od MichalJ » 02 srp 2017 15:38

Zeptejte se majitele.

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 15:47

Já jsem majitel mam veškéré faktury přístupy k iclode kde mám jak notebook tak svůj mobilní telefon....


pod tabulkou na vyplnění 4 místého kodu je kontakti email apple.device@gmx.com , kam jsem měl napsat a došlo mě toto

Hello!
Your device is blocked for activation of the device:
Pay 50$ for a Bitcoin Address: 12WfbpiUdB9bUbUf7hLJWknaugbMqHgoCx
Buy bitcoins online: https://localbitcoins.net
How to buy bitcoins? https://localbitcoins.net/guides/how-to-buy-bitcoins
Buy bitcoins online via credit card: https://blockchain.info/ru/wallet/how-to-get-bitcoins
Inform us about the payment and we will send the passcode.
All your devices will be blocked within 24 hours if not receive payment

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od MichalJ » 02 srp 2017 15:52

Pokud vám přišlo opravdu tohle tak to není zamčené systémem ale nějakým ransomware. V tom případě doporučuju smazat disk a obnovit ze starší neinfijkované zálohy.

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 15:56

Jak se to prosím vás dělá? Nemám tam nic důležitého a asi ani zálohu klidně bych ho i dal nějak do továrního nastavení ale nevím jak.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od rony » 02 srp 2017 16:59

pri zapinani drz jablko + R

treba potom dostupny internet na stoahnutie instalaciek macOS.

len ten mail znaci, ze ti ukradli konto Apple ID, to ta nestve???

Tu mas identicky pripad

http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=27&t=74917

odporucam cele precitat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 17:04

Kartu tam nemám a hned jsem změnil heslo. Tak jsem už zachráníl mobil.

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 17:16

rony píše:pri zapinani drz jablko + R

treba potom dostupny internet na stoahnutie instalaciek macOS.

len ten mail znaci, ze ti ukradli konto Apple ID, to ta nestve???

Tu mas identicky pripad

http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=27&t=74917

odporucam cele precitat.
žádnou klavesu jabko nemam pokud zapnu notas a ihned drzim R+ cmd vyskoci me sedy zamek a kolonka na heslo.
Vyyhodí mě to viz toto 25 sekunda https://www.youtube.com/watch?v=XoLR6MJM-6g

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od rony » 02 srp 2017 17:41

vid link. mas tam co urobit.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 17:54

rony píše:vid link. mas tam co urobit.
Nic tam neni jak to mam udělat když se nedostanu ani ke smazaní notebooku.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od rony » 02 srp 2017 18:23

v tom linku je to, co mas urobit, nie ako sa dostanes do macbooku chraneneho pomocou Apple ID, ktore ti kompromitovali. Nemas uz asi viac moznost, ked cez jablko+R ti to pyta Apple ID.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 18:33

Apple id to pome nechce to me normalne funguje jak na internetu tak na iphonu. V tom clanku je napsane co si mam jak zabezpecit ale neni tam nic o tom jak mam udelat ten notebook zase funkcni.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od rony » 02 srp 2017 20:40

okej, asi sa nikam nedostaneme, ale to heslo je heslo k tvojmu AppleID. To vsak nevies, lebo ti ukradli pristup k nemu a nasledne blokli system (prepli macbook do rezimu LOST). V ten moment asi nemas moznost vojst do utility cez cmd+R. Kebyze ano, tam naformatujes disk, nainstalujes system. Ale na to uz mozes zabudnut.

V tom linku je napisane vsetko, vratane priebehu komunikacie so supportom Apple, aby si opat ziskal kontrolu nad svojim Apple ID.

Pristup k Apple ID nemas, ved uvadzas identicky text
od tabulkou na vyplnění 4 místého kodu je kontakti email apple.device@gmx.com , kam jsem měl napsat a došlo mě toto
to je vydieranie, ktore ti poslal utocnik. Chces vediet, co sa udialo? Klikni sem https://www.reddit.com/r/applehelp/comm ... n_macbook/

Co este potrebujes? Nad cim este spekulujes? Do macbooku sa nedostanes, uz si mal komunikovat s podporou Apple. Miesto toho si si pisal s utocnikom, ktory od teba vydiera peniaze. Kolko dalsich moznosti myslis, ze este mas?

Vela stastia.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 20:58

rony píše:okej, asi sa nikam nedostaneme, ale to heslo je heslo k tvojmu AppleID. To vsak nevies, lebo ti ukradli pristup k nemu a nasledne blokli system (prepli macbook do rezimu LOST). V ten moment asi nemas moznost vojst do utility cez cmd+R. Kebyze ano, tam naformatujes disk, nainstalujes system. Ale na to uz mozes zabudnut.

V tom linku je napisane vsetko, vratane priebehu komunikacie so supportom Apple, aby si opat ziskal kontrolu nad svojim Apple ID.

Pristup k Apple ID nemas, ved uvadzas identicky text
od tabulkou na vyplnění 4 místého kodu je kontakti email apple.device@gmx.com , kam jsem měl napsat a došlo mě toto
to je vydieranie, ktore ti poslal utocnik. Chces vediet, co sa udialo? Klikni sem https://www.reddit.com/r/applehelp/comm ... n_macbook/

Co este potrebujes? Nad cim este spekulujes? Do macbooku sa nedostanes, uz si mal komunikovat s podporou Apple. Miesto toho si si pisal s utocnikom, ktory od teba vydiera peniaze. Kolko dalsich moznosti myslis, ze este mas?

Vela stastia.
Ok již jsem psal na podporu a čekam na odpověď problém je, že jsem ho kupoval v roce 2013 a již nemám fakturu... je možno ji nějak dohledat nebo pokud zašlu odchozí platbu z účtu, že mě ji pošlou? Po přihlášení na apple.cz tak tam již neni. Vím 1000% že ji mám v notebooku v aplikaci která je tovární na email ve složce Archiv, jenže k ní se nyní nedostanu... ani pokud najedu na můj email přez seznam tak v archivovaných nemám nic a ani když jsem si stahl outlook. Apple id již pod kontrolou mám a změnil jsem heslo..

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od rony » 02 srp 2017 21:06

Prestan citovat predosle prispevky.

TELEFONUJ NA PODPORU!

a obratom sa vykasli na mail na seznam.cz, zjavne VSETCI postihnuti ho nechapem preco este pouzivaju. To je moja rada do buducna.

VSETKO MAS NA TOM ODKAZE, ktory som ti dal ako prvy. Preco sa to snazis riesit nejako inak. Ja ti fakturu neposlem.

Ako je mozne, ze do macbooku sa nedostanes a tvrdis, ze mas apple id pod kontrolou? Tak si ten macbook odblokuj na www.icloud.com
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 21:22

Protože to přez ten Icloud nejde je tam jen tlacitko aby zacal zvonit ale tlacitko zablokovat a vymazat je sivé jako že už je použité nic na výběr tam není. Na podpore me to nikdo nebere. Přikládám ještě foto.
Přílohy
20622822_10210121526777802_1945259190_o.jpg
A v icloudu to vypada takto a nemohu stim hnout.
20629102_10210121531937931_1697628013_o.jpg
Takto to vypadá když dám cmd+R a ani nové ID heslo nefunguje
20628981_10210121415015008_615452052_o.jpg
Takto to vypadá když ho zapnu.

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 21:34

Jediné k čemu se dostanu je toto ale nevím jestli by to pomohlo.
Přílohy
20622695_10210121697662074_427329739_o.jpg

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od Hajnejch » 02 srp 2017 22:03

Když použijete Internet Recovery (CMD+Alt+R) tak to taky bude chtít to heslo? Pak máte ještě možnost zformátovat disk pomocí terminálu pokud půjde Terminál pustit v Recovery modu. Pokud to bude chtít stále heslo tak odnést do servisu, kde vám zformátují disk natvrdo a budete muset systém nainstalovat znova. Přijde tím ale o všechna data tak jako tak. Leda by jste zaplatil těch 50 éček, ale to bych nedělal.

zdeneklindenberg
Příspěvky: 11
Registrován: 02 srp 2017 15:16

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od zdeneklindenberg » 02 srp 2017 22:12

Zdravím vyzkoušek jsem Internet Recovery (CMD+Alt+R) a také to chtělo heslo. Terminál nevím jak spustit a hlavně jestli je v tom Macbooku předinstalovaný nějaký systém, protože nemám ani CD, které tam ani nemám jak dat ani systém na flash disku. Volal jsem do x prodejen Istyle a tam nevi co stím. Že o tom ještě neslyšeli. Hlavně nevím jak prokázat že je můj. Notebook budu mít 5 rokem a fakturu již nemám tak jsem psal na podporu contactus.apple@com jestli by mi ji nemohli znovu zaslat. Byl mi pořízen, když jsem byl ještě na střední škole tak jdu zítra do banky se svojí matkou, která ho dřív přez svůj účet kupovala jestli by nedohledali odchozi platbu a tak se mohl prokázat aspoň nejak protože si myslám že musí mít přidělené výrobní čísla s platbama. Ještě se bez problému dostanu do icloudu, kde mám jak svůj mobilní telefon tak vidím uzamknutý ten notebook. Jsem z toho neštastný o data mě už ani tak nejde jak o to, že notebook doposud naprosto bez problému fungoval. Ještě bych se chtěl zeptat jestli nevíte kolik vůvec tak podpora stojí peněz ten telefonát. Volal jsem na číslo 800 701 391 a nic... již v odpoledních hodinných sedím u pc již od 3 hodin a nevím co stím.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od rony » 02 srp 2017 22:28

lebo necitas co piseme :)

internet recovery znamena ze nepotrebujes instalacku, pisal som to uz v prvej sprave.

miesto blbnutia by si mal skor viacej citat a dohladavat podobne pripady a ako sa dane veci robia, ich postupy.

podla mna len nahodne cosi stlacas ani nevies co.

je to, co pises uz tka zmatene, ze vazne sa zastav nemackaj do toho a premyslaj.


a znova: ukradli ti apple id chapes to????

ukradli.

ja netusim preco ti iphone ide podla mna si nechapem preco ale asi mas dva appleid v iphone ine alebo panboh vie

rada ze ist na servis ale preboha do apple servisu nie nejaky kramek na ulici a tam snad dokazu hardisk naformatovat

na dnes koncim - ty si tym nahodnymi pokusmi urobis veci horsie ako su.

faktura neni dolezita az tak moc, len mi pride hlupe kupit si relativne drahy macbook a neodlozit si to.

ale aj tak predajna toho laptopu ma urcite zaznamy.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od MichalJ » 03 srp 2017 00:50

Ad faktura - pokud byl Macbook kupovaný od Apple přes Apple.cz web tak i když tam fakturu už nevidíte (jsou tam tuším za posledních 18 měsíců) tak vám ji zašlou na registrovaný mail, stačí požádat. Ale popravdě nevím k čemu vám bude.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od sallvator » 03 srp 2017 06:29

Zavolat na apple podporu nebo ject do drazdan. Co sem to tak pročítal tak postihnutý uživatel není moc zkušený a doporučuji hned vyhledat autorizovanej servis nebo ideálně genius bar v tech drazdanech.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Uzamklý macbook

Příspěvek od MICKI2701000 » 03 srp 2017 08:44

Kdybys byl z Brna popr. Praha byl bych snad schopen s tim ti helfnout.
1. Bylo ti ukradene applied, ale jeslti uz nad nim mas kontrolu, tak by si mel byt schopen jej odblokovat, leda by tam ten ransomvare zmenil na nejake jine applied, ktere neni tvoje coz je teoreticky mozne.
2. Vypada to, ze tam je nastavene heslo firmware jeslti se nepletu, jinak cmd. alt. r. by ti melo fungovat.
3. Docela me mrzi, ze pocitace se stavaj osobni a dostavaj je do rukou lidi, kteri s tim neumej, to je jakoby ste mi dali strelnou zbran, I kdyz bych s ni asi ja napachal mene zleho nez uzivatele, ale kazdy nejak zacit musi, ja taky ruzne experimentoval na stredni a na zakladce s pocitacema no.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Odpovědět