Nefungující exterák

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
rottwy
Příspěvky: 1
Registrován: 19 říj 2017 22:26

Nefungující exterák

Příspěvek od rottwy » 19 říj 2017 22:34

Zdravím všechny a obracím se na vás s dotazem.
Mám už téměř tři roky fungující externí pevný disk od Verbatim a vždycky mi dobře fungoval. Teďka mi to zničehonic při pokusu přesunutí souborů hlásí ".....nelze zkopírovat, protože je pro tento formát svazku příliš velká.", je možný, že by se mi sám od sebe disk přeformátoval? V diskový utilitě mi to ukazuje jako formát "MS-DOT(FAT32)", ale přitom jsem vždycky v pohodě přesouvala velký formáty z macu do exteráku a žádnej problém nebyl. V čem to je? :( Existuje i jiný řešení než to celý mazat a nově formátovat? Mám tam přes 600 gb dat a nerada bych o ně přišla, vždycky mi to dobře fungovalo.. předem všem děkuji za odpověď :cry:

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Nefungující exterák

Příspěvek od Hajnejch » 20 říj 2017 02:37


Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nefungující exterák

Příspěvek od ra3662 » 20 říj 2017 05:43

"vždycky mi to dobře fungovalo.. ", no vždycky je něco poprvé. Jak moc si dat ceníš? Odtud se pak odvíjí odpověď.
Za mne, jednoznačně při výskytu problému s daty, překopírovat jinam, naformátovat znova a nakopírovat nazpět.
Pokud se problém opakuje, tak nový disk.
Jinak tři roky to uže je dost, jasně že záleží jak často byl používaný.
Sám od sebe se nepřeformátuje, ale otázka je jiná.
Jak byl disk naformátovanán na začátku?
Jaký systém před třemi lety byl na počítači. OSX NTFS nepoddporuje bez SW třetí strany. Byl takový SW? Není náhodou vypnut?
Formátoval jej vůbec po koupi někdo? Pokud ano na jaký formát?
Jaká verze OSX je na počítači?
To pro začátek stačí. :lol:

rudo.ba
Příspěvky: 138
Registrován: 10 srp 2012 12:04

Re: Nefungující exterák

Příspěvek od rudo.ba » 21 říj 2017 07:08

Nebude to rovnaký problém, ako sme už riešili tu?
Zabugovaná HighSierra vs FAT32:

viewtopic.php?f=1&t=27520

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Nefungující exterák

Příspěvek od Zeggjk » 22 říj 2017 19:22

rottwy píše:....., ale přitom jsem vždycky v pohodě přesouvala velký formáty z macu do exteráku a žádnej problém nebyl.
Co to je velký formáty? Jak velký soubor se nyní pokoušíte na ten disk kopírovat? Pokud je soubor větší jak 4GB tak na disk formátovaný na FAT32 nelze takto velký soubor uložit.

PS: Samozřejmě můžete najednou kopírovat klidně i třeba 100GB, ale žádný ze souborů nesmí víc jak ty 4GB. Ten tam prostě nenakopírujete.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Odpovědět