AirPods - zkušenosti

Vše, co se týká, monitorů, externích disků, tiskáren, sítí a veškerého příslušenství pro Apple produkty.

Moderátoři: Alisczech, MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Mironet » 15 lis 2017 18:12

Nejspíš se doprodává první generace než dostanou druhou, která podporuje bezdrátové nabíjení.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od rony » 15 lis 2017 19:10

vsade sa pise, ze podpora qi v airpods bude v tom, ze si dokulis tu krabicku ako samostatne prislusenstvo.

mas nejake informacie o tom, ze by mali nahradot cele airpods? nejake spravy, ktore nie su z diskusnych for?

skusal som niekolkokrat googlit vase diskusne informacie ale nikde som nenatrafil na nic ine ako som prave napisal.

zrozumitelnejsie: ziadny nastuoujuci model s qi nabijanim sa zrejme nechysta tak skoro, aby ste skusili cakat.

a kedze qi nabijacka bude az buduci rok, tak skor b som to ani necakal.

ma teda niekto hodnoverne informacie?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Mironet » 15 lis 2017 19:43

Nerad bych se pletl, ale myslím, že Apple uvedl druhou generaci Airpods, která se liší jen tím, že dobíjecí krabička má diodu venku místo pod víčkem a podporuje právě bezdrátové dobíjení.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od rony » 15 lis 2017 20:45

a stale jej nikde niet. na webe apple ziadna nie je, v specke airpods nie je zmienene QI nabijanie, nie je tam ani case s qi nabijanim.

naposledy sme o tom poculi na keynote ale odvtedy nic, vobec nic.

vieme len to,ze bude case s qi nabojanim ale ani ten nikde na webe apple nie je.

takze kto vie dopatrat cokolvek, co nie je len link na dohady a diskusie? nie je zrejme ani na spadnuti.

moj dohad je,ze apple tak rychlo nevymeni sucasne airpods a pocka si pekne na tu svoju nabojacku. mozem sa vsak mylit a moze nakopnut predaj airpods tym ze pred sviatkami to odrazu uvolni ale ziadne spravy o tom nikde neboli.

https://www.google.sk/search?q=apple+ai ... 8QeD7Z7oDA

najviac sprav medzi 12.9. az cca 19.9. a potom ticho.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Mironet » 23 lis 2017 10:44

Sleduju novinky okolo Applu poměrně pozorně a proto mě překvapilo, že jsem nevěděl o tom, že Apple vypustil jednu poměrně zásadní funkcionalitu u Airpods, kterou původně inzeroval; totiž, že se zdroj zvuku automaticky přepne podle toho, které zařízení se svým Apple ID právě používám. (Sednu ke klávesnici, přepne se na Mac; vezmu do ruky telefon, připojí se k němu). Jediné co v současnosti Airpods umí oproti konkurenci je, že když je přidám mezi Bluetooth zařízení na jednom přístroji, přidá se na všech se stejným ID. Což je sice fajn, ale manuálně by mi to zabralo cca 2 minuty. Takhle stejně musím vždy do Nastavení –> Bluetooth, jako u všech jiných BT sluchátek, což je třeba konkrétně u Apple TV docela otrava.

Uniklo mi něco nebo je to tak jak píšu? Na zahr. fórech jsem se dočetl podobné reakce. Ale mám Airpods jen necelý týden, tak třeba někdo ví víc...

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od mberdych » 23 lis 2017 10:53

Nemusíš do nastavení, stačí výstup zvuku přepnout do Airpods z Control Center. To co říkáš bych asi nechtěl.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Maaara » 23 lis 2017 11:12

To co pises ma sice logiku ale taky bych to nechtel. Mam najednou otevřený mac ipad a na ip mi prijde hovor, dam si sluchátka do usi a poklepu pro prijem. S cim budou v tu chvili komunikovat? Tlf ipad mac watch? Aktivne jsem na vsem. Proto to asi vypustili.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Mironet » 23 lis 2017 11:48

Jasně, pokud by bylo několik zařízení vedle sebe, vznikaly by konflikty, ale co třeba takto: večer se dívám na Apple TV se sluchátky, druhý den ráno na ulici by se automaticky přihlásily k iPhonu. A to se právě neděje. Musím manuálně.

Maaara
Příspěvky: 357
Registrován: 27 říj 2013 17:45

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Maaara » 23 lis 2017 12:01

Jj to chapu. Jak je psano vyse v control center je widget music tapnes na ty vlnky v rohu a vyberes sluchatka.

Mr.Bata
Příspěvky: 8
Registrován: 18 říj 2016 11:36

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Mr.Bata » 23 lis 2017 13:30

To přepínání AirPodů na ATV přes menu, mě taky docela štve. Neznáte prosím někdo nějakou zkratku?

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Mironet » 23 lis 2017 14:12

Maaara píše:Jj to chapu. Jak je psano vyse v control center je widget music tapnes na ty vlnky v rohu a vyberes sluchatka.
Vím. Ale co se týče rychlosti to vyjde poměrně nastejno.
To přepínání AirPodů na ATV přes menu, mě taky docela štve. Neznáte prosím někdo nějakou zkratku?
Podle mě není. Na iOS by na toto byl ideální widget. Na Apple TV zkratka přímo do nastavení, která by šla dát na hlavní obrazovku jako ikona.

Kudli3
Příspěvky: 16
Registrován: 30 čer 2013 20:37
Bydliště: Brno

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Kudli3 » 26 lis 2017 08:29

Nevšimli jste si, že je zvuk v Airpodech opožděnej oproti tomu co je na display iPhonu? Všiml jsem si toho při psaní na klávesnici, ale teď i při sledování videa na youtube, docela mě to štve, zkoušel jsem i odpárovat a znovu spárovat i restartovat telefon, ale nic :evil:
 Macbook Air 11"  Magic Mouse  iPhone 6S Plus  Watch 3 Nike+  Airpods

adbernau
Příspěvky: 33
Registrován: 01 lis 2017 10:36

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od adbernau » 28 lis 2017 14:06

Ne, u mne vše sedí.
MBP 2014, iPhone 5s,iPhone 7, AW3

PK1
Příspěvky: 51
Registrován: 01 pro 2014 00:00

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od PK1 » 18 pro 2017 21:57

Caute, ake mate skusenosti s pouzitim airpods vonku na rusnej ulici ako handsfree. Ked volam s priatelkou, tak sa stazuje ze pocuje
vsetko na okolo hlavne auta. A to mam este teraz v zime sluchatka pod capicou. Airpody by mali potlacat okolie pri hovore.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od rony » 18 pro 2017 23:07

hovor robis s obomi sluchatkami alebo iba s jednym?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

PK1
Příspěvky: 51
Registrován: 01 pro 2014 00:00

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od PK1 » 19 pro 2017 08:36

s obomi

adbernau
Příspěvky: 33
Registrován: 01 lis 2017 10:36

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od adbernau » 21 pro 2017 14:44

Mám podobný problém, ale ani tak nejde o hlučné prostředí (i když na vítr jsem měl jednou taky negativní reakci), jako spíš o určité zvuky (šustění papíru blízko u hlavy apod.). V drtivé většině používám oboje sluchátka.
MBP 2014, iPhone 5s,iPhone 7, AW3

PK1
Příspěvky: 51
Registrován: 01 pro 2014 00:00

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od PK1 » 22 pro 2017 11:30

U mna tiez aj zvuky, ked nieco robim. No tak asi to maju vsetky a nieje to problem len mojich.

Uživatelský avatar
martinindruch
Příspěvky: 19
Registrován: 08 pro 2015 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od martinindruch » 12 led 2018 07:56

Mám airpods od vánoc a všiml jsem si občasného výpadku signálu na setinu vteřiny, ale při poslouchání hudby je to slyšitelné (stane se třeba jednou za 20min) když ty písničky znáte nazpaměť. Nijak mi to extrémě nevadí, ale kamarádovi se signál přerušeje častěji a prý hlavně oři chůzi. (Iphone 5s) Máte taky takový problém ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Macbook Pro 13¨ 2,7GHz i5 (2015)
8 GB RAM
128GB SSD
Intel Iris Graphics 6100

iPhone 7
Ipad mini 2

adbernau
Příspěvky: 33
Registrován: 01 lis 2017 10:36

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od adbernau » 16 led 2018 09:28

Jestli nosí telefon v zadní kapse kalhot, tak to někdy může zlobit. Tělo je poměrně kvalitní blokátor signálu.
MBP 2014, iPhone 5s,iPhone 7, AW3

Radvse
Příspěvky: 11
Registrován: 18 úno 2018 22:08

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Radvse » 18 úno 2018 22:30

Nemůžu se připojit s PC win 10. Sluchátka se tam objeví ale nejdou spárovat. Nemá někdo z vás s tím zkušenosti děkuji.

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Anndy » 16 zář 2018 12:53

Je normálne, že pri hovore vydržia airpody max 2 aj niečo hodiny kým sa vybijú?
Pri počúvaní hudby alebo hraní hier (teda počúvaní) sa to blíži 5h.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od rony » 16 zář 2018 14:55

ved to dava zmysel, hudba jeden smer, hovor obojsmer... hudba viem poslat balik dat vopred, hovor nejde, takze prenos je nepretrzity...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Anndy » 16 zář 2018 15:59

Takto som si to vysvetlil aj ja - ale radšej som sa spýtal :-)
Zdá sa, že ak vyjde nová gen. s Bluetooth 5 a lepšou výdržou bude to dosť veľká motivácia. :-)

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Honzajs » 12 říj 2018 13:16

Mironet píše:Sleduju novinky okolo Applu poměrně pozorně a proto mě překvapilo, že jsem nevěděl o tom, že Apple vypustil jednu poměrně zásadní funkcionalitu u Airpods, kterou původně inzeroval; totiž, že se zdroj zvuku automaticky přepne podle toho, které zařízení se svým Apple ID právě používám. (Sednu ke klávesnici, přepne se na Mac; vezmu do ruky telefon, připojí se k němu). Jediné co v současnosti Airpods umí oproti konkurenci je, že když je přidám mezi Bluetooth zařízení na jednom přístroji, přidá se na všech se stejným ID. Což je sice fajn, ale manuálně by mi to zabralo cca 2 minuty. Takhle stejně musím vždy do Nastavení –> Bluetooth, jako u všech jiných BT sluchátek, což je třeba konkrétně u Apple TV docela otrava.

Uniklo mi něco nebo je to tak jak píšu? Na zahr. fórech jsem se dočetl podobné reakce. Ale mám Airpods jen necelý týden, tak třeba někdo ví víc...
Vždyť je to ptákovina...posloucháš muziku z iTunes v Macu (MusicMatch) a pracuješ na něm. Mobil máš položený na stole vedle. Přijde ti zpráva na něco, co nemá appku v Macu (typicky Tinder), tak telefon zvedneš, abys zprávu přečetl a v tu chvíli chceš, aby se muzika ukončila a Airpody přepli na mobil? Blbost, co? :D
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od rony » 12 říj 2018 14:53

a kedze mam hovory prepojene medzi iPhone a macom, tak prichodzi hovor mi zvoni uz v macu, takze na mobil nemusim ani siahnut :)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Honzajs
Příspěvky: 302
Registrován: 27 úno 2015 06:08
Bydliště: Praha

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od Honzajs » 13 říj 2018 09:34

A jak to souvisí se situací, kterou popisuji? (tedy pokud reaguješ na mě)
iPhone 15 Pro Max 512GB Blue
MacBook Air M2 15" Blue
AWatch Ultra2
Airpods Pro

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AirPods - zkušenosti

Příspěvek od rony » 14 říj 2018 19:28

doplnam ta.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět