iCloud nebo Google???

Pokud si nevíte rady s operačním systémem MacOS X, jeho nastavením nebo aplikacemi týkajícími se právě práce s počítačem, tak zde můžete vznést svůj dotaz

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, AdamVyborny, yonah, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

iCloud nebo Google???

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 10:08

Ahoj,

jsem novým uživatelem Macu, dříve jsem měl PC s win. Všechny pracovní věci, fotky, soubory apod jsem neměl v PC ale na Google Disku. Tzn jsem mohl kdekoliv použít jakýkoliv PC k přístupu k pracovním věcem a vše jsem měl online k dispozici.

Jestli cháu správně, tak na iCLoudu pro toto slouží iDrive?

Hodil jsem si tam pár souborů na zkoušku ale většina souboru např s koncovkou .ods nebo .doc atd se mi místo otevření online na iDrive stáhnou do Maca. Dělám něco špatně nebo prostě iCLoud pro tyhle věci není dobrej jako Google Disk?

Měl jsem přestavu, že iCloud obecně budu mít jako úložiště fotek, ale zde už jsem zjistil, že když mám v tel. plnou kapacitu kvůli fotkám, tak když je smažu smažou se i z iCLoudu z Fotek. Musel bych je přesunout v iCLoudu na Drive což mi přijde práce navíc a lepší mi už přijde Google Photo. Trochu mě to zklamalo.

Další zklamání přišlo s pracovními soubory, jak jsem psal výše a jsem nějak na rozpacích jestli vlastně není lepší zůstat se vším u Google včetně kalendáře,Drive,zálohování kontaktů,Drive a fotkami.

Můžete mi někdo kdo hlavně po pracovní stránce fungujete online s úložištěm na Drive a kdo zároveň zkoušel jak iCloude tak Google úložiště říct nějaký názor, postřeh? Třeba chápu funkci iCloudu resp iCloud Drive nějak špatně?

Děkuji

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Jirka_S » 27 pro 2017 10:53

iCloud = synchronizace mezi zařízeními, fotka smazaná na jednom se smaže všude. V iP je možné zapnout "optimalizaci", tehdy zůstanou v iP jen náhledy a celá fotka se z cloudu stáhne až v okamžiku prohlížení.
Google Fotky = do velikosti 16Mpx bez omezení, proč nevyužít. I když osobně upřednostňuji zálohu fotografií na OneDrivu, mám tam i rawy za zrcadlovky, podporuje složky, vyhovuje mně víc. Nutno však platit.
iCloud Drive pro ostatní soubory jako takový prakticky nepoužívám, momentálně hlavně ten OneDrive, kde mám 1TB, ze setrvačnosti i Google Disk. Mám dojem, že iCloud Drive neumožňuje sharing, aspoň kdysi tomu tak bylo, dnes už je mi to fuk. 😊

edit: drobná nevýhoda OneDrivu je maximální velikost jednoho souboru 15GB, u Google Disku není omezení.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne 27 pro 2017 11:06, celkem upraveno 1 x.

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 11:05

iCloud - fotka, kterou dám na iCLoud do Fotek z Maca přetažením po vymazání z Maca stále zůstává na iCLoudu ve Fotkách.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od ra3662 » 27 pro 2017 11:12

MichalMarsi píše:iCloud - fotka, kterou dám na iCLoud do Fotek z Maca přetažením po vymazání z Maca stále zůstává na iCLoudu ve Fotkách.
Nemělo by to znít takto?
Na OSX v aplikaci Fotky smažu fotografii a ona stále zůstává v iCloudu ve Foto. (pak je někde problém, měla by s epřesunout do nedávno smazané)
Dnes nejsem asi chápavý, tvá čeština mi nedává smysl.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Jirka_S » 27 pro 2017 11:16

Jsme dva, já to taky nerozklíčoval.

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 11:22

Fotka kterou mám uloženou v Macu na ploše např. po stažení z emailu a následně ji přetáhnu do iCLoudu do Fotek, který mám otevřený v prohlížeči a následně tuto fotku smažu z plochy Macu mi stále zůstává na iClod Fotky a samozřejmě i v PC v aplikaci Fotky. Smazal jsem ji ze zařízení tzn z plochy/HD Macu ale na iCLoudu stále je.

Polepšil jsem se v ČJ? :)

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Jirka_S » 27 pro 2017 11:28

Ano, tak to funguje. Stejná fotka se následně objeví i v aplikaci Fotky v iPhonu či iPadu. 😊

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 11:30

Super, v tom případě je možné iCloud fotky používat i jako úložiště protože ty fotky nemusím mít fyzicky v PC na Harddisku. Zatím mě každý směruje na to, že musím ty fotky mít na nějakém zařízení fyzicky.

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 11:34

A stejně tak si fotky z tel můžu stáhnout do PC, pak vymazat z telefonu, dát je následně z PC na iCloud do Fotek a vymazat z PC. Tzn mi nikde nebudou zabírat GB kromě iCloudu, kde si platím úložiště.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Jirka_S » 27 pro 2017 11:34

MichalMarsi píše:Super, v tom případě je možné iCloud fotky používat i jako úložiště protože ty fotky nemusím mít fyzicky v PC na Harddisku. Zatím mě každý směruje na to, že musím ty fotky mít na nějakém zařízení fyzicky.
Nerozumím.😊
Fotky, které jsou na iCloud ve Fotkách, budou fyzicky i na Macu v aplikaci Fotky. Buď všude, nebo nikde. Nebo si samozřejmě mohu jakoukoli fotku uložit kamkoli, mimo aplikaci Fotky, a pak už na to iCloud nebude mít žádný vliv. Ale na plochu bych to nedával.😊

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 11:43

Plocha myšelno na HD v MACu v nějaký složce.

Celý to je o tom že si nechci zabírat místo na HD v Macu popř na telefonu. A to mi teď možná napovída, že to špatně chápu...? Ještě se ujistím. Když přesunu fotky z HD Macu na iCloud do Fotek, tak mi pak ta aplikace Fotky v Macu nezabírá GB? Prostě mi to zabírá GB jen na iCloudu? A aplikace Fotky v Macu mi to jen z toho úložiště iCloud Fotky otevírá?

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Jirka_S » 27 pro 2017 12:02

Prostudujte si tohle https://goo.gl/gNKLUh a další s tím související. 😊

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od ra3662 » 27 pro 2017 12:07

MichalMarsi píše:Plocha myšelno na HD v MACu v nějaký složce.

Celý to je o tom že si nechci zabírat místo na HD v Macu popř na telefonu. A to mi teď možná napovída, že to špatně chápu...? Ještě se ujistím. Když přesunu fotky z HD Macu na iCloud do Fotek, tak mi pak ta aplikace Fotky v Macu nezabírá GB? Prostě mi to zabírá GB jen na iCloudu? A aplikace Fotky v Macu mi to jen z toho úložiště iCloud Fotky otevírá?
Pokud si nechceš zabíraz místona disku v OSX a iOS fotkama, nelze je nahrát do Fotek na iCloudu, jelikož se objeví i v OSX a iOS v aplikaco Fotky.

MichalMarsi
Příspěvky: 19
Registrován: 25 pro 2017 19:53

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od MichalMarsi » 27 pro 2017 12:46

Už jsem doma. Chápu. Zůstanu u starého dobrého Google a jeho cloudech a úložištích :) Díky za trpělivost

Zeggjk
Příspěvky: 836
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Zeggjk » 27 pro 2017 16:52

MichalMarsi píše:Už jsem doma. Chápu. Zůstanu u starého dobrého Google a jeho cloudech a úložištích :) Díky za trpělivost
Možná chápete, ale je to zbytečné. Knihovna fotek na iCloudu mi zabírá skoro 100GB. To samé množství fotek v iPhone jen necelé 3GB. Na Macu jsem optimalizaci nezapnul, protože mám zatím místa na HDD dost. Takže proč to řešit, když optimalizace funguje na jedničku. Vyfotím fotku iPhonem. Dejme tomu že je velká 4MB. Jakmile jsem na wifině, tak se fotka nahraje do iCloudu a pak následně do Macka. V iphone mi pak ta fotka zabírá jen pár kB, na iCloudu je v plné velikosti a na Macovi také. Pokud zapnu optimalizaci na Macovi, tak bude také zabírat jen pár kB. Jen tak tipuji, přeci jen větší displej, Mac bude držet větší náhled, tak by mohly fotky zabírat 10GB? Je to hodně, aby se to vyplatilo složitě řešit a nevyužít iCloud? Mě se to nevyplatí, ale třeba máte 2TB fotek a pak už by i ty náhledy mohly být znát. I když jak jsem pochopoli řešení od Applu, tak pokud je na disku nedostatek místa, tak zkrouhne i ty náhledy fotek.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Tesi
Příspěvky: 35
Registrován: 13 lis 2017 22:28

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Tesi » 30 pro 2017 19:54

Jakto že já mam icloud jen 5gb :-) a google neomezenej

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1608
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od SharkeeCZ » 01 led 2018 08:32

Je myslen placeny iCloud
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Jirka_S » 05 led 2018 11:46

No, jen upozorňuji na hromadné mazání fotografií v Google Fotkách, chci smazat vše, co jsem uploadoval, a to je teda porod, nic jako Ctrl+A a pak Delete neexistuje, v kompu to označuju po skupinách přes Shift, jiný způsob jsem nenašel. Mám jich tam asi 15000. Vlastně měl. Uff.

casesik
Příspěvky: 179
Registrován: 25 kvě 2015 09:41

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od casesik » 05 led 2018 12:30

Jirko mě to povídej minulý týden jsem mazal 35000 fotek. Dvě hodiny jsem pátral jak to prečůrat ale nic neexistuje. Jak píšeš přes shift a max výběr 1500 fotek pak kliknout na koš ale ten na poprvé nikdy nesmazal a napsal nelze smazat a až na druhé kliknutí se to většinou povedlo.

Tohle je fakt těžce nedomyšlené. Jak kdyby nemohla někde být volba smazat celou knihovnu.

jixjox
Příspěvky: 13
Registrován: 28 pro 2012 11:02

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od jixjox » 05 led 2018 13:52

Osobně jsem to nezkoušel, ale nebylo by řešení zobrazit si fotky v google drive a smazat to tam v rámci normální práce se soubory?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Jirka_S » 05 led 2018 16:48

Myslím, že tohle nejde. Ano, lze povolit, aby se fotky z Google Drive zobrazily i v Google Fotkách, ale naopak to myslím nelze.

jixjox
Příspěvky: 13
Registrován: 28 pro 2012 11:02

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od jixjox » 05 led 2018 18:26

Jirka_S píše:Myslím, že tohle nejde. Ano, lze povolit, aby se fotky z Google Drive zobrazily i v Google Fotkách, ale naopak to myslím nelze.
Jde to i opačně. V nastavení Google drive je možnost zapnout zobrazení fotek v adresářové struktuře. Sám to tak mám zapnuté. Až budu u PC můžu poslat screenshot

Odesláno z mého SHIELD Tablet K1 pomocí Tapatalk

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: iCloud nebo Google???

Příspěvek od Jirka_S » 05 led 2018 19:56

Máte pravdu, jde to, teď jsem to zkoušel. Naštěstí už mám ale prázdno. 😊
Edit: teď jde o to, jestli by se po odstranění z Drivu smazaly i z Fotek.

Odpovědět